Subotička liga: Komšijski derbi Zmajevčanima

26.11.2019. 11:57 11:58

Proleter (RS) – Obilić (Z) 1:2 (0:2)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 100. Sudija Bedić (Đurđin), strelci: Jandrić u 60. za Proleter, a Kobilarov u 11. i 27. minutu  za Obilić. Žuti kartoni: Gotovac (Proleter), Bukvić, Marčetić (Obilić), crveni karton Kobilarov (Obilić).

PROLETER: Mirković, Bajčić, Eri, Gadžić, Jandrić, Maćiženski, Gotovac (Zorić), Jovanović, Nešković, Veličković (Puzigaća), Balević.

OBILIĆ: Vučetić, Sivčević, Milovac (Knežević), V. Živojnov, Dabić, Bukvić, M. Živojnov, Stojanović (Polovina), Marčetić, Kobilarov, Kalajdžija.

Dva različita poluvremena u duelu starih komšijskih i opštinskih rivala. U prvom delu Zmajevčani su imali bolju organizaciju igre, odlično, kontrolisali svaki deo terena što je u 11. minutu rezultiralo golom Kobilarova koji je iskoristio nepažnju Veličkovića, prikrao mu se s leđa i takoreći ukrao loptu. Povukao je par metara i sa ivice šesnaesterca oštrim šutem je smestio iza leđa Mirkoviću.

Dobru igru Zmajevčani su krunisali i u 27. minutu kada je Kobilarov nabačenu loptu iz kornera sa dva metra od gola, glavom rutinski sproveo u mrežu. Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo Ravnoselcima koji, ne samo da su uravnotežili igru već efektnim golom Jandrića i smanjili razliku.

L.  Kiš

Đurđin - Srbobran 1:1 (0:0)

ĐURĐIN: Stadion Đurđina, gledalaca 200, sudija: Berenji (Subotica), strelci: A. Bilbija u 60. za Đurđin, a Jovanović u 93. . minutu za Srbobran. Žuti kartoni: Majlat, A. Bilbija, I. Bilbija, Šomođi (Đurđin), Radojković, Ogrizović, Kenji, Vidaković (Srbobran).

ĐURĐIN: Savić 7, Horvacki 7, A. Bilbija 8, Majlac 7, Polovina 8, Jeknić 7 (I. Bilbija), T. Stantić 8 (Mihajlović), Abadžić 7 (Šomođi), Matković 7, Balać 7, N. Stantić 7.

SRBOBRAN: Bobin 7, Petrović 7, Kenji 6, Vidaković 7, Ogrizović 6, Jovanović 7, Kurjački 6 (Milosavljević 6), Pejović 7, Radojković 7, Tešanović 7, Grujić 7.

Dobra i dinamična utakmica. Domaći su došli do pogotka u 60. minutu kada je N. Stantić izveo korner,  u gužvi najviši je bio  Aleksa Bilbija i pogodio mrežu.

Do kraja utakmice bilo je šansa za domaćina, najbolju je imao Tadija Stantić u 58. minutu kada je šutirao sa nekih 15 metara pored stative. Gosti se nisu predavali, napadali i kada su svi očekivali da će bodovi ostati u Đurđinu, Srbobranci su izveli brz napad i Jovanović je pogodio mrežu.

S. St.

Napredak - Preporod 3:0, Jadran - Iskra 3:0, Sutjeska - Panonija 1:3, Proleter (NJ) - Sloga 2:2, Obilić (NK) - Radnički 0:1, Njegoš - Senta 2:0, Proleter (RS) - Obilić (Z) 1:2, Đurđin - Srbobran 1:1.

1. Njegoš           15     11     1      3      48:19        34

2. Srbobran       15     8      3      4      42:30        27

3. Panonija        15     8      3      4      30:22        27

4. Obilić (Z)     15     8      3      4      27:22        27

5. Senta              15     8      2      5      33:22        26

6. Obilić (NK)   15     8      1      6      24:22        25

7. Đurđin           15     6      4      5      28:22        22

8. Radnički       15     7      1      7      24:32        22