SRPSKA LIGA – VOJVODINA Lider pao u Sakulama

07.09.2020. 10:49 10:51

Fudbaleri Borca iz sakula savladali su lidera na tabeli Stari grad sa 1:0 (0:0).

Prvi deo susreta protekao je u ispitivanju snaga, a u 34. minutu dobro ubačenu loptu sa strane koristi Todorović i šutira, međutim, istakao se golman Brković, koji je spasao siguran pogodak.

U 51. minutu Galić je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara šutirao, a siguran je bio Burzadžija, a onda u 55. minutu pada odluka, kada se Mladenović probio po desnoj strani, oštro šutirap i pogodio mrežu za vođstvo domaćih.

U 70. minutu kolosalnu šansu je imao Đurić, izbio je sam ispred golmana i nesebično je dodao u stranu, međutim, šansa je propala.

U poslednjim trenucima gosti su agresivno krenuli ne bi li izbegli poraz, međutim, bilo je kasno za promene.

M. N. Petrović

SAKULE: Stadion „Sveti Nikola”, sudija: Ranisavić (Sremska Mitrovica), strelac: Mladenović u 55. minutu. Žuti kartoni: Mićić, Pavlović, Pavlov (Borac), Jurić, Juhik, trener Mitrović (Stari Grad).

BORAC: Brković 8, Nicić 7 (Mijatović 7), Petrović 8, Pavlović 7, Nikolić 7 (Pavlov 8), Mladenović 8 (Sekulić), Gavrilović 7, Radović 7 (Đurić 7), Galić 7, Savić 7 (Rakić), Marković 8.

STARI GRAD: Burzadžija 7, Pekić 7 (M. Bolić 7), Jurić 7, Tanasić 7 (Batinica 7), Stojanović 7 (Krajinović 7), Lalić 7, Todorović 7, Ilić 7, B. Bolić 7, Juhik 8, Krstić 7.

Kozara slavila u Kanjiži

Tisa – Kozara 1:2 (0:1)

Ekipa Tise je u prvih pola sata imala nekoliko neuspešnih pokušaja da ugrozi gol gostiju iz Banatskog Velikog Sela, ali je mrežu odlično čuvao Milan Đaković.

Ispostavilo se kasnije da su Velikoselci Tisu uspeli da pregaze u Kanjiži. Gosti su gol domaćina ugrožavali u više pokušaja iz kontranapada.

Na nabačenu loptu iz kornera u gužvi se najbolje snašao Ilija Erdeljan i glavom je spustio u desni donji ugao za vođstvo Kozare.

U 56. minutu iz slobodnog udarca sa 23 metra dobro je šutirao Aleklsandar Zolnajić, ali je golman gostiju uspeo da izvadi loptu iz levog donjeg ugla. Gosti su udvostručili vođstvo pogotkom Borisa Ćirića u 63.minutu kada mu je iz akcije po desnoj strani odlično asistirao Jovan Runjević.

U 76.minutu Dalibor Crkvenjakov prolazi po levoj strani i ubacuje loptu pred gol, šutirao je Boršoš, a odbijenu loptu u mrežu šalje Zolnajić.

M. Mitrović

KANJIŽA: Stadion Potisja, bez gledalaca. Sudija: Dragutin Meničanin (Ruma). Strelci: Zolnajić u 76. za Tisu, a Erdeljan u 36. i Ćirić u 63.minutu za Kozaru. Žuti kartoni: N. Ivanović, Zolnajić, Ćovin (Tisa), Bunić, T. Bjelanović, I. Lisica, Mastilo,i D. Bjelanović (Kozara).

TISA: Tasić 6,5, Zolnajić 7, Kiš 6,5. Ćovin 7, Renji 6 (Šicar -), Tomošić 6,5, Đorović 6 (Boršoš 6,5), N. Ivanović 6,5, Kukolj 6 (A. Ivanović 6,5), Orčić 6,5 (Crkvenjakov 6,5), Matijašević 6,5.

KOZARA: M. Đaković 7,5, L. Lisica, Mastilo 7, T. Bjelanović 7,5, Bunić 7 (Petrović -), N. Đaković 7, Ćirić 7 (D. Bjelanović -), Nešić 6,5 (Runjević 7), Erdeljan 7,5 (M. Lisica -), Vokić 7, Čudanov 7.

Matijević za treću pobedu

Hajduk 1912 – 1. maj 2:1 (1:0)

Sjajna fudbalska predstava viđena je u Kuli, u duelu dva suparnika koju su želeli da se nadigravaju. Kazna za promašaje gostiju usledila je u 24. minutu, kada je Kostić sjajno uposlio Furtulu, ovaj je izbio sam pred Petrovića i šutirao s 12 metara, ali je golman nogama odbio loptu ponovo do Furtule koji, s desetak metara, pogađa za vođstvo Kuljana od 1:0.

U drugom poluvremenu domaćin  bolje počinje i u 52. Stvorio je nekoliko lepih prilika, ali bez realizacije da bi, u 80. minutu Rumljani to kaznili i izjednačili na 1:1. Posle centaršuta Simeunovića, loše je intervenisao Drinčić, a njegovu grešku u gol je pretvorio Ninković.

I kada se očekivalo da će se duel završiti bez pobednika, Kostić je s 18 metera odlično šutirao, lopta je pogodila stativu i odbila se u polje, gde ju je prihvatio Zoran Vuković, uneo u šesnaesterac i šutirao pravo u golmana Petrovića, koji odbija loptu do Matijevića, a ovaj, sa 6-7 metara, uspeva da pogodi praznu mrežu za treću pobedu Hajduka.

Đ. Bojanić

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, igrano bez gledalaca, sudija: Đumić (Bačka Topola). Strelci: Furtula u 24. i Matijević u 89. za Hajduk 1912, a Ninković u 80. za „1. maj“. Žuti kartoni: S. Vuković i Z. Vuković (Hajduk 1912), a Zec (1. maj). Crveni karton: Stojanović u 68. minutu - dva žuta (1. maj).

HAJDUK 1912: Drinčić 6, Arežina 7, S. Vuković 7, Lončar 7, Šćepanović 7, Matijević 7 (Bogićević -), Furtula 7, Laćarak 7, (Žiža -), Slijepčević 6, Božović 6 (Z. Vuković 7), Kostić 7.

1. MAJ: Petrović 7, Ninković 7, Simeunović 7, Vukanović 6 (Živković 6), Gavrilović 6, Stupar 6, Ilić 5 (Čupeljić 6), Radišić 6 (Sremčević -), Stojanović 6, Krstić 6, Zec 6 (Vučetić -).

Dunav - Bačka    1:2

Borac - Stari grad     1:0

Tisa - Kozara     1:2

Hajduk - 1. maj   2:1

Sloboda - Omladinac 0:3

Dinamo - Vojvodina    2:0