Prva liga: TSC iz Bačke Topole u Superligi

Izvor: Fudbaleri TSC-a, foto: fkbackatopola.com

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole ostvarili su najveći uspeh u istoriji kluba, plasirali su se u elitnu ligu Srbije.

Pred  oko 3.500 navijača pobeđen je  odličan tim Metalca, da bi tada usledilo slavlje nezabeleženo u skorije vreme u Senti.

Pehar za prvo mesto kapitenu Topolčana  Saši Tomanoviću uručio je potpredsednik FSS Nenad Jeković.

Inače, utakmica je bila i lepa i dinamična. Domaćin je već u 8. minuti došao u vođstvo i do kraja poluvreemna imao još nekoliko  odličnih prilika i pogođenu stativu.

U drugom poluvrmenu gosti su nastojali da stignu do izjednačenja, bilo je za njih nekoliko poluprilika, ali prave je imao domaćin. Nije  više bilo golova, što ni najmanje nije umanjilo veliko slavlje domaćih fudbalera i njihovih brojnih navijača.

Velike zasluge za istorijiski uspeh Topolčana pripadaju predsedniku kluba Janošu Žemberiju.

- Zasluženo smo osvojili prvo mesto i verujem da ćemo u najačoj ligi igrati značajnu ulogu.Čestitam igračima i trenerima na sjajnoj sezoni i zahvaljujem se navijačima koji su bilo uz nas – rekao je Žemeberi.

S. Stojiljković

TSC - Metalac 1:0 (1:0)

SENTA: Stadion Sente, gledalaca 3.500, sudija: Stojanović (Beograd). Strelac: Silađi u 8. minutu. Žuti kartoni: Mijailović i Mlađović (Metalac).

TSC: Filipović 7,5, Svitić 7,5, Skopljak 7,5, Tomanović 8, Milićević 7,5, Silađi 9 (Galić), Ponjović 7,5, Pinter 7,5 (Milisavljević 7), Babić 7,5, Šinković 7,5 (Plavšić), Lukić 8.

METALAC: Jelovac 7, Gloćanin 6,5, Plaznić 6,5, Kesar 6,5 (Ješić 6), Vukadin 7, Maksimović 6,5 (Grbović 6), Vukmanović 7, Savić 6,5 (Đurić 6), Mlađović 7, Mijailović 7, Koraksić 7.