PANČEVCIMA IZMAKLA VELIKA POBEDA: Železničar u nadoknadi, sa bele tačke, ostao bez tri boda protiv Novog Pazara (VIDEO)

10.02.2024. 17:09 17:23
Izvor: FK Železničar Pančevo

Fudbaleri Železničara iz Pančeva bili su nadomak velike pobede na domaćem terenu nad petoplasiranim timom Novog Pazara, ali su primili gost u četvrtom minutu nadoknade pa su morali da se zadovolje bodom – 2:2.

Smešila su se tri važna boda Pančevcima na početku prolećnog dela prvenstva, u 20. kolu Superlige Srbije, ali su Adem Ljajić i drugovi uspeli da izvuku remi.

Kapiten Aleksandar Đorđević je majstorijom iz slobodnog udarca doveo domaće u vođstvo u osmom minutu. Izjednačio je Nikola Karaklajić u 28. minutu, na asistenciju Adema Ljajića, koji je samo tri minuta kasnije morao da napusti igru zbog povrede.

Đorđević je u 43. minutu bio jako blizu još jednog evrogola, ali je njegov udarac iz slobodnjaka zaustavila prečka.

Jedan od najboljih pojedinaca na utakmici, Lazar Romanić je u 45. minutu vratio vođstvo domaćinu, iskoristivši asistenciju Stefana Hajdina.

Imala je „dizelka” sa Tamiša lepu priliku da upiše pobedu, čuvala je vođstvo do poslednjih sekunda.

Dosuđen je jedanaesterac za Novi Pazar u 94. minutu i precizan je bio rezervista Sejduba Suma. Železničar je sad 14. sa 19 bodova, a Novi Pazar je ostao peti sa 30.

U narednom kolu Železničar gostuje Čukaričkom, dok će Novi Pazar bez pomoći navijača dočekati Crvenu zvezdu.