SUBOTIČKA LIGA Kucurani učvrstili vođstvo

11.10.2023. 11:10 11:12
Izvor: Dnevnik.rs

Iskra - Senta 5:2 (2:0)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca: 500, sudija: O. Ivanišević (Subotica), strelci: Malacko u 3. Janković u 27. i u 49. Nedeljković u 78. i Nešković (iz jedanaesterca) u 81. za Iskru, a Bauk u 88. i Mandić u 90. minutu za Sentu, žuti kartoni: Nešković (Iskra), a Bauk (Senta).

ISKRA: M. Stupar, M. Sekulić, Roganović, Serdar, Malacko (Nedeljković), Komazec (Subotić), Maćiženski (Milovanović), Bodonji, Kološnjai, Nešković, Janković.

SENTA: D. Tomašev, Dimić, Rac Sabo (Mesaroš), Zavišić, Đukić, Savić (Farago), Mandić, Bauk, Matić, Živković, Žmukić.

Fudbaleri Iskre sjajno otvorili su utakmicu. U istom stilu i ritmu nastavili su Kucurani u većem delu susreta.Izabranici trenera Veselina Vukadinovića imali su samo solidnog sparing partnera u gostima iz Sente. Ovaj ubedljivi trijumf Iskru učvrstio je na liderskoj poziciji na tabeli.

Đ. Št.

Udarnik - Sutjeska 1:0 (0:0)

VIŠNJEVAC: Stadion Udarnika, gledalaca 150, sudija: N. Gardašević (Bačka Topola), stgrelac: Anđić u 92. minutu.

UDARNIK: Jokić 7, Rusi 7, Anyić 8, Orlovac 7 (Perušić 7), D. Kukić 7, Šicar 7 (Kukolj 7), Ivanišević 7, Nikšić 7, B. Kuhtin 7, Herceg 7, Kotaroš 7.

SUTJESKA: Lukić 7, Cicmil 7, Đurđić 6, Bajić 6, M. Peković 7, M. Zorić 6, Vujenović 7, Čude 6, M. Peković 6, D. Zorić 6, Linjacki 7 (Bajić 6).

Fudbaleri Udarnika su nastavili sa pobedama a ovoga puta su pobedili Sutjesku u nadoknadi vremena golom Marka Ayića na asistenciju Ivaniševića.

S. Stojiljković

Budućnost - Tomislavci 1:1 (0:1)

SAVINO SELO: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: B.Kujundžić(Subotica), strelci: S. Kovačević u 81. za Budućnost, a Majkić u 21. minutu za Tomislavce, žuti karton: P. Kovač (Budućnost).

BUDUĆNOST: Z.Jorgić, Dragan Pavlović (Dragojević), Dušan Pavlović, S. Pavlović, Klipić (Budić), Radević (Grubačić), Krstović (Đuričić), S. Kovaćević, Pavićević, Jokić, Vulević (Nađ).

TOMISLAVCI: E. Onhaus, Došlov (Sakrayija), Stojanović (Kosanović), Tresiglavić, Majkić, Barna, Duljaj, Šarić (Krvavac), Jakab, Pjevač (Pešut), Bakić.

Čitav jedan sat Savinoselci činili su ogromne napore da bi anulirali minimalni deficit. Agilni i mladi napadač Budućnosti Srđan Kovačević nastavio je svoj golgeterski niz i krunisao je terensku inicijativu fudbalera domaće ekipe. A, u završnici utakmice, Savinoselci propustili su dve sjajne šanse da načine rezultatski preokret.

Đ. Št.

Napredak - Čoka 4:3 (2:2)

NADALJ: Igralište Napretka, gledalaca: 300, sudija: K. Nikolić (Lovćenac), strelci: Dukai u 8. Filipović(iz jedanaesterca) u 20. Aleksijević u 63. i Savkov(iz jedanaesterca) u 90. za Napredak, a Balint u 3. i u 30. i Dražić u 76. minutu za Čoku, žuti kartoni: Hodonicki, Dukai, B. Živanović, Naumov (Napredak), a Dražić, Galešev (Čoka), crveni karton: Hodonicki (Napredak).

NAPREDAK: A. Peškanov, Jovanović, Hodonicki, Svilar (Naumov), Dukai (Aleksijević), LJ.Živanović (Mrđa), Ergarac, Savkov, Filipović (Buzayin), B. Živanović, Ćika(Tot).

ČOKA: D.Čanadi, Balint, Glišić, Dražić, Šarkezi, Galešev, Đuza(Pantelin), Vuletić, Piri(Alsadi), Zeković, Fodor(Boršoš).

Puna tempa, žustrine bila je utakmica između fudbalera domaćeg Napretka i gostiju iz Čoke. Minimalnoj pobedi, posle završetka susreta, radovali su se igrači i navijači Nadaljčana.

Tri boda doneo im je lucidni David Savkov, iz opravdano dosuđenog penala.

Đ. Št.

Jedinstvo - Jadran 2:2, Budućnost - Tomislavci 1:1, Iskra - Senta 5:2, Njegoš - Vinogradar 3:2, Tavankut - Srbobran 2:2, Napredak - Čoka 4:3, AFK - Proleter 2:1, Udarnik - Sutjeska 1:0.

1. Iskra    9      7      2      0      19:8  23

2. Udarnik 9      7      0      2      31:7  21

3. Tomislavci   9      6      2      1      21:8  20

4. Srbobran      9      5      2      2      16:7  17

5. Čoka     9      5      1      3      24:19        16

6. Senta    9      4      2      3      14:18        14

7. Sutjeska        9      4      1      4      23:10        13

8. Proleter       9      3      4      2      13:9  13