Somborska liga: Brat sudio bratu u Kulpinu

14.10.2020. 10:08 10:09

Kulpin - Tvrđava 1:1 (1:0)

KULPIN: Igralište pored kanala,  sudija: S. Stanišić (Bačka Palanka), strelci: Kiš u 39. za Kulpin, a Malešević u 69. minutu za Tvrđavu, žuti kartoni: Oklobdžija, Šećerov, Malešević, Iličić (Tvrđava).

KULPIN: Jurik, Moravek, Poprzen, Hadrva, Valentik, V. Stanišić (Šekez), Kiš, Mrđan, Zamfirović, Nikolić (Santrač), Jevremović (Kajtez).

TVRĐAVA: O.Čučković, Šoven, Vujinović, Šećerov, Oklobdžija, M. Agbaba, Ralević, Iličić, Saračević, Malešević, D. Agbaba.

Kuriozitet utakmice u Kulpinu bila je to da je glavni sudija bio Savo Stanišić, a njegov mlađi brat Vladimir našao se u startnoj postavi domaće ekipe. A, na terenu, uglavnom, odvijalo se obostrano tvrdo nadigravanje. Malobrojne bile su povoljne prilike za gol.

Đ.  Štrbac

Rusin - Zadrugar 4:2 (3:0)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina,  sudija: N. Đurđević (Aleksa Šantić), strelci: Kulić u 23. i 34, Đukanović u 33. i Danojević u 77. minutu za Rusin, a D. Vuković u 60. i Milićević u 75. minutu za Zadrugar, crveni karton: N. Vuković (Zadrugar).

RUSIN: Kalinić (Branković), Kočiš, Holik, Lančuzanin, Nađ (V. Vujović), Sajanković, Budinski (F.Vujović), Danojević, Đukanović, Kulić(Vislavski), Rac.

ZADRUGAR: Stojanović, Veselinović, Močić, Ilić, Irić, Jević, Janus, D. Vuković, Stanišić (Milićević), N. Vuković, Rančić.

U početnom delu utakmice, prvotimac Zadrugara Nikola Vuković brutalno je startovao na golmana domaćeg tima Jovicu Kalinića i polomio mu je nos. Taj  detalj bacio je senku na sva preostala fudbalska događanja na terenu.

Đ.  Štrbac

Slavija - Budućnost (M) 2:0 (1:0)

PIVNICE: Igralište Slavije, sudija: Vujić (Kula). Strelac: Davidović u 39. i 51. minutu. Žuti kartoni: Prošić, Rađenović, Bošnjak, Bojanić (Budućnost).

SLAVIJA: Vučetić, Grnja, A. Šmit, Jušković,M. Šmit, Đurić (Kuhta), Kotiv (Vinković), Petrović, Davidović (Belanji), Čvokić (Bolehratski), Zaskalicki.

BUDUĆNOST: Bojanić, Pročić (Malešević), Marčeta (Zirojević), Radišić, Kopanja, Rađenović, Bukvić, Vučenić, Zeljko (Stojisavljević), Bajić, Meseldžija (Novaković, Bošnjak).

Od početka utakmice domaći su diktirali tempo, imali terensku inicijativu. Rezultat takve igre je pobeda. U 46. minutu Čvokić je prošao nekoliko odbrambenih igrača, gde ga je Prošić zaustavio. Sudija je pokazao na belu tačku. Petrović nije iskoristio najstrožu kaznu. U 52. minutu Davidović je postavio konačan rezultat.

J. Šuster

Borac - Kordun 2:1 (0:0)

OBROVAC: Igralište  Borca, sudija:N. Mudrinić (Apatin), strelci: Jovanović u 68. (iz penala) i 80. za Borac, a Kozlina u 55. minutu za Kordun. Žuti kartoni: Gajić, D. Balango (Borac), Trbojević (Kordun). Crveni karton: Mar. Čekelić (Kordun).

BORAC: Đukić 7, Vojinović 7, Popadić 7, Lakatoš 7, Vjetrović 8, Soldat 7, S. Balango 8, Gajić 7 (Tankosić 7), Jandrić 7, Jovanović 9, D. Balango 7.

KORDUN: Đuraković 6, D. Šaula 6 (Mi. Čekeliš), N. Šaula 7, Trbojević 7, Macanović 7, Češnovar 7, Antić 7, Mar. Čekeliš 7, Karas 7, Kovačević 7, Kozlina 8.

Poveli su gosti u 55. minutu posle tečne akcije s leve strane, a loptu je sa šest metara zakucao pod prečku Kozlina. U 6. minutu sudija Mudrinić je dosudio penal. Kapiten Jovanović je prevario golmana Đurakovića i izjednačio rezultat. U finišu Jovanović je   smestio loptu u desni donji ugao gola gostiju. Sredinom drugog poluvremena sudija je pokazao crveni karton gostujućem igraču Marko Čekelišu, jer je čestim i nedozvoljenim prigovorima ometao sudijske odluke.

B. Gajić

Budućnost (G) - Budućnost (P) 1:3 (0:0)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti,  sudija: N. Manić (Karavukovo), strelci: Adamek u 55. za Budućnost (G), a Kovačević u 63, Trivunović u 68. i Plavanski u 75. minutu za Budućnost (P), žuti kartoni: Fabri, Kolar, Horvat (Budućnost G.), a Nikolić (Budućnost P).

BUDUĆNOST (G): Dubovski, Bučik (Ljubičić), Fabri (Đumić), Kolar (Molnar), Horvat, Popović, Adamek, Jovanov, Čipkar, Carić, Kačjak (Mišić).

BUDUĆNOST (P): Drazić, Baćanov (Maksimović), Marić (Jelić), Knezević, Kozomora, Nikolić, Gašić, Zivić, Trivunović, Plavanski, Kovačević.

Đ. Št.

Borac (BG) - Radnički 3:0 (1:0)

BAČKI GRAČAC: Igralište Borca, igralo se bez gledalaca, sudija: Vračar (Sombor). Strelci: Ilić u 14. Ćuk u 48. i Komar u 79. minutu (autogol). Žuti kartoni: Lazarević, Aleksić (Radnički).

BORAC: Marković 7,5, Ličina 7,5 (Vojnović), Subašić 7, Zagorac 7,5 (Jovin), Pokrajac 7, Ilić 8 (Krtinić), Žegarac 8, Ćuk 8, Nešković 7, Radaković 7,5, Obradović 7.

RADNIČKI: Marković 6, F. Milunović 6,5, A. Milunović 6 (Zavišić 6), Lazarević 7, Radojčić 6 (Ćerimović 6,5), Santrač 6,5 (Komar 6), Kardinal 6, Aleksić 7,5, Milojević 6 (Stojanović 6), Kesić 7, Petković 7.

A. Čičić

ŽAK - Polet 4:0, Slavija - Budućnost (M) 2:0, Kulpin - Tvrđava 1:1, Maglić - BSK 1:3, Borac (BG) - Radnički 3:0, Omladinac - Stanišić 0:2, Rusin - Zadrugar 4:2, Budućnost (G) - Budućnost (P) 1:3, Borac - Kordun 2:1.

1. Stanišić       10     9      0      1      31:8  27

2. Budućnost (P) 10     8      0      2      23:7  24

3. Budućnost (M)        10     7      1      2      23:8  22

4. Rusin    10     7      1      2      29:15        22

5. Borac    10     5      3      2      17:12        18

6. Borac (BG)     10     5      1      4      19:18        16

7. Slavija 9      5      1      3      7:6    16

8. ŽAK      10     4      2      4      17:13        14