SRPSKA LIGA VOJVODINA Izjednačenje u nadoknadi

04.11.2018. 16:17 16:19

Mladost (BJ) – ČSK Pivara 1:1 (1:0)
Odličan ritam na Livadici, igrači oba tima trčali su kao navijeni svih 90 minuta.

Jaračanima je pobeda izmakla u prvim sekundama nadoknade vremena, pošto su se u drugom poluvremenu neshvatljivo povukli, čuvajući minimalac stečen posle slobodnjaka raspoloženog Dragoljuba Vasića. Iskosa sa 25 metara, oštro je šutirao po sredini gola, a lopta je prošla kroz šumu nogu, prevarila golmana Nikolu Studena i završila u mreži. Mogao je Vasić da upiše novu recku, direktno iz kornera, u 47. minutu, ali golman gostiju je bio budan.

Opasni udarci Stojšića i Papovića, izmamili su uzdahe, dok je Kočiš zakasnio pola koraka, propustivši da pogodi prazan gol i kruniše centaršut Marića.

Dva puta je Nenad Rajić odlično intervenisao, osujetivši pokušaje Leškova i Mršića, kao plod bolje igre gostiju u nastavku, uz pitanje trenutka, kada će izjednačiti. To se dogodilo u dramatičnom finišu, kada je Pavle Šljivančanin, posle centaršuta kapitena Borisa Balinovića, trzajem glave prosledio loptu u ugao.

Foto i tekst: M. Menićanin

BAČKI JARAK: Sportski centar Livadica, gledalaca: 200, sudija: Čapo (Subotica), strelci: Vasić u 24. za Mladost, a Šljivančanin u 90. minutu za ČSK Pivaru, žuti kartoni: Vujović, Tomić, Stojšić, Rajić (Mladost), Šljivančanin, Račić, Tanasić (ČSK Pivara).

MLADOST: Rajić 7, Tomić 7, Vasić 8 (od 71. S. Kovačević - ), Kočiš 6,5 (od 46. Stojisavljević 6,5), Todorović 8, Ivanović 7,5, Vujović 7, Gojković 7, Marić 7, Stojšić 7 (od 88. Dokić - ), Papović 7.

ČSK PIVARA: Studen 7, Milutinović 6,5 (od 65. Tanasić - ), Zeljković 7 (od 71. Dunjić-Toplica - ), Mršić 6,5, Balinović 7,5, Jevtić 6,5, Ivetić 6 (od 46. Šljivančanin 8), Račić 7, Jović 7, Leškov 7,5, Stanić 7.

Cement - Dunav 2:4 (0:2)

Hladan tuš kraj cementare. Početak meča pripao je domaćinu, međutim strelci su totalno zatajili. Gostujući igrači znali su da kazne svaku grešku odbrambrenih igrača Cementa i da postignu pogotke, sasvim zasluženo nose bodove kući.  Beočinci su samo u finišu utakmice ličili na sebe.

B. Starčević

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca oko 100, sudija: Belić (Zrenjanin). Strelci: Stančetić u 86. i Vilotijević u 90. za Cement, a Đurko u 11. Mirčetić u 20. i 60. Lazić u 56. minutu za Dunav. Žuti kartoni: Krstić, Kavčić (Cement), a Lazić, Došen, Drča (Dunav).

CEMENT: Đurikin 6, Peković 6, Kavčić 6, Bajić 6, Vilotijević 7, Krstić 6, Zličić 6 (Stojaković 6), Pavlović 6 (Drmaku), Stančetić 7, Tepić 6, Soković 6 (Lalić 6).

DUNAV: Jevtić 7, Antonić 7, Došen 7, Ratković 7, Javorac 7, Mirosavljević 8 (Banjak 6), Drča 8, Ćurko 8 (Mačković 6), Jakšić 8, Lazić 7 (Milutinović 6), Mirčetić 8.

Omladinac-Bačka 2:4 (1:3)

Gosti, su bili, mnogo, bolji rival.U prvom poluvremenu, nisu iskoristili još dve zaista lepe šanse, da krunišu lepe napade.

Oba puta za malo je promašio Manojlović.Jednostavno gosti su se borili za svaku loptu. I, samo, su tri puta matirali, dosta dobrog golmana domaćih Jagodića. Na drugoj strani, domaćini, bez pet, šest standardnih prvotimaca nisu izledali na uvek dobru ekipu.

U nastavku, domaćini su igrali, nešto bolji, fudbal, ali gosti su se odlično branili. Ipak, Pejčinović, je uspeo da smanji rezultat na 2:3, i to je bilo,  sve od domaćina.

U finišu utakmice, brzonogi Simić, je još jednom matirao Jagodića, za konačnih 2:4. Na kraju, igrači Bačke, su slavili, sasvim, zasluženo, a domaćini, mogu, ipak, biti zadovoiljni, jer su mogli meč izgubiti i ubedljivije.

I. Mitrović-B. Roknić

NOVI BANOVCI: Stadion Omladinca, gledalaca 250, sudija Pančić (Karavukovo).Strelci: Saračević u 16.i Pejčinović u 55. za Omladinac, a Manojlović u 25, Tumbas u 27, Kiš 39.i Simić u 85. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Bićanin, Ležaić (Omladinac), Simić, Tumbas, Manojlović, Kiš, Grabić (Bačka).

OMLADINAC: Jagodić 6, Ivetić 6, Saračević 7, Roganović 6, Mojsilović 7 (Haska 7), Radović 7, Bićanin 7, Stevanović 6 (Pejčinović 7), Ležaić 7, Spasić 7, Šašić 7 (Radojčić 7).

BAČKA: Grabić 7, Kiš 7, Maslarušić 7, Kotaroš 7, Simić 7, Šormaz 7, Tumbas 7 (Lukić 7), Matijević 7 (Spremo), Glišović 7 (Jorčić), Manojlović 7, Medić 7.