LIDER NA TABELI BEZ POSEBNOG PROBLEMA U DUELU S IMT-OM: Rutinska pobeda crveno-belih

03.04.2024. 21:03 21:09

Jakim presingom od počet.ka susreta, Crvena zvezda je sabila IMT praktično u njegov kazneni prostor i već u 4. minutu donelo joj je to prednost.

Loptu je na levom boku dobio mladi Šljivić, napravio s njom nekoliko koraka ka golu Kneževića i onda maestralno pogodio dalji ugao.

Mladi tim iz Novog Beograda delovao je prilično impresionirano duelom s aktuelnim prvakom, pa je tim trenera Milojevića nastavio s ofanzivom. Ipak, u 9. minutu, s 20 metara odlično je šutirao Kijevčanin, a Glazer je, ne bez muke, tu loptu uspeo da izbije u korner. Nastavili su crveno-beli s atacima, pa su, doduše neprecizno, ka mreži golmana „traktorista“ šutirali Hvang i Spajić, a najbliži cilju bio je Ivanić u 20. minutu, kada je odbrana IMT-a izblokirala njegov pokušaj. Kraso je, u 25. minutu imao novu priliku, ali je tada golman Novobeograđana odlično intervenisao.

Imao je domaćin još nekoliko šuteva, bez efekta, pa je prvi deo igre okončan s minimalnim vođstvom čete iz Ljutice Bogdana

Odmah na otvaranju drugog dela igre, nisu se sporazumeli Terzić i Lutovac na liniji šesnaesterca IMT-a, a to je iskoristio Milan Rodić i preciznim udarcem povisio Zvezdinu prednost na 2:0. Međutim, samo dva minuta kasnije Radočaj je, posle asistencije Zulfića, imao fenomenalnu priliku, ali je Glazer zaista sjajno zaustavio njegov udarac sa samo dva metra.

U toku je bio 63. minut, kada je Stamenić šutirao s nekih 18 metara, Krstić je uklizao i lopta ga je pogodila u ruku. Sudija Milanović najpre je pokazao na belu tačku, da bi, nakon odgledanog snimka, preinačio odluku i igra je nastavljena bez izvođenja najstrože kazne.

Pokušavao je tim trenera Nebojše Jandrića da stigne barem do počasnog pogotka, a najčešće je, ne s puno uspeha, u prilikama bio Radočaj. U 77. minutu kombinovali su napadu lidera na tabeli Mimović i rezervista Sremčević, a udarac ovog potonjeg samo je mogao da izmami udahe na tribinama. Fino je tukao i mladi Knežević, ipak nedovoljno precizno, pa je susret završen rutinski odrađenim poslom Crvene zvezde, kojim je ona sačuvala četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Crvena zvezda – IMT 2:0 (1:0)

BEOGRAD: Stadion „Rajko Mitić“, gledalaca: 7.000. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Strelci: Šljivić u 4. i Rodić u 48. minutu. Žuti kartoni: Spajić (C. zvezda), Lambulić, Džinović (IMT).

CRVENA ZVEZDA: Glazer 7, Mimović 7, Điga 7, Spajić 7, Rodić 7,5 (Radojević -), Kanga 7 (Knežević -), Hvang 7 (Stamenić 7), Olajinka 7, Šljivić 7,5 (Katai 7), Ivanić 7,5, Kraso 6,5 (Sremčević 7).

IMT: Knežević 6, Bastaja 6 (Ćirković 6), Lambulić 6, Džinović 6, Delević 6, Kijevčanin 6 (Zulfić 6,5), Krstić 6, Lutovac 6,5 (L. Luković 6), Terzić 6, Radočaj 6,5 (Bilaps -), M. Luković 6 (Jović 6).