Područna liga Subotica: Komšijski derbi Dobropoljcima

20.09.2017. 09:57 09:58

Pravi komšiski derbi na stadionu „Kraj sušare“.Šanse ,golovi ,preokreti ,neizvesnost  i borba do posledljeg zvižduka sudije.

Sutjeska –  Proleter  4:3 (0:1)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion kraj Sušare , gledalaca 100.

Sudija: Bedić (Đurđin). Strelci: Jakić u 51. 56. Vuković u 58, i  Pejić u 64. za Sutjesku, a  Maćiženski u 33. Stepanov u 70.  i Nešković u 90.  minutu za Proleter. Žuti kartoni : Nikolić, Delić, Osmajić (Sutjeska).

SUTJESKA : Gašović 7, Golubović 7 , Nikolić 7 (Osmajić 7) ,Tadić 7, Lopušina 7, Peković 7, Delić 8, Vrekić 7,  Pejić 8, Jakić 9, Vuković 8.

PROLETER :  Čobrda  6, Popržen  6 (Stepanov 6), Dabić 6, Eri 7, Jovanović 6, (Gotovac 6) Gadžić 7, Ogrizović 6,  Maćiženski 7, Kojčić 6, ( Nedeljkov 6 ) Nešković  7, Gajin 7.

Domaći  su zasluženo slavili ,odigrali  maestralinih dvadesetak  minuta, početkom drugog dela igre, i zbrisali  sa terena goste iz Ravnog Sela.  Početak utakmice je pripao domaćima, ali su gosti poveli  i to sa bele tačke. Početak drugog dela  apsolutno je pripao domaćinu. Postigli su četiri pogotka za svega 13 minuta .Jakić je bio  u glavnoj  ulozi. Posebno  lep  je bio drugi njegov pogodak  kada je glavom savladao gostujućeg golmana. U 58. minutu Vuković je lobovao Čobrdu, a malo zatim i pogodio prečku. Šlag na tortu bio  je pogodak  Pejića, koji je „bombom“ sa nekih dvadesetak metara pocepao  mrežu gostiju. A onda kao da je neko izgasio motore domaćoj  ekipe . Gosti su uspeli da postignu dva pogotka . a u zaustavnom vremenu prava drama. Nešković je propustio veliku šansu za izjednačenje, golman domaćih  Gašović je sjajno intervensao.

I. Vuković

Njegoš - Jadran 2:2, Bajša - Vinogradar 5:1, Iskra - Panonija  5:0, Horgoš  - Senta 1:2, Napredak - Obilić 2:3, Radnički - Subotica 2:3, Sutjeska - Proleter (RS) 4:3 Vrbas - Proleter (NJ) 1:1.