Opštinska liga Ruma Irig: Novaković srušio Stejanovčane

30.08.2017. 11:40 12:30
Izvor: Dnevnik.rs

Jedinstvo (P) - Borac (S) 6:2 (4:1)

PLATIČEVO: Stadion Jedinstva, gledalaca 150, sudija Mitrović (Ruma).Strelci: Novaković u 11,18, 42, 46.i 74.i D. Klajn u 39.za Jedinstvo, Opačić u 5. i Bežanović u 90. minutu za Borac. Žuti kartoni: Jošić (Jedinstvo), V. Nešković (Borac).

JEDINSTVO: V. Sabo 7, Škara 8, Jošić 7 (D. Klajn 7), Kulić 8, I. Klajn 7 (Nastić 7), Novaković 8, Lozić 7, Vasić 7 (Stojanović 7), Gavrilović 8, Đurašević 7, Bošnjačić 7.

BORAC: Z. Radivojević 7, V. Nešković 6 (D. Popović), Vukmirović 6, Rakita 6, Maksić 6, Petković 6, Zeljajić 6, Đ. Radivojević 6 (Jović), Opačić 7, Bežanović 7, Tornjanski 6.

Favorizovani domaćini, su uspeli, da savladaju uporne i borbene goste. Mada, su igrali, opušteno, pa su i gosti, predvođeni, prekaljenim veteranima, Zeljajićem i Bežanovićem, pružili dostojan otpor. Čak su gosti prvi i poveli, a Bežanović je postigao efektan gol iz slobodnog udarca s 18 metara.Lopta je prvo pogodila u prečku, pa udarila u gol liniju, pa tek onda ušla u mrežu.

S. Branković

Polet - Graničar (G) 5:0 (2:0)

NIKINCI: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija Stojković (Dobrinci).Strelci: Stevamnović u 8.i 88, Simić u 40.i 49.i Marković u 89.  minutu. Žuti kartoni: Jovanović, Jokić (Polet),

POLET: Veljović, B. Jokić, Lozančić, Marić, Gvoka, Jovanović, Stevanović, Simić,Damjanović (Vidić), Petrović, Miletić ( Lubaščik,  Marković).

GRANIČAR: Mijalčić, Lazić, Milovanović, Glušac, Paunović, Milovanović, Stanojević, S. Jovanović, B. Jović,  Đorđić (M. Samardžić), Taborović, Petrović.

Fudbaleri Poleta, lako su došli do pobede. Ali, da su domaćini, iskoristili, svoje mnogobrojne prilike, zasigurno, bi rezultat na kraju glasio drugačije.

B. Tadić

Mladost - Jedinstvo (K) 0:5 (0:3)

PAVLOVCI: Stadion Mladosti, gledalaca 50, sudija Uzelac (Ruma).Strelci: D. Čestić u 9. i 85, Isaković u 17, Spasojević u 40. i Životić u 82. minutu. Žuti karton: Cvjetinović (Mladost).

MLADOST: O. Srećković, Antonijević, Cvjetinović (Cikota), Ratković, Benežan, N. Pantelić, M. Malešević, Miškulin, Jocić (Todorović, N. Srećković.,

JEDINSTVO: Mošić, Jović, Nenadić, Dragan Čestić, Milovanović, Životić, S. Lazarević, Isaković (Čestić), Kordolup, Bogdanović, Spasojević.

Posle godinu dana pauze, domaća, Mladost, ponovo je oformljena, od mladih  i nešto iskusnih igrača, kao što su Ratković i Jocić, i pružila  je dostojan otpor favorizovanim gostima iz Kraljevaca. Igra rivala bila je puna tempa, a igrači Jedinstva, već u prvom poluvremenu, potpuno su potopili, domaćine.

M. Subotić

Sloga (V) - 27.oktobar 8:0 (3:0)

VOGANJ: Igralište Sloge, gledalaca 100, sudija Jovanović (Ruma).Strelci: Dragičević u 38. i 43, Nedić u 65, Morak u 50, 68. i 75. i M. Petrović u 88. minutu. Žuti karton: Cvijanović (Sloga).

SLOGA: Mačak, G. Petrović, S. Maletić (M. Maletić), Krstić, M. Petrović, Morak, Benežan, Dragičević (Tepšič), Cvijanović, Nedić (Milanović).

27.OKTOBAR: Sabo, Mihajlik, V. Radojčić, Birinji, Pazarski (Varga), Pavin, D. Radojčić, Fekete, Marković, Juhas (S. Juhas), Greč.

U prvom poluvremenu viđen je dobar fudbal  od strane domaćina. Ali, domaćini, nisu uspeli da realiziju nekoliko lepih prilika.Samo, su uspeli  da, donekle nadigraju goste iz Šatrinaca i povedu sa 3:0. U, nastavku, sve je bilo u znaku, domaćina, i uspeli su da postignu još pet izvanrednih golova.

D. Vujić

Fruškogorac - Vojvodina 4:0 (2:0)

MALI RADINCI: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija Miškulin (Ruma).Strelci: M. Topić u 20. i 58, A. Topić u 32. i Mioković u 63. minutu. Žuti kartoni: Mandić, Bjelivuk (Vojvodina).

FRUŠKOGORAC: D. Knežević, A. Topić, Samaryija, Bakić, Radvanj, Pavlović, Bajić, Bjeljac, Antonić (B: Knežević), M. Topić (Dakić), Mioković.

VOJVODINA: Jovičić, Mandić, Ristić, Đujić, Kolopić, J. Erkanović, Bjelivuk, Ćirić, Katić, Curković (Bizumić), V. Marković (Radivojević).

Igrao se dosta borben i dobar fudbal. A, igrači Fruškogorca, su pružili dobru partiju u prvom poluvremenu. Prvo je M. Topić iz šuta s 22 metra matirao Jovičića, a i A. Topić je iz šuta sa 14 metara matirao Jovičića.U nastavku, opet je bio strelac M. Topić, ovaj put iz dobre akcije, a Mioković, sam sebi pripremio šansi za gol.

R. Mioković

Jedinstvo (R) - Sremac (D) 3:2 (2:1)

RUMA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija Ležakov (Vrdnik).Strelci: Marinković u 12. i 82 (iz penala) i M. Lazarević u 26. za Jedinstvo, a R. Ašćerić u 30.i Mayarac u 54. minutu za Sremac. Žuti kartoni: Kadar, Mirić (Jedinstvo), Sekulić, Milić (Sremac).Crveni karton: Lepotić (Sremac).

JEDINSTVO: Kuhar 7, Kadar 6 (Mađešić 7), L. Jović 7, Mirić 7 (Kulušić), Vidaković 7, Vrgotić 7, Basara 7, Zec 7, Marinković 8,  M. Lazarević 7, Alempić 7 (Pavlović 7).

SREMAC: Sekulić 7, R. Ašćerić, Lepotić 5, Paunković 7, D. Vukmanović 7, Milić 7, Maričić 7 (Beljin), Vučković 6, Madžarac 7, Đ. Čestić 7, Bojanić (M. Dupor).

Rumljani su u prvom delu, igrali za klasu bolje od svog rivala iz Dobrinaca. Ali, nisu uspeli da realizuju sve svoje šansi.Samo, su Marinković i M. Lazarević, uspeli, nekako, da uguraju loptu u mrežu Sekulića. A, pobedu, domaćinu doneo je Marinković sa penala. Zbog igranja rukom, u svom kazenom prostoru, gosti, su kažnjeni najstrožom kaznom.