Superliga: Mladost GAT bez rešenja za Normana Kempbela

05.02.2023. 20:46 20:52
Izvor: Dnevnik/F. Bakić

Iako su se nadali i verovali da će proleće da otvore pobedom u derbiju začelja, Novosađani su doživeli težak poraz od Javor Matisa i još više umanjili šanse za opstanak u eliti.

Na krilima sjajne partije Jamajčanina Normana Kempbela, gosti su pronašli put do zlata vredne pobede, ostavljajući domaćinu veliku tugu i brigu.

Prvi su ozbiljnije zapretili gosti iz Ivanjice u 10. minutu, ali je snažni Francuz Dukure slabo šutirao iz dobre situacije, pa realne opasnosti po gol Novosađana nije bilo. Odgovorio je domaćin u 16. minutu, kada je Arsić prihvatio loptu u kaznenom prostoru i pokušao da prođe pored Obradovića, koji je intervenisao rukom. Sudija Trifković bio je u neposrednoj blizini i odmah pokazao na belu tačku. Sigurni realizator najstrože kazne bio je kapiten Novosađana Novica Maksimović i Mladost GAT je povela.

Mnogo agilnije zaigrao je tim trenera Mladena Dodića i zahvaljujući tome stigao do izjednačenja u 28. minutu. Iako je u tom trenutku imao igrača manje na terenu zbog povrede Kopitovića, po desnoj strani prošao je Gojković, uputio oštru loptu pred gol Novosađana, a ona je pogodila Gigića i završila u mreži iza leđa golmana Milojevića. Šest minuta kasnije, odlični Kempbel primio je loptu na levoj strani napada gostiju, prevario čuvara i doneo potpuni preokret, Javor Matis je poveo s 2:1, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Filipović menjao Ristovskog

Na klupi Mladosti Gat sinoć nije sedeo šef stručnog štaba Ljubomir Ristovski, zbog suspenzije. Menjao ga je n jegov prvi saradnik Miljan Filipović, dok je prvi trener susret pratio s tribine.

I nastavak je počeo prilikom koju su imali gosti preko Gigića, ali je čuvar mreže Novosađana bio oprezan. Nisu uspevali domaći igrači da nametnu stil igre koji bi im odgovarao, a disciplinovani Ivanjičani su to koristili i u kontrama pretili. Posebno opasan bio je Jamajčanin Kempbel, koji je u 56. ponovo zatresao mrežu, ali je taj pogodak poništen na intervenciju iz VAR sobe.

U 64. minutu odličnu šansu imao je Brazilac u redovima Mladosti GAT, ali je golman Manojlović odlično intrevenisao. Krenuli su domaći igrači svim silama po izjednačenje, ali su teško ulazili u prilike. Ipak, u 74. minutu ponovo je Dal Belo imao kolosalnu šansu, ali je pogodio samo spoljnji deo mreže, uz prethodno sjajnu odbranu golmana ekipe iz Ivanjice.

Kazna je ubrzo usledila, kada je Luka Ratković odličnim skokom i trzajem glavom smestio loptu u gol, donoseći Javor Matisu kapitalnu prednost od 3:1. Četiri minuta kasnije, šutirao je Marković, lopta je pogodila Jovana Mituljikića i završila u mrežo tima iz Ivanjice, čime je susret dodatno dobio na neizvesnosti. Ipak, do kraja promene rezultata više nije bilo.

Mladost GAT – Javor Matis 2:3 (1:2)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca: 300, sudija: Dejan Trifković (Beograd). Strelci: Maksimović u 16, Mitulljikić u 82. za Mladost GAT, a Gigić u 28. i Kempbel u 34. i Ratković u 78. minutu za Javor Matis. Žuti kartoni: Gigić (Javor Matis).

MLADOST GAT: Milojević 6,5, Janković 5, Tanasijević 5 (Marković 5,5), Ćosić 5, Ilić 5, Maksimović 6, Denić 5, Dal Belo 5 (Vidakov -), Arsić 5 (Gal), Babić 5 (Mituljikić 6), Milić 5,5.

JAVOR MATIS: Manojlović 6,5, Obradović 6, Gojković 6,5, Milošević 6, Dolmagić 6 (Ratković 6,5), Kopitović - (Adamović 6), Miletić 6,5, Gigić 7 (Tanko -), Dukure 6, Tojčić 6, Kempbel 8.