SRPSKA LIGA, GRUPA VOJVODINA Lider se provukao u Pazovi

07.05.2024. 16:17 16:22
Izvor: V.Jankov

Jedinstvo - Železničar 1:1 (0:0)

STARA PAZOVA: Igralište Jedinstva, gledalaca 600, sudija: petrović (Sremska Mitrovica), strelci: Majukan u 59. za Jedinstvo, a Bosnić u 91. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Bulat (Jedinstvo), Đokić, Osman i Bosnić trener Livaja (Železničar). Crveni karton: Trener Livaja (Železničar).

JEDINSTVO: Milić, Bukurecki, Ivetić, Bulat, Radić (Pađen), Milenković, Majukan (Šljukić), Ševo, Igrač, Bobar, Nakijevski.

ŽELEZNIČAR: Krivokuća, Saračević (Maoduš), Bošnjak (Radman), Matijević (Trbojević), Đokić, Volarević, Ivelja, Osman, Živanović, Sulejmani (Bosnić), Miljević.

Lider na tabeli ekipa Železničara se provukla u Staroj Pazovi. U komšijskom derbiju bilo je svega, a na kraju bodovi su podeljeni. Domaći su poveli preko Majukana, a gosti su u prvom minutu nadoknade uspeli da iščupaju bod.

B. D.

Podunavac - Kabel 4:0 (1:0)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca, gledalaca 250, sudija: Milešević (Bačka Palanka), strelci: Divac u 45. Tejić u 47. Despanić u 56. i Aleksić u 86. minutu. Žuti kartoni: Goranović (Podunavac), Đurić (Kabel). Crveni karton: Đurić (Kabel).

PODUNAVAC: Bjelica, Čermej, Miljković, Maksimović, Tejić, Despanić (Milosavljević), Milikić, Goranović (Petković), Radojčić, Divac (Aleksić), Perišić.

KABEL: Miljanović, Trnić (Serdar), Marijanović (Prolić), Trpečvić (Batos), Ilić, Đurić, Petrović, Vujošević, Milosavljević, Jelić, Pivaš (Gajić).

Dobro su se držali fudbaleri Kabela, sve dok Đurić nije zaradio žuti a posle i crveni karton. Fudbaleri iz Belegiša su lako došli do visoke pobede.

G. K.

Borac - Dinamo 0:1 (0:1)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija: Šćepanović (Kruččić), strelac: Stefanović u 45. minutu. Žuti kartoni: Paroški, Maksimović (Borac), Nikolić, Miličević, Paražina, Obradović (Dinamo).

BORAC: Todić, Pavlović (Bugarin), Paroški, Maksimović, Bursać (Rakić), Gojković, Grgić, Tedić, Krstevski, Malešević (Mirković), Petrović.

DINAMO: Amidžić, S. Đošić (Delibašić), Bogdanović, Nikolić, Miličević (Gojić), Paražina, Obradović, Marković, Jambušić, Lekić-Pešić, Malidžan (V. Đošić).

U slaboj utkamici gosti iz Pančeva došli su do tri boda. Odluka je pala u poslednjem minutu prvog dela, kada je Stefan Malidžan uspeo da savlada mladog golmana Todića.

M. G.

Bečej – Omladinac    0:0

BEČEJ:  Gradski stadion kraj Tise, gledalaca: 300. Sudija: Tanović (Novi Sad). Žuti kartoni: Vorgučin, Tutnjević, Peić (Bečej), Radić, Stanimirović, Maksimović, Aćimović (Omladinac). Crveni karton: Ivanović (trener Bečeja).

BEČEJ: Milovanov 7, Vorgučin 7, N. Vještica 7, Vlaisavljević 6 (od 91. Ćurčić), Milovanović 6, Tutnjević 6,5, Tomić 6 (od 85. Stanić), Videnović 6 (od 71. Kobiljski), Pejić 6, V. Vještica 6 (od 46. Mitić 6,5), Tomčić 7.

OMLADINAC: Bogunović 6, Stanimirović 6,5, Maksimović 6,5, Krneta 6,5, Dašić 6, Stanisavljević 6,5, Radić 6,5, Ahčin 7, Mališ 7 (od 93. Carić), Dobrijebvić 6 (od 85. Prijović), Misić 7(od 74. Jovanović).

