SUBOTIČKA LIGA Preokret u nastavku

17.10.2023. 12:14 12:15

Gosti su samo u prvom poluvremenu bili čvrsti i opasni.

Proleter - Udarnik 4:2 (1:2)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 100, sudija: Jurić (Senta), Strelci: Đanković 41. i 49. Grujić 53. Jovanović 86. za Proleter,a  Šicar 4. i 30. minutu za Udarnik. Žuti kartoni: Gadžić, Sekulić, Sivčević (Proleter). Šicar (Udarnik Višnjevac).

PROLETER: Mirković, Grujić (Popržen), Sekulić, Pješivac, Sivčević, Gadžić, Đanković, Kovačev, Kojičić, Veličković, Milićević (Jovanović).

UDARNIK: Jokić, Vuković, Vorgić, Ruski (Der), Anđić, Orlovac, Kuktin, Perušić, Šicar, Ivanišević, Pataki (Perić).

Već u 4. minutu Šicar neopreznost odbrane domaćih pretvorio u gol, posle čega Ravnoselci uspeli da srede svoje redove, ali je Šicar  u 30. minutu povećao prednost, nakon čega su Ravnoselci krenuli ofanzivnije što je rezultiralo golom Đankovića u 41. minutu.

U drugom poluvremenu gosti su stali, Ravnoselci su potpuno dominirali terenom, i vešto su iskoristili greške gostiju i postigli tri lepa gola.

L. Kiš

Tomislavci - Iskra 0:2 (0:0)

LIPAR: Igralište Lipara, gledalaca 300, sudija: M. Ateljević (Martonoš), strelci: Malacko u 68. i Janković u 90. minutu, žuti kartoni: B. Milovanović, Đumić(Tomislavci), a Mihnjak(Iskra).

TOMISLAVCI: E.Onhaus, Došlov (Krvavac), Tresiglavić, Majkić, Barna (Šarić), Duljaj, B. Milovanović, Jakab (Đumić), Pjevač, Kandić, Bakić.

ISKRA: M. Stupar, M. Sekulić, Roganović, Serdar, Malacko, Komazec (Z. Subotić), Maćiženski, Bodonji, Nedeljković (Damir Gubaš), Mihnjak, Janković.

Derbi susret 10. kola odigran je na neutralnom terenu. Ekipa Tomislavaca, u Liparu, odradila je prvu utakmicu od svoje šestomesečne suspenzije. Namerili su se Tomislavčani na vrlo dobar tim lidera sa tabele. Bili su Kucurani nadmoćni u većem delu meča, ali su pobedu overili, tek, u završnici utakmice. Valja istaći, da je Iskra ovoga puta nastupila u oslabljenom sastavu, bez petorice standardnih prvotimaca.

Đ. Št.

Vinogradar - Tavankut 1:2 (1:1)

HAJDUKOVO: Stadion Vinogradara, gledalaca 200, sudija: Ilić (Subotica), strelci: Kebečko u 3. za Vinogradar, a Poljaković u 33. i Miranović u 55. minutu za Tavankut. Žuti kartoni: Salma, Ćulafić (Vinogradar), Šarčević, Jaramazović (Tanvakut).

VINOGRADAR: Kreps 7, Engi 6 (Rafai), Kovač 7, Keblečko 7, Salma 7, Aladžić 7, Ćlafić 6 (Paufta), Farago 7, Haško 7 (Šereg), Terteli 6 (Radulović 6), Jeknić 7 (Pehelj 6).

TAVANKUT: Milanović 7, Šarčević 7, Godar 7, Bedeković 7, Ćuk 7, Miranović 8, Tumbas 7 (Laban 6), Babić 7 (Vuković), Dondur 7, Jaramazović 7, Poljaković 8.

Utakmica je bila dobra i kvalitetna. Vinogradar je već u 3. minutu poveo preko Kebečeka na asistenciju Aladžića. Gosti iz brzog napada preko Poljakovića u 33. minutu na asistenciju Godara izjednačili.

U drugom delu meča gosti su bili još bolji, a pobedonosni gol je postigao Miranović i tako Tavankućani nose tri boda kući.

S. St.

Rezultati i tabela:

Jadran - Sutjeska 2:0, Proleter - Udarnik Višnjevac 4:2, Čoka - AFK 6:0, Srbobran - Napredak 1:0, Vinogradar - Tavankut 1:2, Senta - Njegoš 6:1, Tomislavci - Iskra 0:2, Jedinstvo - Budućnost 0:0.