Somborska liga, prvi razred: Ubedljivi Prigrevčani

02.09.2020. 09:11 09:12

Bratstvo - Lipar 4:0 (3:0)

PRIGREVICA: Stadion „Goran Nesvanulica – Klipi“, strelac: Stojšić u 13. 35. 44. i 53. minutu. Žuti kartoni: Bortnik, Stojšić (Bratstvo).

BRATSTVO: Nikolić, M. Mandić 7, Borić 7,5, Vladetić 7,5, Perović 7,5, N. Mandić 7, (Tešić), Štrbac 7,5, Bortnik 7, Stojšić 9, Sušić 7,5, (Bukumirović 7,5), Agbaba 7

LIPAR: Zrakić 6, Đukić 6, Mijić 6, (Popović), Basarić 6, Marčetić 6, Avdalović 6,5, Novakov 6, (Živko), Lalić 6, Šegan 6, Banović 6,5, Nestorović 6, (Čestić)

Derbi susret je odlučen je već nakon prvog poluvremena. Izuzetno raspoložen brzonogi napadač Prigrevčana Zoran Stojšić bio je nerešiva enigma za goste. On je postigao sva četiri pogotka a usput je odradio veliki deo posla na sredini terena gde je u više navrata prekidao započete akcije Lipara.

Golgetersku seriju Stojšić je otvorio u 13. minuti kada je idealno iskoristio dobar pas od strane N. Mandića, a do odlaska na odmor upisao se još dva puta u listu strelaca u 35. i 44. minutu. U nastavku po veoma toplom vremenu Prigrevčani su nastavili sa boljom igrom koju je svojim četvrtim pogotkom krunisao Stojšić u 53. minutu.

J. Banjac

Partizan - Jedinstvo 3:4, Mladost - Dinamo 1:2, Kula - Dunav 4:0, Aleksa Šantić - Hajduk 3:4, Odžaci - Omladinac (odloženo), Polet - Terekveš 5:1, Bratstvo - Lipar 4:0.

1. Bratstvo        2      2      0      0      13:1  6

2. Dinamo  2      2      0      0      8:1    6

3. Kula      2      2      0      0      6:1    6

4. Polet    2      1      0      1      5:4    3

5. Odžaci    1      1      0      0      3:2    3

6. Omladinac     1      1      0      0      2:1    3

7. Hajduk   2      1      0      1      5:5    3

8. Lipar    2      1      0      1      3:4    3