Bečejci su još jedanput igrali nerešeno kraj Tise i sada im ozbiljno preti očuvanje srpsko-

ligaškog statusa. Ovoga puta su dva boda odneli Novobanovčani.  N početku utakmice gosti su imali tri lepe prilike, ali se golman Milovanov nije dao iznnaditi. Domaći su prvi put ozbiljnije ugrozili gol gostiju u 21. minutu, kada je Tutnjević proigrao Peića, a ovaj šutirao u golmana.

Nastavak je doneo više uzbuđenja, ali su mreže i dalje mirovale. U 55. minutu se sudija Srđan Tanović obrukao. Očigledan prekršaj nad Mitićem, iako je pomoćnik signalizirao Tanoviću, nije sankcionisao i reagovao je trener domaćih Ivanovićistrčao van tehničkog prostora  i zaradio crveni karton. Iako su ostali bez trenera, koji im mnogo znači sa klupe, Bečejci su tek tada dodali gas ali nisuz uspeli da postignu pogodak.

V. Jankov

Sloven – Bačka 4:1 (0:1)

RUMA: Stadion u Borkovačkoj dolini, gledalaca: 300. Sudija:  Todorović (Vršac). Strelci: Savinović u 47, Kuljanin u 54, Ilić u 81. i Marinković u 86. za Sloven, Jakovljević u 37. za Bačku. Žuti kartoni: Radišić, Ignjić (Sloven), Vučetić, Vlajkov, Milijašević (OFK Bačka).

SLOVEN: Šegavac, Simić, Radović, Gruičić (od 46. Marinković), Ilić, Batalo (od 88. Maksimović), Radišić, Aleksić (od 46. Jandrić), Kuljanin (od 78. Janjić), Ignjić, Savinović.

OFK BAČKA: Stajković, Plavšić, Vučetić, Brborić, Jakovljević (od 58. Trifunović), Veselinović, Perišić (od 65. Milijašević), Vlajkov, Jovišić, Novaković, Stamatović.

Posle pet utakmica bez pobede, Sloven je ponovo na koloseku. Iako nije počelo po planu, jer je Jakovljević lobovao Šegavca, kapiten Brana Ilić i drugovi uspeli su da preokrenu rezultat i smanje zaostatak za vodećim Železničarom.

B. R.

Hajduk - 1. maj 3:0 (1:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 200. Sudija: Bogićević (Zrenjanin). Strelci: Živković u 23. (iz jedanaesterca), Ljumović u 84. i Kočiš u 86. minutu. Žuti kartoni: Stevanović i Dimitrijević(Hajduk), a Jovanov, Radovanović, Bibić i Preradović ( 1. maj). Crveni karton: Nikolić u 54. minutu – udaranje igrača laktom bez lopte ( 1. maj).

HAJDUK: Pajović 7, Cicmil 7 (od 69. Mikan), Stevanović 7, Ljumović 8, Dimitrić 7 (od 89. Krtolica), Pjošta 7 (od 89. Novaković), Živković 8 (od 37. Mihajlović 7), Kočiš 8 ( od 89. Vujović) Biočanin 8, Dimitrijević 7, Marinković 7.

PRVI MAJ : Ilić 7, Jovanov 6, Stojanović 6, Radovanović 6, Pančić 6, Nikolić 5, Bibić 6, Lukić 6, Zečak 6 (od 74. Preradović), Stojanović 6 i Radojičić 6 (od 59. Križan).

U derbiju donjeg dela tabele slavili su Kuljani, ali rezultat je previsok.  Svoju bolju igru Kuljani su krunisali golom iz opravdano dosuđenog penala.

Ključan momenat u drugom poluvremenu desio se u 54. minutu, kada je u pokušaju da dođe do jedne dubinske lopte igrač gostiju

Nikolić laktom u lice udario Stevanovića i sudija Bogićević mu pokazuje put u svlačionicu. Igrača više domaćini su materijalizovali u finišu susreta.

Đ.  Bojanić

OFK Kikinda - Tisa 1:3 (0:2)

KIKINDA: Gradski stadion gleda.aca 250, sudija: Berenji (Subotica), strelci: Molnar u 47. za OFK Kikinda, a Kostić u 10. 28. i 60.minutu za Tisu. Žuti kartoni: Rafael (OFK Kikinda), Šveljo, Mesaroš (Tisa). Crveni karton: Rafael (OFK Kikinda).

