Pančevačka liga: Derbi odlučen u nastavku

17.10.2018. 13:20 13:21
Izvor: Dnevnik.rs

U derbiju kola u prvom poluvremenu vodila se ravnopravna igra u kojoj nije bilo golova.

Borac (St) – Jedinstvo Stević  3:0 (0:0)

STARČEVO: Igralište Borca, gledalaca: 150. Sudija: Tomić (Omoljica) 7,5. Strelci: Živković u 47, Đukić u 73, Ćalić u 83.  minutu.

BORAC:Trbojević 7, Joković 7,5, Đurđev 7, Marinković 7 (Jović -),  Hornung 7, Bajić 7, Živković 7,5 (Ćalić 7), Ćirković 7, Đukić 7,  Nikolajev 7,5 (Minić -), Stanisavljević 7.

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 7, Momčilović 6,5, Mitkovski 7, Jaćimovski 7, I.Pešovski 7, Ilić 6,5, Trajčevski  6,5 (Ajrulaj 6,5), Nestorovski 7 (N.Okuka 7),  P.Okuka 7, S.Pešovski  7 (Mišljanov -), Atanasov 7.

Posle dva minuta igre Živković je iz voleja savladao golmana Čučka za vođstvo Starčevaca. Gosti iz Kačareva imali su priliku da izjednače, ali je šut  S..Pešovskog završio na prečki golmana Trbojevića.

Samo nekoliko minuta kasnije Đukić je sa nekih šesnaest metara po drugi put naterao Čučka da vadi loptu iz mreže.  Tačku na dobru igru domaćih stavio je rezervista Ćalić posle gužve bio je naprisebniji i postigao treći pogodak za ubedljivu pobedu.

B.St.

Crvena zvezda – Vojvodina (CR)  5:0 (3:0)

PAVLIŠ:  Igralište Crvene zvezde, gledalaca: 80. Sudija: Todorović  (Vršac). Strelci: Olujić u 15,  Grbić u 31, Stijačić u 39, M.Jovanović u 69. i  Kojić u 77. minutu.

CRVENA ZVEZDA:Mitov 7, Barić 7 (I. Jovanović 7), Olujić 8, Bugarinov 7 (Bulaja 7), Stijačić 7,5, Čejić 7, Kojić 7,5, Radić 7 , Grbić 7 (M. Jovanović 7), Tadić 7, Gvozdenov 7.

VOJVODINA: Šarac 6, Ostojić 6, Kocević 6,5, Mitrevski 7, Stajić 7, Aleksić 7,Nikolić 6,5,  A.Novakov 6,Mihajlović 6 (M.Novakov 6), Latovljev 6, Novoselski 6 (Vasić 6).

Tokom celog susreta domaći fudbaleri imali su više loptu u posedu i sa tri pogotka u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. Prvo je Olujić doveo Pavlišane u vođstvo,  da Grbić udvostručio prednost.

Do odmora u strelce se upisao i Stijačić. U drugom poluvremenu još dva gola u mreži tima iz Crepaje strelci su bili M.Jovanović i Kojić.

B. St.

Polet (IZ) - Strela  0:2 (0:0)

IZBIŠTE: Igrališšte, Poleta, gledalaca: 50. Sudija: Tadić (Pančevo). Strelci: Guran u 76, B. Savanović u 82.  minutu.

POLET: LJ.Ilić 7,5, Jezdimirović 7, D. Nikolić 6, S. Ilić 7, Banu 7, Jankov 6, Dimitrijević 7, Ivanović 7, Stojanov 6 (Živojnović -), K.Nikolić 6, Bežanović 6,5.

STRELA: Lukić 7, Jovanović 7,5, Balog 6,5, Čeh 7, Guran 7,5, M. Savanović 7,  Maksimović 7, Amerijan 6,5,  Duduj 6,5 (Mihajlović -), B. Savanović 7,5 (Mačak -), Kočić 6,5 (Cvetanović -).

Fudbaleri  iz Ivanova su u nastavku meča znalački došli do pobede. U prvom poluvremenu nije bilo izglednih prilika za gol i golmani Ilić i Lukić nisu imali posla. Domaći fudbaler Banu je u 65 minuti izašao ispred golmana Lukića i njegov šut je gostujući golman odbranio.

Gosti su posle dobrog izvedenog kornera došli do pogotka strelac je bio Guran.  Samo šest minuta kasnije kontra gostiju i B.Savanović je na drugoj stativi sa nekih pet metara bio siguran i savladao najstarijeg aktera na terenu odličnog golmana Ljubišu Ilića.

B. St.

Spartak – Dunav  2:0 (0:0)

DEBELJAČA: Igralište Spartaka, gledalaca: 100. Sudija:Janković (Pančevo). Strelci: Toma u 46. i Živu u 90. minutu.

SPARTAK: Vasić 7, Koren 7, Živu 7, Toma 7 (Savulov -), Sarević 7, Kovrlija 6 (Pavlović 6), Koložvari 6 (Marković 6), Kanas 7,  Kovač 7, Juhas 7,5, Sahter 7.

DUNAV:  Zeković 7, Putnik 6, Maričić 6, Mitrović 7, Ostojić 6, Radivojev 7, A.Jović 6 (Balog 6), Popov 6,Bogojević 6,5, Aleksić 7, Stojimirov 6 (Krkobabić 6).

Domaći fudbaleri poveli su golom  Tome u drugom minutu nastavka posle greške poslednje linije gostujućeg tima iz Banatske Palanke. Posle vođstva domaći fudbaleri imali su još nekoliko izgledne prilike i u finišu meča Živu je obezbedio pobedu i tri boda.

B. St.

Jedinstvo (V) - Dolina 1:1, Vojvodina (S) - Vulturul 1:1, Crvena zvezda - Vojvodina (C) 5:0, Polet - Strela 0:2, Sloga (BNS) - Radnički (B) 0:2, Spartak - Dunav 2:0, Potporanj - Partizan (U) 1:0, Partizan (G) - Jugoslvija 3:2, Borac (St) - Jedinstvo Stević 3:0.