Srpska liga Vojvodina: Pobeda Kabela

21.08.2022. 19:21 19:23
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri Kabela pobedili su Tisu iz Adorjana u drugom kolu Srpske lige Vojvodina. Izabranici Miroslava Smajića su odigrali odlično prvo poluvreme, i zasluženo došli do novih bodova.

KabelTisa 3:1 (3:0)

NOVI SAD: Stadion Kabela, gledalaca: 100. Sudija: Todić (Vrdnik). Strelci: Pavlica u 22. i 33. i Kokanović u 38. minutu za Kabel, Milikić u 70. minutu za Tisu. Žuti kartoni: Milinković i Kokanović (Kabel), Kostić (Tisa).

KABEL: Toroman 7, Milinković 6,5, Batos 6, S. Novaković 6,5, Kokanović 7,5, Nijemčević 7 (Popović), Pavlica 8,5 (Subašić), Lučić 7 (Ilić), Klisura 6,5, Kljajić 6,5 (Renić), M. Novaković 7 (Radmilović).

TISA: Amiyić 6,5, Kostić 6 (Milikić 7), Pronek 6,5 Slavuljica 7, Knežević 6 (Krmar), 5, Tomišić 6 (Dražić), Jovetić 7, Svitić 6,5, Provči 6 (Nikolin), Mitrović 6,5, Zolnajić 6,5.

U uvodnim minutima susreta domaći su imali inicijativu i konkretnim akcijama su pokazali Adorjancima da se neće dobro provesti u Novom Sadu. Mrežu Amiyića prvi je pogodio Pavlica, a zatim je posle deset minuta ponovo bio precizan i tako nagovestio pobedu Kabelovaca. Poluvreme se za goste odužilo kada je treći pogodak za Kabel postigao Kokanović. Novosađani su nastavili sa pristiskom i imali su prilike da prednost na poluvremenu bude i veća.

U nastavku meča, došlo je do opuštanja od strane mladih i neiskusnih igrala Kabela što su iskoristili gosti, koji su savladali Toromana na sredini drugog dela i dali tračak nade da mogu do remija, a možda preokreta. Ipak, domaći su se brzo konsolidovali i uspeli da preuzmu kontrolu i tako dođu do prve pobede u novoj sezoni.

V. Gvozdenović

Radnički - Naftagas 3:0 (0:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca 1.000, sudija: Repček (Vrbas). Strelci: Jovanić u 52, Antunić u 56. i Glišović u 58. minutu. Žuti kartoni: Stevanović (Radnički), a Milivojev, Bjelica, Tadić (Naftagas).

RADNIČKI: Vidaković 7, Dimković 7, Matijević 8, Jovanić 8 (Bogićević), Stevanović 7 (Žiža 7), Petrović 7 (Juhik), Glišović 8 (Lakić), Goronjić 7, Marković 7, Jelić 7, Antonić 8.

NAFTAGAS: Galin 6, Čusić 7, Grgić 6, Stepanov 7 (Panić), Vukoje (Pavlović 6, Vidić), Čigaja 6, Milojev 7 (Žeravica 6), Savanović 7, Samaryić 7, Bjelica 6, Tadić 6, Popov 6.

Somborci su osvojili tri boda. U prvom poluvremenu su kontrolisali igru, a u 10. minutu posle lepe akcije kratak je bio Glišović. Naftagas je izveo brzu akciju preko Bjelica ali sa 18 metara šutira preko prečke. Radost na tribinama u 52. minutu, Jovanić je postigao gol na asistenciju Antonića, da bi četiri minuta kasnije u 56. minutu na dodavanje Matijevića pogodio je Antonić na 2:0, jedan od najboljih igrača u timu. Na 3:0 povisuje Glišović, kada je Antonić oštro šutirao, golman Galin kratko je odbija, na loptu ide Đorđe Glišović i plasira je u gol. Zaslužena pobeda i velika tri boda.