PRVA LIGA SRBIJE Kanarinci bolji od Beograđana

24.10.2022. 15:57 16:00
Izvor: J. Grlić

Fudbaleri Novog Sada savladali su Rad u 15. kolu Prve lige Srbije - 2:0 (1:0). Detelinarci su odigrali solidan meč, stvorili su više konkretnih šansi i zasluženo su upisali nova tri boda.

Uvodni minuti pripali su gostima koji su agresivnije ušli u duel i kreirali su nekoliko dobrih prilika. U redovima Novosađana ka golu gostiju prvi je pripretio Srđan Vujaklija kada je u 16. minutu uhvatio volej, ali je golman Đurković bio na mestu. Gosti su adekvatno odgovorili, Milosavljević je prošao po levoj strani i uputio snažan udarac, ali je lopta otišla pored gola.

Domaći su preuzeli terensku inciijativu i iznudili su jedanaesterac. Golman Đurković je pogodio stranu, ali je šut Jovana Ilića bio precizan te je Novi Sad u 21. minutu došao do vođstva. Nastavili su Novosađani sa napadima i bili su bolji rival u prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme su bolje počeli gosti koji su probijanjem po desnom boku pravili probleme "kanarincima". Novosađani su nakon lošijeg starta odlično otvorili kontru, lopta je stigla do Srđana Vujaklije koji je predriblao golmana Đurkovića, a zatim lako sproveo loptu u gol za novo slavlje domaćih.  Gosti su ubrzo posle primljenog gola imali sjajnu šansu kada je sam ispred Elesina istrčao Mandić, ali je golman Novosađana sjajno reagovao.

U finišu susreta krilni igrač gostiju Miroslav Mitrović je odlično šutirao sa oko 25 metara udaljenosti, ali je pogodio samo okvir gola.

V. Gvozdenović

ČELAREVO: Stadion Pivara, gledalaca 400. Sudija: Miletić (Gornji Milanovac). Strelci: Ilić u 21. Minutu (p), Vujaklija u 60. za Novi Sad. Žuti kartoni: M. Balabanović, Milošević, Ilić, Serdar (Novi Sad), a Savić, Mihajlović (Rad).

NOVI SAD:  Elesin 7, Radivojević 7, V. Balabanović 6,5 (od 68. Serdar), J. Ilić 7,5,  Vujaklija 8 (od 83. Tričković), Kokir 6,5 (od 62. Živković), M. Balabanović 7 (od 63. Milosavljev), Milošević 7, Blagojević 7, Andrejević 6,5 ( od 45. N. Ilić), Karišić 6,5.

RAD: Đurković 6,5, Đurđević 7, Gašić 5,5 (od 45. Nenadović), Mihajlović 6, Milosavljević 7 (od 65. Mandić), Markišić 7 (od 65. Stojković), Savić, Arsić 6,5 (od 73. Opačić), Mitrović 7, Marković 6,5, Blagojević 5,5 (od 45. Stević).