Somborska liga: Paražani slavili u Obrovcu

12.05.2021. 10:42 10:44

Borac - Budućnost (P) 1:2 (0:1)

OBROVAC: Igralište Borca, sudija: Hornjak (Gajdobra). Strelci: S. Balango u 48. za Borac, a Živić u 14. i Marić u 81. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: I. Nikolić, Soldat, Lakatoš i Đukić (Borac), a Dražić i Jelić (Budućnost).

BORAC: Đukić 6, Vojinović 6, Lakatoš 6, Aleksić 6, Vjetrović 7, Soldat 7, S. Balango 7, Gajić 6, Jovanović 6 (Radivojkov), D. Balango 6, Jandrić 6.

BUDUĆNOST: Abadžić 7, Trivunović 7, Gajić 7, Knežević 6, Kozomora 7, Rokvić 6, Marić 7, Baćanov 6, Nikolić 6 (Jelić 7), Kovačević 6, Živić 7 (Alimpić).

Bila je to tvrda i borbena utakmica na kojoj su gosti iz Paraga odneli ceo plen. Snalažljivi Slobodan Živić iskoristio je slabu intervenciju golmana domaćih Đukića i postigao vođstvo za goste. Malo šansi na obe strane osim rovovske borbe na sredini terena to su prikazli obe ekipe.

Fudbaleri Borca u drugom poluvremenu su dodali gas i samo tri minuta posle toga poravnali rezultat šutem Saše Balanga. Terensku incijativu imali su fudbaleri Borca celo drugo poluvreme, ali su gosti odolevali braneći svoj gol na svojoj polovini. Česte greške sudije Hornjaka iritiralo je fudbalere domaćeg tima koji su često zbog toga protestvovali. I kada su svi mislili da će biti podela bodova, brzonogi Stefan Marić pobegao je svojim čuvarima i 10 minuta pred kraj postigao pobedonosni gol za goste.

B. Gajić

Vojvodina (T) - Obilić 6:0 (3:0)

TOVARIŠEVO: Stadion SC “Miladin Vujin”, sudija:  L.Latinović (Bačka Palanka), strelci: Nikoliću u 3.  Tanasić u 4, i 55. Vujiću u 76. i 28. i  Milićević u 59. minutu. Žuti Kartoni: Nenadić (Vojvodina),  a Đurđev, Dražić (Obilić).

VOJVODINA: Bugarski, Ramić, Turi, Tončić, Vujić, Ubiparip (M. Ranisavljev), Milićević (M. Ranisavljev), Milovanov (Femić),  Nenadić, Nikolić (V. Jovanović), Kuzmanović (Cvijić).

OBILIĆ: Lazić, Alsadi, Đurđev, Itaj, Dražić, Jankovvić,  Pantelin, Stanković, Stajki (Čehak), Boškov, Vuković.

U derbiju začelja fudbaleri tovariške Vojvodineu većem delu utakmice dominirali su i golmana Novokneževčana Gorana Lazića savladali su čak u šest navrata, a propustili su divnu priliku da postignu dvocifren broj golova.

Centralna ličnost ovog susreta bio je „vezista” domaće ekipe Srećko Tančić.

Đ. Š.

ŽAK - Kordun 0:0

SOMBOR: Igralište ŽAK-a, sudija: Stojić (Vrbas).

ŽAK: Kozlina, Bureš, Sazdanić, Banić, Paunović, Kovačević, Vulin, Jovanović, Krstić, Terzija, Štimac.

KORDUN: Kovrlija, Trbojević (Barać), Kovačević,(Prodanović), Macanović, Popović, Samopjen, Česnovar( Gradinac), Antić(Maćešić), Karas, Ilić, Vuković.

U obostran tvrdom nadmetanju malo je bilo povoljnih prilika Gosti  iz Kljajićeva pogodili su stativu i prečku i bili su bliži pobedi od Somboraca.

Đ. Št.

Borac (BG) - BSK 0:0

BAČKI GRAČAC: Igralište Borca, sudija: Olujić (Kula). Žuti kartoni: Ivanić (Borac), a Đurđević, Božić, Beljanski (BSK).

BORAC: Marković 7, Ličina 7, Čuturilo 7 (B. Pokrajac 7), Subašić 7, Krtinić 7, Ivanić 7, A. Pokrajac 7, Ilić 8, Obradović 7, Radaković 8, Dautović 7.

BSK: Nemet 7, Stanić 6, Dragović 7, Božić 7, Zelenović 7, Đurđević 7, Beljanski 6 (Stojaković), S. Stanković 7 (D. Stanković), Korać 7 (Hinić), Divjak 8, Medić 6.

Komšijski derbi doneo je borbenu igru, sa puno trčanja i zalaganja. Domaćin je imao više od igre, a gosti su bili opasniji po gol Markovića. Prema viđenom nerešen rezultat je bio najrealniji u ovoj utakmici.

