Potiska liga: Kanjižani prikočili Krsturce

14.10.2020. 10:12 10:14

​​​​​​​Jedinstvo - Potisje  1:1 (0:0)

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: B. Živkov u 47. za Jedinstvo, a O. Nađ u 69.minutu za Potisje. Žuti kartoni: Bajić, B. Živkov, Jovanov (Jedinstvo), G. Bohata i Č. Bohata (Potisje).

JEDINSTVO: Pantelin, Ilić, P. Kalmar, Brzak (L. Kalmar), Kašić, Tornjanski (Jovanov), Zivlak (Bajić), B. Živkov, R. Dabevski, T. Dabevski, Farago (Rankov)

POTISJE: Č. Bohata, Bagi, Domonkoš, G. Bohata, Čanjiga, Mačai, Fodor, Dobo (Tandari)), Ugri (Balgo), Salma (O. Nađ), Apro.

Neočekivano, ali zasluženo, Kanjižani su u derbiju kola u borbenom i neizvesnom nadigravanju izborili remi protiv Krsturaca  Kanjižani su u prvom delu imali sreće, kada je u 21.minutu Toma Dabevski iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio stativu, a u 41.minutu u prilici je bio Bojan Farago, ali je odbranio Čaba Bohata.

Tek što je počelo drugo poluvreme, u 47.minutu iz prekida sa 16 metara snažnim niskim šutom kroz živi zid gostiju cilj je pogodio Branislav Živkov. Izjednačenje je usledilo iz kontre po levoj strani, nabačenu loptu je prihvatio Oliver Nađ i poslao u mrežu domaćina.

Šampion - Slavija 1:1 (1:1)

OROM: Igralište u Oromu. Sudija: S. Zrim (Srpski Krstur). Strelci: Malagurski u 44. (iz jedanaesterca) za Šampion, a Kijac u 18. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Saša Stojičić (Šampon) i Marki (Slavija).

ŠAMPION: Sokola, Drobnjak, Misini, Saša Stojčić, Malagurski, Slobodan Stojčić, Mora (Buza), Pisarić (Žamboki), Velez, Jo (Kadar), Biro.

SLAVIJA: Arsenov, Feher, Kijac, Marki, Agošton (Petronijević), Erić (N. Maluckov), Jeftić, J. Husak, I. Husak, Perišić, S. Maluckov.

Odbrana Oromčana zatajila je u 18.minutu, posle centaršuta, lopte se u gužvi na metar od gol linije dokopao Milan Kijac i lako zatresao mrežu Sokole. Posle kornera u 44.minutu neko od igrača gostiju je igrao rukom, a sudija Sava Zrim pokazao na belu tačku, a Ivan Malagurski je najstrožu kaznu pretvorio u izjednačenje. Najizgledniju priliku imao  je u 90.minutu Žamboki, ali je sa pet metara šutirom preko gola.

Horgoš  - Hajduk  2:1 (0:1)

HORGOŠ: Stadion u Horgošu. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Koso u 56. i Veselinov u 68. (iz jedanaesterca) za Horgoš, a Šlejher u 23.minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Puljai (Horgoš), Rankov i Milan Hajder (Hajduk). Crveni karton: Feher (Horgoš).

HORGOŠ: Bende, Feher, Sabo, Terteli, Hoksa (I. Makra), Veselinov, Koso, Zemko, Puljai (Bohata), Salma, Kolompar.

HAJDUK: Marta, Rankov, Šoklovački, Ostojić, Stojkov, Milan Hajder, Onjin (Bošnjak), Elezović, Lakatoš, Miloš Hajder (Nježić), Šlejher.

Gosti iz Podlokanja su došli u vođstvo u 23. minutu iz kontra - napada, kada je Tamaš Šlejher iskoristio kiks odbrane Horgoša. Zbog dve opomene Florijan Feher je u 55. minutu morao iz igre, a Horgošani iako sa igračem manje već u narednom minutu preko Patrika Kosoa poravnavaju rezultat iz prelepe akcije. U 68. minutu neko od gostiju je igrao rukom u kaznenom prostoru, a siguran realizator bio je Darko Veselinov.

