PREOKRET „GRAĐANA“ ZA TRI BODA u prvom kolu GRUPE G Lige šampiona

19.09.2023. 23:02 23:07
Izvor: Tanjug (AP Photo/Dave Thompson)

Crvena zvezda jeste izgubila od vladajućeg prvaka Evrope Mančester sitija, ali je skupo „prodala kožu“ na „Etihadu“. Poveli su crveno-beli i rešili prvo poluvreme u svoju korist, ali je tim iz Mančestera u nastavku postavio stvari na realno mesto i izborio, na kraju, sigurnu pobedu.

U 15. minutu konkretizovao je ofanzivu u kojoj je od početka bio engleski tim, Rodri se probio kroz sredinu, šutirao s 15 metara, a Omri Glazer odlično intervenisao. Dva minuta kasnije, udarac je oprobao i Alvarez, izraelski golman ponovo je bio na mestu. Siti je i u 26. minutu imao sjajnu priliku preko Halanda, čiji je udarac glavom, srećom, završio na prečki. Pritisak na defanzivce tima iz Srbije rastao je iz minuta u minut i otvarao se prostor rivalu da bude i te kako opasan. Igrao se 29. minut kada je Ake glavom uputio novi dobar udarac, ali je Glazer još jednom dokazao klasu.

Konačno je prvak Srbije izveo obećavajući napad u 30. minutu, pa je došao red na Edersona da pokaže šta ume. Posle toga, ređale su se prilike ispred Zvezdinog gola, ali je na semaforu uporno stajao rezultat 0:0. Svi igrači iz Beograda povukli su se pred svoj gol, što im je, bez ikakve sumnje, odnosilo veliku količinu energije. Bilo je „već viđeno“ da će, ipak, mreža Glazera da se zatrese u 41. minutu, ali je on briljantno zaustavio i udarac Fodena s pet metara.

3-4. Jang bojs    1      0      0      1      1:3   0

U 2. kolu (4. oktobra) sastaju se – BEOGRAD: Crvena zvezda – Jang bojs, LAJPCIG: Lajpcig – Mančester siti.

A onda je Osman Bukari, u poslednjim trenucima prvog poluvremena, doneo veliko slavlje našem timu. Savladao je Edersona posle sjajne asistencije Mirka Ivanića, ali je pomoćnik signalizirao ofsajd. Usledila je duža provera u VAR sobi, a gol je priznat i na veliki odmor Zvezda je otišla s velikom i neočekivanom prednošću.

Tek što je počeo nastavak, posle samo minut i 10 sekundi, Siti je izjednačio. Norvežanin Haland sjajno je uposlio Argentinca Hulijana Alvareza, koji je izbio sam ispred Glazera, driblingom „sakrio“ loptu od njega i onda je uputio u praznu mrežu. Nastavili su „građani“ s ofanzivom, poništen im je, zbog ofsajda u 53. minutu, gol Vokera, a u 58. minutu ponovo je šutirao Alvarez, čiji udarac je nekako zaustavio Glazer, na odbijenu loptu naleteo je Haland, a Zvezdin golman još jednom se istakao.

Nažalost, konstantni pritisak na njega, uticao je na pad koncentracije izraelskog čuvara mreže, koji je u 60. minutu, posle centaršuta Alvareza, jako loše intervenisao i poslao loptu u sopstvenu mrežu, pa je Siti poveo s 2:1. Nije to zadovoljilo tim Pepa Gvardiole, koji je nastavio bukvalno da kidiše na gol Crvene zvezde. Od 72. minuta povisili su domaći vođstvo na 3:1, kada je Rodri odlično nanišanio i pogodio dalji ugao gola srpskog tima.

A. Predojević

Mančester siti – Crvena zvezda 3:1 (0:1)

MANČESTER: Stadion „Etihad“, gledalaca: 50.000, sudija: Žoao Pinjeiro (Portugalija) 7. Strelci: Alvarez u 47. i 60. i Rodri u 72. za Mančester siti, a Bukari u 45. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Rodri, Ruben Dijaš (Mančester siti), Rodić,  (Crvena zvezda).

MANČESTER SITI: Ederson 7 – Voker 7, Ruben Diaš 7,5 (od 83. Luis -), Ake 7,5, Gomez 7 (od 58. Akanđi 7) – Rodri 8 (od 83. Filips -) , Nunjez 7 – B. Silva 6,5 (od 44. Doku 7,5), Alvarez 8,5, Foden 8 (od 83. Bob -) – Haland 7,5.

CRVENA ZVEZDA: Glazer 8 – Mijailović 6,5, Điga 7, Dragović 6,5, Rodić 7 – Hvang 7 (od 82. Kangva -), Stamenić 6,5– Bukari 7 (od 83. Degenek -), Ivanić 7 (od 68. Olanjinka 6), Mitrović 6,5 (od 77. Lučić 6,5)– Ndiaj 6,5 (od 68. Kraso 6).

SITI POVEĆAVA PREDNOST, Zvezda BEZ ENERGIJE u drugom poluvremenu (VIDEO, FOTO)

19.09.2023. 20:38 22:45