OFK KIKINDA: Francuski 7, Lukić 6 (Živojnov 6), Beljić 6,5, Stanaćev 6,5, Benke 6,5 (Molnar 6,5), Mirkov 6,5, Ivanović 6,5 (Đukić 7), Mojsilović 6,5, Rafael 6,5, Barbul 6,5 (Jokić 7), Lolić 7.

TISA: Vojvodić 7, Pronek 7, Mesaroš 7,5, Slavuljica 7, Kostić 9, Krunić 6,5 (Gabrić 6), Tomić 7 (Juhik 6), Kudrić 7, Lekaj 6 (Živina 6), Šveljo 7,5, Torbica 7.

Momci Branislava Bulatovića zasluženo su odneli bodove iz Kikinde. Mada se mora naglasiti da je glavni arbitar Ljubiša Berenji oštetio domaćina pri rezultatu 2:1 za goste kada nije dosudio školski primer jedanaesterca i da pokaže crveni karton Ognjenu Švelji.

Luka Kostić napadač Tise tri puta je šutirao neometan sa ivice kaznenog prostora i sva tri puta pogodio malu mrežicu odnosno golman domaćina Francuski je bio nemoćan. S druge strane, Kikinđani su osim postignutog gola Molnara imali još dva prilike da savladaju golmana Veljka Vojvodića, ali oba puta Viktor Molnar, nije imao  sreće.

P. Trnić

Naftagas - Radnički 4:1 (2:1)

ELEMIR; Igralište Naftagasa, gledalaca 700, sudija: Belić (Zrenjanin), strelci: Popov u 27. Savanović u 45. i 63. Milivojev (iz penala) u 86. za Naftagas, a Kovačević u 34. minutu za Radnički. Žuti Kartoni: Savanović, Čigoka (Naftagas), a Pelemiš, Vrbljanac, Stevanović(Radnički).

NAFTAGAS: Galin,  Kovačević, Grbić, Stepanov (Vukoje), Popov (Milivojev), Savanović (Pandurov), Panić, Markoski, Čigoja, Bačvanski i Samardžić.

RADNIČKI: Đekić, Pelemiš, Topić, Vrbljanac(Stepančev), Stevanović, Mitrović (Arsić), Gardinovački (Karišić), Janjatović  (Radić), Provči i Borisavljević (Milanović).

Prvi šut na gol uputili su gosti u 8. minutu kada je Gardinovački asistirao za Mitrovića, ali je njegov šut odbranio golman domaćih Galin.  U 15. minutu Bačvanski je odlično izveo korner, na prvoj stativi  glavom je loptu zahvatio Stepanov, ali je Đukić spasao siguran pogodak. Savanović je u 27. minutu probio po desnoj strani, na drugoj stativi odigrao za Popova koji je rutinski pogodio za 1:0 i veliko oduševljenje domaćih navijača.

U 34. minutu sa sredine terena Pelemiš šalje dugu loptu u šesnaesterac,  ona stiže do Provčija i on je odmah šalje  do Kovačevića koji izjednačuje na 1:1. Taman kada se pomislilo da će sudija Belić da odsvira kraj poluvremena, Markoski asistira za raspoloženog Savanovića koji sa ivice šesnaesterca pogađa za 2:1.

U nastavku nastavili su domaći fudbaleri  sa odličnom igrom i postigli još dva gola.

R. D.

Borac (Š) - Dinamo 0:1, Podunavac - Kabel 4:0, OFK Kikinda - Tisa 1:3, Sloven - OFK Bačka 4:1, Naftagas - Radnički (Z) 4:1, Hajduk - 1.  maj 3:0, Jedinstvo (SP) - Železničar (I) 1:1, Bečej - Omladinac 0:0.

1. Železničar           26        16        7          3          52:20   55

2. Sloven       26        16        3          7          50:27   51

3. Dinamo      26        12        5          9          26:27   41

4. Naftagas    26        12        4          10        40:34   40

5. Radn. (Z)     26        11        7          8          28:29   40

6. Kabel         26        10        9          7          36:30   39

7.  Kikinda   26        10        8          8          29:23   38

8. Omladinac            26        10        6          10        27:32   36