Ilić doneo Partizanu četvrtfinale Kupa

15.11.2017. 20:46 21:00
Izvor: FK Partizan/Ožegović

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije. Sve se okrenulo ulaskom u igru Saše Ilića koji je najzaslužniji za trijumf šampiona. Kakvo vreme takva i igra u prvom poluvremenu. Izuzetno tmurno i depresivno, kako na terenu tako i u atmosferi.

Partizan je u meč ušao sa rezervnim timom, ali ni to nije opravdanje za očajno izdanje u prvih 45 minuta. Ništa branioci trofeja nisu prikazali što bi publiku vratilo na stadion, štaviše najbolju šansu u prvom delu igre imao je Rad, preko Marinkovića, kada je bivši igrač šampiona pogodio stativu.

Rad je imao svoju računicu, da se pre svega odbrani, a onda iz kontranapada stigne do gola. U ovom prvom momci Slađana Nikolića su uspeli, za drugo im je trebalo više sreće.

Pristalicama Partizana svaka čast i na tom malom broju u kojem su došli, jer malo šta je obećavalo da će njihov tim u ovoj utakmici blistati. Zoran Tošić nije uspeo da pokrene svoje saigrače, a građevinari su uz malo umešnosti kod poslednjeg pasa u dva - tri navrata mogli do šansi. Partizan, u prvom poluvremenu, sa timom koji je tada imao na terenu nije mogao na potez da učini nešto, što uglavnom čini u poslednje vreme.

Ulazak u igru Ilića i Tavambe pokrenuo je šampiona pa je u 49. minutu Ožegović bio u velikoj šansi, ali je šutirao pored gola. Vidno rastrčaniji su bili crno-beli pa je to počinjalo da liči na nešto. Ožegović je bio u još jednoj šansi, u 55. minutu, ali je slabo zahvatio loptu, i ona je bila lak plen golmana Dejanovića. Ali, onda se incijativa Partizanu isplatila.

Tošić je loptu sa visine penaltika, poslao precizno u mrežu gostiju, a svemu je prethodio centaršut Antonova. U 68. minutu sevnula je kontra domaćina, Ožegović je proigrao Tošića kojem nije bilo teško da se ponovo upiše u strelce.

U drugom poluvremenu prosto je plenio svojom igrom Saša Ilić, sjajan pregled, driblinzi, pasovi podsetili su zašto je ovaj igrač i dalje među najvećim znalcima u našoj zemlji. U 80. minutu – majstorija Jankovića. Krilni vezista crno-belih je imao solo prodor, lobovao istrčalog Dejanovića i povisio na 3:0.

I. Lazarević

Partizan - Rad 3:0 (0-0)

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca: 1.000. Sudija: Piper (Čačak). Strelci: Tošić u 62. i 68. i Janković u 80. minutu.

PARTIZAN: Jovičić 6, Miletić 6, Mitrović 6, Ostojić 6, Antonov 6, Everton 6, Radin 7, Tošić 8, Đuričković 6 (Ilić 8), Solomon 6 (Tavamba 6), Ožegović 7 (Janković 7).

RAD: Dejanović 6, Volkov 6, Guzina 6, Mladenović 6, Tanasijević 6 (Riznić), Mijailović 6 (Parađina 6), Šipčić 6, Vico 6, Zonjić 6, Marinković 7 (Ljubinković), Lukić 6.

Kup Srbije: Niški favorit bez greške

01.11.2017. 09:00 09:02
Kup Srbije: Vojvodina-Budućnost Dobanovci 6:1 (3:0)

25.10.2017. 17:36 19:51