Polufinale LŠ: Madriđani ponovo slavili u Minhenu

25.04.2018. 22:45 22:52
Izvor: FoNet

Fudbaleri Reala nastavili su pobedonosni niz u mečevima sa Bajernom.

I šesti put za redom Madriđani su savladali Bavarce, iviga puta rezultatom 2:1, iako ovog puta Kristijano Ronaldo nije blistao. Međutim, mora se reći da su fudbaleri Bajerna možda bili i bolji na Alijanc areni, ali nisu imali sreće, uz to u ranoj fazi meča ostali su bez Robena i Boatenga koji su se povredili. Doduše, i u Realu je Karvahal zbog nesvestice morao iz igre, ali to nije poremetio „galaktikose“ iako je Vaskez u poslednjih dvadesetak metara igrao desnog beka.

Već posle dvadesetak sekundi Miler je imao priliku, ali nije uspeo da prihvati loptu. Potom su se ekipe konsolidovale, igralo se žustro na prvu loptu, ali bez pravih prilika. I jedan i drugi tim više pažnje su poklanjali odbrani svog gola, nego napadima. Bajern je bio nešto preduzimljiviji, ali je povreda Robena očigledno poremetila zamisli Jupa Hejnkesa, pa je Miler morao na desni bok.

U momentima, kada je Real bio možda i nešto bolji Bavarci su poveli. Bila je to jednostavana akcija u samo tri poteza, Kimih je primio loptu od golmana i krenuo u napad i posle duplog pasa sa desne strane ušao je u kazneni protor Madriđana. Svi su očekivali centar šut, ali se mladi bek Bajerna odlučio na udarac i prevario Navasa, koji je krenuo prema petercu.

Potom su Bavarci imali još dve poluprilike, ali nisu imali sreće,a u kontri posle jednog otpatka, Marselo je sa 18 strahovitim šutem pogodio levi donji ugao. U poslednjim minutama prvog dela tukao je Humels glavom, ali je pogodio Navasa.

Drugo poluvreme su fudbaleri Bajerna bolje otvorili, posle nekoliko minuta igre Riberi je na levoj strani promešao nekoliko igrača i uputio dobar centrašut, ali je Varan uspeo ispred Milera da skrene loptu. U jeku najžeščih napada Bavaraca Real je poveo. Pogrešio je na sredini terena Rafinja i omogućio kontru Madriđanima. Naravno, Asensio je znao da iskoristi ukazanu šansu sa petnaestak metara neometan pogodio je levi donji ugao.

A u već u sledećem napadu Riberi je imao priliku da izjednači, ali je Navas reagovao fenomenalno i izbacio loptu u korner. Potom su fudbaleri Bajerna imali još dve prilike, ali su se Levandovski i Miler spetljali, a udarac Riberija je Navas ponovo odbranio.

U finišu meča izgledalo da je ponestalo snage i jednima i drugima, pa je samo Levandovski bio u prilici, ali je tukao slabo.

Na kraju Bajern – Real 1:2 (1:0)

MINHEN: Alianc arena, gledalaca, 75.000 gledalaca, sudi: Kujpers (Holandija), strelac: Kimih u 28. za Bajern, a Marselo u 44. i Asensio u 57. minutu za Real. Žuti kartoni: Riberi(Bajern), Kazemiro(Real).

BAJERN: Urlih – Kimih, Humels, Boateng (Šile), Rafinja – Martinez (Toliso),Hames Rodrigez, Miler - Riberi, Levandovski, Roben (Alkantara).

REAL: Navas, Karvahal (Benzema), Serhio Ramos, Varan , Marselo – Kazimiro (Kovačić), Kros, Modrić, Isko (Asensio) – Ronaldo, Vaskez.

Revanš utakmica u Madridu se igra 1. maja.