Subotička liga: Duel imenjaka Ravnoselcima

01.09.2020. 12:02 12:05

Proleter (RS) – Proleter (NJ) 4:2 (1:1)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, bez prisustva publike, sudija Bedić (Bačka Topola). Strelci: Osmajić u  9., Sivčević u 65, Filipović u 60.  i 64. za Proleter, RS), a Horvat u 38.  G. Grbić u 46. minutu za Proleter (NJ). Žuti kartoni: Nešković, Pješivac (Proleter, RS), Vunjak, Z. Grbić (Proleter NJ).

PROLETER (RS): Mirković, Jovanović (Đanković), Osmajić (Jandrić), Dabić, Pješivac, Sivčević, Filipović, Maćiženski, Nešković (Kovačević), Veličković, Zorić (Ćirić).

PROLETER (NJ): Matković, Dav. Curnović (Vunjak), Dan. Curnović (Z. Grbić), Pedić. G. Grbić, Paripović, Banjeglav, Horvat, Jerković, Kustudić, Demonjić.

Duelu imenjaka, ni velika vrućina nije smetala da prikažu kvalitetnu, borbenu i na momente atraktivnu igru koja je obilovala nizom, atraktivnih akcija i pojedinačnih poteza. Ako uz sve to dodamo i šest izuzetno lepih golova, slobodno možemo reći da je ovaj meč bio odličan. Ravnoselci su tokom cele utakmice imali inicijativu, gosti samo početkom drugog poluvremena, kad su i poveli. Najlepši gol postigao je iskusni Osmajić a izjednačujući pogodak Sivčevića u 55. minutu, ponovo je pokrenuo dinamiku igre domaćih koji su do kraja utakmice uspeli potpuno da demoliraju odbranu gostiju, a razigrani Filipović im sa dva gola potpuno razbio svaku iluziju. Teško je bilo i sudijama ali su Bedić, Đurić i Ždrnja odlično obavili svoj deo posla.     L. Kiš

Radnički (B) - Sutjeska 1:0 (0:0)

BAJMOK: Sportski centar, sudija: Roganović (Lovćenac), strelac: Uroš Maravić u 76. minutu. Žuti karoni: Marović, Mitić, Korponajić (Radnički), Drinčić, Berković, Rodić (Sutjeska), Crveni karton: Đurić (Radnički).

RADNIČKI: Rakić 7,5, Korponajić 7, Šarčević 7, Milošev 6, Micić 7, Lebović 8, Rajić 7, Vojnić 7, Đurić 7, Maravić 8, Stanar 7 (Horvat 6).

SUTJESKA: Bajić 7, Knežević 6, Nikolić 7, Drinčić 7, Berković 6, Rodić 6, Golubović 6, Vrekić 6, Jakić 6, Pejić 7, Andrić 7.

Bajmočani nastavljaju sa pobedama.  Međutim, do tri boda došli su dosta teško. U 30. minutu Uroš Marević je promašio penal, ali se iskupio u finišu meča  i  u 76. minutu  sa 25 metara lobovao golmana Rajića.

S. St.

Obilić - Napredak 0:2 (0:1)

ZMAJEVO: Igralište u sportskom centru, bez prisustva publike, sudija Simendić (Mol). Strelci: Savkov u 28, Krstić u 54. minutu. Žuti kartoni: Bukvić, Koprivica, N. Kobilarov (Obilić), Kozomora, Savkov, Jovanović, Bagaš (Napredak). Crveni kartoni: M. Kobilarov (Obilić), Krstić (Napredak).

OBILIĆ: Dangubić, Bukvić (N. Kobilarov), Koprivica, Rodić, Marković (Hever), Knežević, M. Kobilarov, Živojnov, Kalajyija, Topali (Marčetić), Uzelac

NAPREDAK: Bagaš, Aleksijević, Berić, Svilar (Buzayin), Jojkić, Kozomora, Krstić, Jovanović, Savkov, Golub (Miladinov), Laušev (Miljević).

Gosti su tokom cele utakmice bili bolji, dominirali terenom, odlično igrali naročito u srednjem redu, imali više snage i želje i više nego zasluženo odneli tri boda.

Zmajevčani su samo u prvih petnaestak minuta bili ravnopravan protivnik, posle čega su tromim kretanjem omogućili gostima da se razigraju a zatim i da postignu vodeći gol. U drugom poluvremenu Nadaljci su i dalje dominirali terenom i imali više šansi, dok su jalovi napadi Zmajevčana uglavnom završavali na sredini terena.

U 54. minutu Ognjen Krstićje  postigao lep gol i postavio konačan rezultat.

L. Kiš

Radnički (B) - Sutjeska 1:0, Senta - AFK 4:1, Đurđin - Sloga 1:2, Jadran - Iskra 3:0, Proleter (RS) - Proleter (NJ) 4:2, Budućnost - Eđšeg 0:1, Obilić - Napredak 0:2, Tornjoš - Preporod 0:1.

1. Senta    3      3      0      0      14:2  9

2. Jadran   3      3      0      0      11:1  9

3. Preporod       3      3      0      0      8:1    9

4. Radnički       3      3      0      0      6:3    9

5. Prole. (RS)    3      2      1      0      8:3    7

6. Napredak       3      2      0      1      7:3    6

7. Sloga    3      2      0      1      7:6    6

8. Eđšeg    3      1      1      1      2:6    4