SRPSKA LIGA, GRUPA VOJVODINA: Bečejci ponovo izbubili kraj Tise

16.03.2024. 18:17 18:22
Izvor: Detalj sa meča između Bečeja i Podunavca, foto: V. Jankov

OFK Bečej 1918 – Podunavac 0:1 (0:1)

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise. Gledaaca: 150. Strelac: Perišić u 43. minutu za Podunavac. Žuti kartoni: Tutnjević i Videnović (OFK Bečej 1918), a Tejić, Perišić i Čermelj (Podunavac). Crveni karton: Trener Podunavca Dragan Stevanović u 16. minutu.

OFK BEČEJ 1918: Milovanov 5,5, Ćuk 6, Šavija 6 (od 60. Mitić 5,5), Pejić 6, Vlaisavljević 6,5 (od 90. V. Vještica -), Tutnjević 6, Tomić 5,5 (od 82. Ćurčić -), Kobiljski 5,5 (od 82. Čeman), Milovanović 6, Vorgučin 5,5, Videnović 6 (od 90. Medić - ).

PODUNAVAC: Bjelica 6, Radošević 6, Radojčić 6, Miljković 7, Milikić 6,5, Divac 6,5 (od 90. Čelar), Maksimović 6,5, Tejić 6,5 (od 90. Goranović -), Milosavljević 6, Perišić 7(od 46 Čermalj 6), Despanić 6 (od 75. Milanović -).

Još jedan poraz Bečejaca minimalnim rezultatom i gubitak nova tri boda koji im zadoju dodatne glavolje. Gosti ir Belegiša su identičnim rezultatom slavili i letos pred svojim navijačima. Ovo je njihova treća pobeda „minimalcem“ i uz tri nerešena rezultata s jednim postinutim golom, ispada da su im šest golova donela 12 bodova.

Okršaj kraj Tise je već u 16. minutu imao prvu neočekivanu situaciju. Šef stručnog štaba gostiju Dragan Stevanović je  prigovorio na odluku sudije Kampića i dobio žuti karton, kako se  nije smirio, usledilo je isključenje. Međutim, pokazalo se to kao dobar potez za njegovu ekipu, jer su se, prvo, dodatno motivisali, a on je dobio priliku da sa druge strane terena preko ograde dodatno daje informacije svojim izabranicima.

Mogli su Bečejci u tom prvom delu utakmice u par navrata da ugroze golmana gostiju, ali je nedostajao prvi realizator. Možda je najbliži pogotku bio Kobiljski u 23. minutu, ali je iz blizine šutirao ktaj gola. I kad su svi očekivali da će se na odmor otići bez golova, Milikić je izborio poziciju za centaršut sa leve strane, a Perišić sve pratio i kod prve stative glavom sproveo loptu u mrežu. Ispada da je jedan pravi napad i šut ka golu domaćih bio koban po njih, jer sve ostale poluprilike su ostale neiskorišćene. A najbliža pogotku bila je situacija u 89. minutu, kad su Vorgučin i Mitić bili usamljeni u peter i ovaj drugi je šutirao kraj gola.

V. Jankov

Prazne mreže u Kuli

Hajduk – Sloven 0:0

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca: 200. Sudija: Belić (Zrenjanin). Žuti kartoni: Biočanin, Dimitrijević (Hajduk), Protić, Lukešević (Sloven). Crveni karton:  Vasiljević (Sloven) ,

HAJDUK: Pajović 7, Vujović 7 (od 85. Ivan -), Cicmil 7, Stevanović 7, Ljumović 7, Dimitrić 7, Pjošta 7, Biočanin 8, Dimitrijević 7, Mikan 7, Marinković 7 (od 90. Vujin -)

SLOVEN: Šegavac 7, Simić 7 (od 57. Popović 7), Radović 7, Lukešević 7, Ilić 7, Batalo 7 (od 56. Protić 7), Radišić 7, Marinković – (od 46. Jandrić 7), Kuljanin 7 (od 90. Aleksić -), Ignjić 8, Savinović 7

Utakmica  j e bila vpuna tempa i borbenosti sa obe strane na kraju je okončana bez golova i najpravednijim ishodom. U malobrojnim prilikama u prvom delu utakmice zapažena je ona već u 10.

minutu kada su gosti propustili lepu šansu. Kuljanin je asistirao Ignjiću a vrsni „veznjak“ gostiju je šutirao preko gola.

Uzvratili su domaćini nakon dvadesetak minuta, kada je Vujović

proigrao po levoj strani Ljumovića, a ovaj se odmah odlučio na centaršu i Pjošta udarcem glavom u padu je loptu poslao tik kraj leve stative golmana g ostiju.

U drugom delu tri izmene kod gostujućih igrača donele su početnu prevagu  snaga u korist lidera na tabeli. Pritisak gostiju bio je sve jači ali odbrana Kuljana na čelu sa Biočaninom je sve te nalete odbijala. Usamoj završnici susreta nekoliko prilika za vodećim golom su propustili i gosti ali i domaći.

1. Sloven        18          13          1             4             32:14   40

2. Železničar (I)  17          10          5             2             28:10   35

3. Kikinda     18          8             6             4             23:10   30

4. Kabel            17          7             7             3             26:15   28

5. Naftagas   17          8             2             7             25:21   26

6. Podunavac               18          6             8             4             18:14   26

7. Omladinac             17          8             2             7             16:19   26

8. Borac (Š) 17          7             4             6             17:16   25

9. Dinamo       17          7             4             6             19:20   25

10. Radnički (Z)        18          7             4             7             20:23   25

11. Jedinstvo (SP)   18          5             4             9             17:23   19

12. Bečej           18          6             1             11          17:32   19

13. Hajduk       18          4             6             8             23:27   18

14. Tisa            18          6             0             12          23:30   18

15. 1. maj           18          4             5             9             19:32   17

16. Bačka         18          3             5             10          12:29   14

U sledećem kolu (23. i 24. marta) sastaju se:  Radnički (Z) - Borac (Š), Bačka - 1. maj, Tisa - Železničar (I), Kabel - Omladinac, Dinamo - Bečej, Podunavac - Jedinstvo (SP), Kikinda - Hajduk, Sloven - Naftagas.