Jadran - Graničar  4:0 (0:0)

SANAD: Igralište Jadrana. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: S. Đurđev u 63, Višnjić u 63. i Tatić u 76. i 89.minutu. Žuti kartoni: Č. Stojanović (Jadran), B. Popovioć i Uverić (Graničar).

JADRAN: Josipović, M. Stojanović (Vladisavljev), Oluški (N. Keseg), Č. Stojanović, S. Đurđev, Budovalčev, Ž. Keseg (Mihaljev), Višnjić (Stanić), Juhas, D. Đurđev, Tatić.

GRANIČAR: Mađar, Z. Popović (Cvejić), Uverić, Jovanov, B. Popović, Dražić (Petković), Kobleher, Slađan Ivanov, Pantelin, Malenić, Saša Ivanov.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnom nadigravanju, bez prilika za gol, a u drugom delu agilniji su bili spremniji domaćini. U 63.minutu golmana gostiju Aleksandra Mađara iz slobodnog udarca sa 35 metara iznenadio je izvanrednim šutom Srđan Đurđev, dva minuta kasnije vođstvo je udvostručio Jovica Višnjić, a u finišu pobedu Jadrana sa dva gola potvrdio je Marko Tatić.

Tisa - Čoka  2:0 (1:0)

PADEJ: Igralište Tise. Sudija: I. Živković (Kikinda). Strelci: Lenđel u 40. i Fodor u 62.minutu.

TISA: Kovač, Jakšić, Šili, Mojsin (Number), Maletin, Lenđel, Zombori (Dujmović), Đukić (Magarašev), Apro, Fodor, Tot (Buš).

ČOKA: Militarov, Keleuva, Srbljin, Konculić, Stojanović, Teleki, Kalauzov, Đurđev, Kostić, Popov, Ruža.

Ekipa Tise pokazala se spremnijom i spretnijom pa je zasluženo trijumfovala protiv starog rivala iz Čoke.

Tromeđa - Bačka 2:8 (2:4)

MAJDAN: Igralište Tromeđe. Sudija: S. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Lakatoš u 33. i 43. za Tromeđu, Siđi u 12, Morović u 14. i 45, P. Križan u 30. i 51, Parabucki u 55. i 57. i Jeremić u 89.minutu za Bačku.

TROMEĐA: Bicok, D. Pap, Horvat, K. Domonkoš, Mihok Kucora, Vaš, A. Pap, L. Domonkoš, Lakatoš, Homolja, Agošton.

BAČKA: Đukić, A. Stanojev, Kuburić, Vlajković, M. Križan, Parabucki, P. Križan, Vrbaški (Jeremić), Morović, D. Stanojev, Siđi.

Seriju je u 12.minutu započeo Čaba Siđi, a nastavili Slavko Morović i Peter Križan, ali do odlaska na odmor sa dva pogotka pritisak gostiju ublažio je Danijel Lakatoš. U durgom delu dominirala je kvalitetnija i spremnija ekipa Bačke.

Pripremio: M. Mitrović

SANAD: Jadran - Graničar (Đala) 4:0, HORGOŠ: Horgoš 1911 - Hajduk (Podlokanj) 2:1, SRPSKI KRSTUR: jedinstvo - Potisje (Kanjiža) 1:1, OROM: Šampion - Slavija (Banatsko Aranđelovo) 1:1, PADEJ: Tisa - Čoka 2:0, MAJDAN: Tromeđa - Bačka (Mol) 2:8.

 1. Bačka  7      6      0      1      36:6  18

 2. Jedinstvo     7      5      2      0      17:3  17

 3. Slavija        7      4      3      0      9:2    15

 4. Horgoš        7      4      1      2      16:11        13

 5. Potisje        7      3      3      1      18:6  12

 6. Tisa    7      3      0      4      14:12        9

 7. Hajduk 7      3      0      4      13:14        9

 8. Jadran 7      2      2      3      16:18        8