Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

SP u Kataru: Golman Bonu heroj Maroka sa dva odbranjena penala

06.12.2022. 19:18 21:47
Piše:
Foto: Fonet/AP/Jasin Bonu

Fudbaleri Maroka plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, eliminisali Španiju.

Heroj afričke selekcije bio je golman Bonu, sa dva odbranjena šuta sa bele tačke.

Od početka meča bilo je jasno da će Španci imati posed a Marokanci se odlučili na kontre. Tempo je bio spor, meč je ličio na partiju šaha. Monotoniju je prekinuo Bufal, dobrim prodororom od kojeg je

dobio samo faul. Nije bilo strasti, lepih poteza, svega onoga što bi trebalo da krasi Svetsko prvenstvo. Sve se pretvorilo samo u trku za rezultatom, što polako ubija fudbal, nekada, vrlo zanimljiv sport. Dobacivka najbližem do sebe, kombinovanje do beskraja, nije ono što se očekivalo od osmine finala Svetskog prvenstva. Tek u 26 minutu viđeno je prvo uzbuđenje ali Španci nisu iskoristili solidnu priliku koju su imali. Nešto kasnije pripretili su Marokanci, Simon je bio siguran.

Najraspoloženiji na terenu, odlični dibler Bufal, u 43 minutu namestio je šansu svom saigraču, koju ovaj nije iskoristio.

Teatar dosade radio je i u drugom poluvremenu. Užasna utakmica, bez ambicioznih aktera; mučna za gledanje. Besomučna dobacivanja, besmislena predstava. Preokret u igri doneo je Niko Vilijams,

koji je u dva navrata, posle prodora, pravio šanse svojim saigračima koje ovi nisu iskoristili.

Jasno je bilo da će utakmica ući u produžetke, što se i desilo.

U 105 minutu, najbolju šansu do tada imali su Marokanci, ali je šut Šedira zaustavio Simon. Do kraja nije bilo uzbuđenja i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Više sreće sa bele tačke imali su Marokanci i prošli su dalje.

Maroko – Španija 0:0 / penali 3:0

DOHA: stadion „Eđukejšan siti“, gledalaca: 40.000. Sudija: Rapaljini (Argentina). Žuti karton: Laport (Španija).

MAROKO: Bonu, Mazraui (Atiat-Alah), Aguerd (El Jamik), Sais, Hakimi, Amrabat, Amala (Šedira), Unai (Benoun), Bufal (Ezalzouli), En Nesiri (Sabiri), Ziješ.

ŠPANIJA: Simon, Ljorente, Rodri, Laport, Alba (Balde), Buskets, Gavi (Soler), Pedri, Feran Tores (Vilijams, Sarabija), Asensio (Morata), Olmo (Fati).

I. Lazarević

Piše:
Pošaljite komentar