A. Čičić

Maglić - Tvrđava 1:1 (0:1)

BAČKI MAGLIĆ: Igralište Maglića, sudija D. Ševo (Čelarevo), strelci N. Ilić u 90. za Maglić,  a Ognjenović u 38. minutu za Tvrđavu. Žuti kartoni: Rupar, Vasić, Adamović, Radišić, (Maglić), a Milanović (Tvrđava).

MAGLIĆ: Radišić, Tadić, Dmitrović,(M. Ilić), Rupar,(N. Kovačević) Adamović, Preradović, Šijaković,(N. Ilić), Bojan Trojanović, Stjepanović (Spasić), Milanović, Vasić.

TVRĐAVA: O Čučković, Bundalo, M. Kovačević, Šomoši (Končar), Radaković, Gajić, M. Agbaba, Ralević (Milinović), Vučić, Ognjenović, Vračević, Ćulibrk.

Rezervista Maglićana Nikola Ilić iskoristio je jednu od malobrojnih povoljnih šansi i domaćeg tima i da spase svoju družinu od minimalnog poraza.

Đ. Št.

Slavija - Polet 2:0 (1:0)

PIVNICE: Igralište Slavije, sudija: Borota (Kula), strelci: Davidović u 13. Kuhta u 73. minutu. Žuti kartoni: Benka (Slavija), R. Milenković (Polet).

SLAVIJA: Vučetić, Zaskalicki, Benka, Jušković (Kotiv), Roganović, Šmit, Kuhta (Šuster), Petrović, Plavšić (Čvokić), Davidović, Grnja.

POLET: Ivanović, Aleksić, Milunović, S. Stanković, A. Stošić, R. Milenković, Stojiljković (Malinović), Bogdanović (Doroslovac), N. Milenković, N. Stanković (M. Stošić), Mikić.

U meču za opstanak na području Sombora više sreće imali su domaći fudbaleri koji su posle dužeg vremena stigli do zaslužene pobede. Fudbaleri Slavije su došli do prednosti u 13. minutu pogotkom Davidovića, koji se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i savladao golmana Borisa Ivanovića. Ređali su se prilike za postizanje pogotka na obe strane. Sve do 73. minuta kada su domaći uvećali svoju prednost, a strelac je bio Kuhta. Do kraja meča trenera domaćih Dalibora Mileca uspeli su da sačuvaju stečenu prednost i na taj način uhvate priključak u borbi za opstanak.

A. Šuster - S. Jovin

Budućnost (G) -  Zadrugar  3:1  (1:1)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, strelci Đilas u 23.Čipkar u 67. i Đokić u 90. za Budućnost. a Rančić u 28. za Zadrugar. Žuti kartoni: Đokić, Čipkar, Kolar, Damjanović (Budućnost),  Tasić, Bečanović,(Zadrugar). Crveni karton: Damjanović (Budućnost).

BUDUĆNOST: Đukić, Katjak, Ljubičić, Kolar, Bučik, Jovanov, Damjanović, Đilas (Zahorec), Čipkov(Molnar), Đokić, Adamek,(Kriša).

ZADRUGAR: S. Stojanović, Trojić, Pvkov, Bečanović, Pejić, Delija (Kenja), Veselinović, Vuković, Kovačavić, Rančić, Tasić (M. Stojanović).

Fudbaleri gložanske Budućnosti nastavili su pobedonosni  niz ovog proleća na domaćem terenu.

Đ. Št.

Rusin - Stanišić 0:0

RUSKI KRTSTUR: Igralište Rusina, sudija M. Manić (Karavukovo)

RUSIN: Kalenić, S. Toma, Đuđar(Čonka), Lančužanin, Malacko, Pavlović, F. Vojović, Budimski (Kovačević), Kulić (Nađ), Đukanović (Černak), Sejaković (Iličić).

STANIŠIĆ:  Rašeta, Basarić, Vranković, Knežević, M. Bogunović Pavin,  D. Bogunović. Resanović, Ćuk, Matijas, Edei.

Lider je odoleo na gostovanju u Ruskom Krsturu .Podmlađeni i oslabljeni sastav Rusina u ovoj utakmici nastupio je bez šestorice standardnih fudbalera  Ipak,  puleni Zlatka Sejankovića nisu previše respektovali vodeći tim lige. Desetak minuta pre kraj asusreta napadač domaće Janko Kulić nike iskoristio kolosalnu šansu.

Đ.  Št.

ŽAK - Kordun 0:0, Borac - Budućnost (P) 1:2, Budućnost (G) - Zadrugar 3:1, Rusin - Stanišić 0:0, Omladinac - Radnički 1:3, Borac (BG) - BSK 0:0, Maglić - Tvrđava 1:1, Kulpin - Budućnost (M) 2:2, Slavija - Polet 2:0.

 1. Stanišić     28     22     2      4      76:25        68

 2. Budućn. (P)  28     17     4      7      60:29        55

 3. Budućn. (M)  28     13     11     4      55:22        50

 4. Rusin   28     13     4      11     58:46        43

 5. ŽAK    28     12     5      11     47:39        41

 6. Borac (BG)    28     12     5      11     48:46        41

 7. Borac  28     12     5      11     43:47        41

 8. Radnički     28     12     5      11     41:46        41