PRVA LIGA SRBIJE: ,,Kanarincima" sa bele tačke izmakao bod

17.03.2024. 16:42 16:44
Izvor: Novosadski tim doživeo neuspeh, foto: J. Grlić

Fudbaleri Novog Sada izgubili su od Smedereva u 25. kolu Prve lige Srbije.

Obe ekipe su igrale napadački od prvog minuta, sa mnogo trčanja i kontri. Nešto konkretniji bili su gosti, a najopasniji je bio napadački dvojac Abidemi Lokosa i Nemanja Obradović. U 26. minutu sjajno je, sa ivice šesnaesterca šutirao vezista domaćih Milan Gvozdenović, ali je Strahinja Jović odlično intervenisao. Gosti su do prednosti stigli sa ,,kreča" u 30. minutu upravo preko Nemanje Obradovića. Jedan od defanzivaca ,,kanarinaca" je nesmotreno reagovao i srušio Obradovića, a ovaj je bio precizan sa bele tačke. Pet minuta kasnije kazneni udarac i za Novosađane. Golman Smedereva Strahinja Jović srušio je Luku Serdara u svom šesnaestercu, ali je potom i odbranio penal Aleksandru Stanisavljeviću, pa je ostalo 0:1.

Igralo se žustro i u nastavku, lopta je malo vremena provodila na sredini terena i oba tima su stvarala šanse iz kontri. Solidnu priliku imali su domaći u 64. minutu kada je Mabula Alfons nakon sjajne lopte Luke Serdara centrirao, na loptu je natrčao Itan Derviši, ali ju je glavom prebacio preko gola. Sredinom drugog dela igralo se samo na polovini Smederevljana koji su se grčevito branili. Pritiskali su Novosađani do kraja, ali su gosti izdržali sve nalete i trijumfovali.

Novi Sad - Smederevo 0:1 (0:1)

NOVI SAD: Stadion ČSK-a, gledalaca: 300. Sudija: Vukadinović (Niš). Strelci: za Novi Sad, a Obradović u 30. (p) za Smederevo. Žuti kartoni: Vrekić (Novi Sad), a Petronijević, Jović, V. Ilić, Čižik (Smederevo).

NOVI SAD: Puškić 6,5, Rac 6, Serdar 7 (od 65. Milosavić), Pašagić 6,5, Stanisavljević 5,5 (od 44. Derviši), Alfons 7 (od 65. J. Ilić), Maiga 6,5, Blagojević 7, Mandić 6 (od 72. Vrekić), Gvozdenović 6,5, B. Marković 6,5 (od 72. Varga).

SMEDEREVO: Jović 7, Kostić 6,5, Jevremović 6, Petronijević 6,5 (od 66. Ćorković), Dimitrijević 7, Janković 6,5 (V. Ilić), Zuvić 6,5 (od 66. L. Marković), Obradović 7,5, Panić 6,5, Lokosa 7 (od 70. A. Marković), Jovanović 6,5 (od 66. Čižik).