Pančevačka liga: Strela blizu cilja

27.11.2019. 11:41 11:43
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Strela – BAK 3:2 (2:0)

IVANOVO: Igralište Strele, gledalaca: 100. Sudija: Gvozdenov (Vršac). Strelci: Maksimović u 4, Vukajlović u 26 i 58 (iz penala) za Strelu, M. Andrejić u 53, Nešić u 67  minutu za BAK.

STRELA: Vasić 7, Balog 6,5, Amerijan 6,5, Maksimović 7, Duduj 7, Panić 7, Simulj 6,5 (Guran 7), Karanfilovski 7, Vukajlović 7,5 (Savanović -), Đukanović 7, Lukić 7 (Kočić -).

BAK: I. Andrejić 7,5, Marković 6,5, Šinzar 6,5, M. Andrejić 7, Marila 6,5, Nešić 7, Mijuca 6,5, Jarkovački 6,5, Jovanović 6,5, Bekirovski 6,5 (Krasnić -), D. Anđelić 7.

Posle kontre Maksimović je izašao iskosa i šutirao pored golmana I. Anrejića i svoj tim doveo u vođstvo. Dobra igra domaćina krunisana je drugim golom Vukajlovića.

Posle odmora dobra igra Belocrkvanaca i M.Andrejić je uspeo da savlada golmana Vasića. Pet minuta kasnije Marila je srušio u svom šesnaestercu domaćeg igrača Similja i dosuđen je penal. Siguran je bio Vukajlović. Do kraja meča domaćin je propustio pet izglednih prilika pred golmanom I.Andrejićem koji je sve branio, a gosti su preko Nešića samo ublažili poraz.

Radnički (K) –  Partizan (G) 0:0

KOVIN: Igralište Radničkog, gledalaca: 100. Sudija: Drača (Pančevo).

RADNIČKI: Avramović 7, Sekulić 6,5, Mitković 6,5 (Radenković -), Rađenović 6,5,Petrić 7, Stamenović 6,5,Milenković 6,5, Simić7, Rajić 6,5 (Čeha-), Vuličević 6,5,  Deliblaćanin 6,5.

PARTIZAN: Ardeljan 7, Filipović 7, Šuša 6,5 (Tajdić 7), Jevtić 6,5, Sočanac 7, Jonović 6,5, Divnić 6,5,Maričić 6,5, Čolak 7, Andrejić 7,5, Mađarov 7.

U komšijskom derbiju nije bilo pobednika niti golova, golmani Avramović i Ardeljan su bili na visini zadatka. Domaći fudbaleri iz Kovina imali su najbolju priliku kada je Petrić šutirao, a gostujući golman Ardeljan bio siguran. Gosti iz Gaja bili su u nastavku bliži pobedi i mogli su da osvoje tri boda.

Spartak Jugoslavija 3:1 (1:0)

DEBELJAČA: Igralište Spartaka, gledalaca: 100. Sudija: Milanović (Pančevo). Strelci: Jovanović u 9. i 67. Toma u 80. za Spartak,  a Jaćimović u 77. minutu za Jugoslaviju.

SPARTAK: Živanović 7, Koren 7, Đolai 6,5, Živu 7,  Toma 7,5, Carević 7, Radojević 7, Sahter 6,5 (Koložvari -, Ivanović -), Nikolovski 6,5, Jovanović 7.5, Stanić 6,5 (Kanas 6,5).

JUGOSLAVIJA: Simjanović 7, Mladenovski 6 (Dimkovski 6), Mitković 7, Jaćimović 7, Stajić 6 (Stankovski 6) Stanojević 6,5, Dakić 6,5, Josimovski 6,5, Stojanovski 6,5, Angelovski 7, Koleski 7.

Domaći fudbaleri u prvom poluvremenu pružili su dobru igru, ali samo je Jovanović zatresao mrežu gostiju iz Jabuke. Posle odmora domaći fudbaleri imali su nekoliko prilika i Jovanović je svojim drugim golom  udvostručio prednost. Gosti su preko Jaćimovića smanjili prednost, da bi Toma svojim golom deset minuta pre kraja meča obezbedio pobedu.

Pripremio: B. Stojkovski

Budućnost (A) - Dolina 2:2, Hajdučica - Radnički (B) 1:2, Radnički (K) - Partizan (G) 0:0, Sloga (BNS) - Crvena zvezda 8:1, Strela - BAK 3:2, Spartak - Jugoslavija 3:1, Polet (Id) - Partizan (U) 1:0, Potporanj - Jedinstvo (V) 0:3.

1. Jedinstvo (V)      15     13     0      2      43:14        39

2. Strela                 15     11     2      2      39:12        35

3. Dolina                 15     9      3      3      33:21        30

4. Radnički (K)         15     8      4      3      36:14        28

5. Spartak                 15     8      2      5      34:34        26

6. Sloga (BNS)          15     8      1      6      26:22        25

7. Potporanj              15     7      2      6      29:30        23

8. Partizan (G)         15     5      3      7      23:30        18