Subotička liga: Bajmočani najzad krenuli

22.10.2019. 11:45 11:47
Izvor: L. Kiš/ Detalj s meča u Zmajevu

Radnički je propustio dosta šansi ,  ali je ipak došao do pobede. Nemanja Stanar je pobegao odbranu Iskre, prošao odbranu i golmana Kalinića i plasirao loptu u mrežu.

Radnički (B) - Iskra 1:0 (0:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Filipović (Subotica), strelac: Stanar u 73. minutu. Žuti kartoni: Kekezović, Vojnić, Matić, Ivanišević, Stanar, Lazarević, Janjić (Radnički). Crveni karton: Lazarević, Lončar  (Radnički).

RADNIČKI: Rakić 7, Stanar 8, Ivanišević 7, Vojnić 7, Janjić 7 (Lončar 7), Matić 7, Lazarević, Kekezović 7 (Todorić 7), Lazić 7, Marinković 7, Marević 7.

ISKRA: Kalinić 7, Vajagić 6, Petrović 6, Erić 7 (Mihnjak), Đaković 7, Stalević 6, Majić 6, Malacko 7, Komazec 7, Pješovac 6, Serdar 7.

Gosti su mogli do boda kada je u 85. minutu Serdar imao šansu, ali je šutirao sa 15 metara pored stative.

S. Stojiljković

Obilić (Z) – Jadran 1:0 (0:0)

ZMAJEVO: Stadion  u rekreacionom centru, gledalaca oko 100, sudija Ateljević (Martonoš). Strelac: Dabić u 76. minutu. Žuti kartoni: Tošić, Dabić (Obilić), Mudrinski (Jadran).

OBILIĆ: Vučetić, Sivčević, Topali, Vujković (Knežević), Dabić, Bukvić, Polovina (Hever), Tošić (Anđić), Marčetić, Kobilarov, Kalajyija.

JADRAN: Milanović, Brezovac, Čeke, Ni. Mudrinski, Ne. Mudrinski, Stojanović, Malecki, Radulović, Zeljić (Aleksijević), Jovanović, Balać.

Čvrsta, borbena utakmica, u kojoj su obe ekipe imale po nekoliko lepih prilika. Igralo se otvoreno, napadački, pa je najviše posla bilo za golmane koji su bili na visini zadatka.

Zmajevčani su u drugom poluvremenu za nijansu bili bolji, naročito u nadigravanju na sredini terena a preko krilnih igrača i opasniji u napadu. Upornost i inicijativu Obilića u 76. minutu krunisao je Dabić, koji se u gužvi na petercu Jadrana najbolje snašao i glavom sproveo loptu u mrežu. Gosti su do kraja pokušavali da dođu bar do boda, ali je odbrana domaćih bila čvrsta i neprobojna.

L. Kiš

Proleter - Obilić (NK) 1:1 (1:0)

RAVNO  SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 100, sudija Bedić (Đurđin). Strelci: Balević 21. za Proleter. a Đukić u 75. za Obilić. Žuti kartoni: Zorić,Gotovac (Proleter), Barjaktarović, T.Dabevski (Obilić).

PROLETER: Mirković, Bajčić, Savić, Gotovac (Balango), Zorić (Popržen), Maćiženski, Bodonji, Nešković, Veličković, Balević, Jandrić (Eri).

OBILIĆ: Čaradi, R. Dabevski (Gavrić), Borenović, Barjaktarović, S.Vuković (Sarapa), Đukić, T. Dabevski, Ćuk, Spahić (R.Vuković), Terzin, Mijić.

Fer i korektna igra u kojoj su viđena dva različita poluvremena. Proleter je u prvom  bio bolji, imao više šansi, jednu prečku i sativu. U 21. minutu lepo nabačenu loptu sa desne strane Balević je u padu glavom efektno smestio u mrežu gostiju. Drugo poluvreme počelo je u znaku Novokneževčana, koji su zaigrali znatno organizovanije i opasnije po gol Mirkovića, koji je u nekoliko navrata izvanrednim intervencijama spasio svoju mrežu. Obilić je do kraja utakmice imao više inicijative,  a u 78. minutu Đukić je sa šest metara iskosa preciznim šutem postavio konačan rezultat koji je i najrealniji odnosu snaga na utakmici.

L. Kiš

Sloga - Panonija 1:3 (1:1)

OSTOJIĆEVO: Igralište Sloge, gledalaca 150. Sudija: V. Erdeljan (Bačko Gradište). Strelci: Bobojčev u 7. za Slogu, a Banović u 14, Tutić u 83. i Tokodi u 93. minutu za Panoniju. Žuti kartoni: Banov, N. Bauk, J. Radić (Sloga), Kandić, Tutić i Pešut (Panonija). Crveni kartoni: L. Radić (Sloga), Dragović i Medić (Panonija).

SLOGA: L. Radić 7, Martinović 7, Šćepanović 7, Banov 7(Čehak -), Bauk 7, Bobojčev 8, Gecić 7 (J. Radić -), Višnjić 7, Budovalčev 7, Cvijan 7, Raičević 8.

PANONIJA: Ivanišević 7, Kočić 7, Vojnović 7, Medić 7, Pešut 7, Dragović 6, Marčetić 7, Tutić  6 (Bodiš 7), Lukić 6 (Begović -), Kandić 6 (Tokodi 7), Banović 8.

U tvrdoj utakmici domaća ekipa je bila ravnopravan takmac i prva je došla u vođstvo u 7.minutu pogotkom Arnolda Bobojčeva, koje je sedam minuta kasnije uspeo da anulira Strahinja Banović.  U neizvesnom nadigravanju zakuvalo se u 77.minutu kada je sudija  Erdeljan čak trojici igrača pokazao put u svlačionicu. Utisak je da upravo lošim odlukama sudija doprineo ovoj situaciji u kojoj su pocrveneli Lazar Radić iz domaće ekipe, a od gostiju Aleksandar Dragović i Srđan Medić.

U prekidu igre došlo je do koškanja, pa i udaranja igrača. Dragović je uzeo loptu u ruke i nije hteo da je preda  golmanu Sloge L. Radiću, pa je zbog toga došlo do razmene udaraca, pa su isključeni, a u toj gužvi drugu opomenu zbog nesportskog ponašanja zaradio je Medić.  U finišu utakmice bolje su se snašli gosti,  pa su preko Aleksandra Tutića u 83.minutu došli u vođstvo, a u trećem minutu nadoknade pobedu je potvrdio Marko Tokodi.

M. Mitrović

Njegoš - Preporod 6:2, Proleter (RS) - Obilić (NK) 1:1, Đurđin - Proleter (NJ) 3:1, Srbobran - Sutjeska 4:2, Obilić (Z) - Jadran 1:0, Senta - Napredak 2:1, Radnički - Iskra 1:0, Sloga - Panonija 1:3.