Pančevačka liga: Starčevci ubedljivi u derbiju

31.10.2018. 12:18 12:19
Izvor: Dnevnik.rs

U derbiju kola domaći tim u svim elementima igre nadigrao je lidera na tabeli i zasluženo osvojio tri boda.

Borac (ST) – Partizan (U) 3:0 (2:0)

STARČEVO: Igralište Borca, gledalaca: 200. Sudija: Jajić (Pančevo). Strelci: Ćirković u 29. Đukić u 30. i  Joković u 90. minutu.

BORAC:Trbojević 7,5, Joković 7, Đurđev 7, Marinković 7,  Hornung 7, Bajić – (Jović 7), Živković 7 (Arsenijević 7), Ćirković 8, Đukić 7,5,  Nikolajev 7, Stanisavljević 7,5.

PARTIZAN: Todorović 7, Pobra 6, Banjaš 6 (Janković 6), Tanasić 6, Đorđević 6, Timić 6, Radosavljev 6,5, Vojnov 6,5, Kolak 6, Obradović 6, Milivojev 6.

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba u kojoj su domaći fudbaleri za samo dva minuta postigli dva pogotka. Na isteku pola sata igre Ćirković je  25 metara zatresao mrežu golmana Todorovića, da bi minut kasnije Đukić na povratnu loptu udarcem sa nekih desetak metara udvostručio prednost Starčevaca.

Posle odmora domaći fudbaleri nastavili su sa dobrom igrom i znalački čuvali stečenu prednost. U 82 minutu gosti su imali penal, ali je golman Trbojević odbranio šut Timića.U poslednjem minutu meča tačku na dobru igru Starčevaca stavio je mladi Joković.

Crvena zvezda – Dolina  5:1 (3:0)

PAVLIŠ: Igralište Crvene zvezde, gledalaca: 100. Sudija: Jovanović (Bela Crkva). Strelci: Gvozdenov u 3. (iz penala), Olujić u 36, Radić u 45, Majstorović u 78, Stijačić u 90. za Crvenu zvezdu, a Hlavča u 76. minutu za Dolinu.

CRVENA ZVEZDA: Mitov 7, Olujić 7,5, Erdei 7 (Majstorović 7), Stijačić 7,5, Čejić 8, Kojić 7 (Delkić-), Radić 7, Grbić 7 (Pomorišac 7), Tadić 7, Gvozdenov 7.

DOLINA: Bujaković 7, Matulja 6, Šajber 6, Čižik 6 (Babuhna 6), Ugrenović 6, Zemen 6, Kelečević 6, Hlavča 6,5, Popović 6, Mitić 6, Plvan 6.

Tokom susreta fudbaleri iz Pavliša imali su loptu više u posedu i sa tri pogotka u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. U trećem minutu iz penala Gvozdenov je doveo domaćine u vođstvo, da bi Olujić posle kornera iz voleja udvostručio prednost. Do odlaska na odmor u poslednjem minutu u strelce se upisao i Radić kada je iz slobodnog udarca savladao Bujakovića najboljeg pojedinca gostiju.

U drugom poluvremenu posle centaršuta Majstorović je postigao pogodak. Stijačić je iz slobodnog udarca bio precizan.

Potporanj – Radnički (B) 2:2 (1:1)

POTPORANJ: Igralište Potporanja, gledalaca: 100. Sudija: Tomić (Omoljica). Strelci: Lazin u 27, Ćulibrk u 70  za Potporanj, a Stojković u 20 (iz penala) i Dobrić u 75. minutu za Radnički.

POTPORANJ: Donović 7, Janković 6,5, Proševski 7, Joksimović 6,5 M.Jovanović 6,5 (Bihler 6,5), V.Jovanović 6,5 (M.Petrović -), Jovanov 7,5 (S.Petrović -), Lazin 7, Brankov 7, Ćulibrk 7, Ranić 6,5.

RADNIČKI: Labus 7, Lazin 7, Radojev 7, Ilić 6,5, Radivojević 6,5, A.Jovanović 6,5, Starčević 7, Đogo 6,5, Stojković 7, Dobrić 7,5, Cukić 7 (Knežević -).

Gosti iz Barande poveli su golom iz penala koji je izveo Stojković. Domaći fudbaleri se nisu predavali i uspeli su da golom Lazin izjednače, da bi u nastavku dobru igru krunisali golom Ćulibrka za vođstvo. Pet minuta igre posle primljenog gola Dobrić je uspeo da iskoristi ukazanu priliku i izjednači rezultat.  Do kraja meča oba tima imali su prilike za gol, ali su mreže golmana Donovića i Labusa mirovale.

Pripremio: B. Stojkovski

Jedinstvo (V) - Vojvodina (S) 1:0, Crvena zvezda - Dolina 5:1, Polet - Vulturul 1:4, Sloga (BNS) . Vojvodina (C) 5:0, Spartak - Strela 1:1, Potporanj - Radnički (B) 2:2, Partizan (G) - Dunav 4:0, Borac (St) - Partizan (U) 3:0, Jedinstvo Stević - Jugoslavija 1:0.