OL Kikinda – Žitište: Lider siguran u Itebeju

19.10.2022. 10:31 10:32
Izvor: pixabay.com

Lider na tabeli ekipa Jedinstva iz Novoga Bečeja od prvoga minuta diktirala tempo, i na kraju pobedila.

1. oktobar - Jedinstvo 1:4 (0:3)

SRPSKI ITEBEJ: Igralište „1. oktobra „, gledalaca 100, sudija: D. Grozdanović (Žitište). Strelac: M. Kovač u 58. za 1. oktobar, a N. Vinović u 5. 37. i 63. i B. Dokman u 38. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: M. Kovač, M. Vujinović, Danijel Virag (1. oktobar), a N. Eremić, V. Radovanović, N. Vinović, S. Kovačev (Jedinstvo).

1. OKTOBAR: T. Kašlik 5, Bandu 5, Marković 6, M. Kovač 8 (Danijel Virag 7), Vujinović 7, K. Kerekeš 6, N. Šebešćan 6 (I. Cirok 5), Petrović 6, Milenko Matić 6, Dalibor Virag 6, R. Čapo 7.

JEDINSTVO: I. Vlaškalin 8, Eeremić 7, Radovanović 7, B. Dokman 8 (M. Ilić 7), N. Vinović 9, A. Božić 8, Denis Salihović 7 (M. Latinović 7), S. Nikolić 7 (R. Stojanov 7), J. Vrebalov 7, B. Koledin 7, S. Kovačev 8.

Istakao se Nenad Vinović koji je tri puta zatresao mrežu mladog golmana Tibora Kašlika.

Terekveš - Vojvodina 2:0 (1:0)

HETIN: Igralište Terekveša, gledalaca 100, sudija: K. Kovač (Mokrin). Strelci: Ljubivoje Trivunović u 5.  (iz penala) i 52. minutu. Žuti kartoni: N. Runić (Terekveš), a Darko Saravolac (Vojvodina). Crveni kartoni: Dejan Trivunović (Terekveš), a Slavko Kavali (Vojvodina).

TEREKVEŠ: Z. Tarana 8, N. Runić 7, Nikolić 6, A. Obradović 7 (V. Rafa 7), S. Trivunović 7 (A. Kostić 7), LJ. Trivunović 9, D. Trivunović 6, A. Kasalović 7, M. Trivunović 7, N. Radanov 8, S. Radaković 7.

VOJVODINA: D. Martihov 6, B. Golić 6 (Darko Saravolac 7), D. Glušac 7, S. Kavali 6, D. Popov 7, Aleksandar Saravolac 7, M. Marić 6, J. Beložanski 6, Vanja Saravolac 6 (D. Pajtašev 6), R. Balog 7, B. Vincan 6.

Fudbaleri Terekveša iz Hetina odigrali su odličnu utakmicu. Poveli kada je u 5 minutu. U šesnaestercu Vojvodine oboren Ljubivoje Trivunović, a odlični sudija Kristijan Kovač iz Mokrina je pokazao na liniju penala. Ljubivoje Trivunović s penala lako savladao golmana Dejana Martihova. Isti igrač postavio je konačan rezultat.

Borac - Proleter 9:0 (4:0)

ALEKSANDROVO: Igralište „Lukarelo „, gledalaca 100, sudija: M. Reljić (Kikinda). Strelci: D. Gajinov u 3. i 15. S. Barbul u 33. i 70. B. Toškov u 44. M. Ivančević u 66. i 70. Miloš Stanović u 72  (autogol) i S. Zečević u 88. minutu.

BORAC: A. Puhar 7 (N. Aćamović 8), R. Aćamović 7, N. Cobor 7 (M. Lakatuš 7), M. Samolov 8, S. Zečević 8, M. Ivančević 9, D. Gajinov 8 (L. Vladetić 7), D. Popov 7, B. Toškov 8, S. Barbul 8, P. Štikovac 7(S. Rakić 8).

PROLETER: D. Gavrić 5, N. Popadić 5, P. Grujičić 5, B. Radinović 5, O. Stanović 5, D. Njergeš 5, S. Klimović 5, Srđan Stanković 5, M. Mitrović 5, D. Mršić 5, M. Stanović 5.

Proleter iz Međe je deklasiran u Aleksandrovu, gosati su doputovali bez golmana, pa je među stativa morao David Gavrić. Sve je u redovima Borca funkcionisalo odlično.

Podgrmeč - Napredak 2:7 (1:3)

ŽITIŠTE: Igralište „Dragan Vučurević Vučko”, gledalaca 100, sudija: B. Čolak (Bašaid). Strelci: N. Topolić u 42. i D. Zorić u 65. minutu za Podgrmeč, a  Š. Sekereš u 18. N. Rankov u 21. A. Barta u 30. M. Stanković u 46. i 49. N. Miladinov u 64. i E. Kanalaš u 83. minutu za Napredak.

PODGRMEČ: Z. Miljević 5, S. Manojlović 5, N. Paunović 5, D. Đurić 5, L. Štikovac 5, D. Zorić 8,  P. Rajlić 6, N. Topolić 7, M. Babić 5, V. Kočalka 5, M. Savanović 5.

NAPREDAK: D. Batančev 8, K. Alar 7, S. Vasičin 7, D. Hanđa 7, Š. Sekereš 8 (O. Stojanović 7), V. Jelača 7, Z. Đorić 7 (M. Stanković 9), A. Barta 8(F. Ač 7), N. Miladinov 8, S. Selaković 7(Kurunci 7), N. Rankov 8 (E. Kanalaš 8).

Ekipa Napretka iz Banatske Topole odigrali su dobar meč, čak sedam puta su pogodili mrežu golmana Podgrmeča Zdravka Miljevića. Mora se reći da je Podgrmeč od 13. minutu igrao sa igračem manje, jer se Nikola Paunovićpovredio, a na klipi nisu imali ni jednog rezervnog igrača.

Omladinac (RT) - Roham 1:0 (0:0)

RAVNI TOPOLOVAC: Igralište „Hercegovina „, gledalaca 100, sudija: D. Mijatović (Žitište). Strelac: Ljubiša Pudar u 55. minutu. Žuti kartoni: O. Đuričić, B. Rajlić, M. Daljević (Omladinac), a K. Šamu (Roham). Crveni karton: Milan Džemailovski (Omladinac).

OMLADINAC: O. Đuričić 8, V. Ćirovski 7 (Z. Borikić 6), B. Vlahović 7(N. Knežević 7), L. Mandić 7, B. Rajlić 7, N. Mihajlović 7(Njegoš Novaković 7), S. Nadaždin 7, M. Džemailovski 7, Uroš Novaković 7, M. Daljević 7, LJ. Pudar 9.

ROHAM: J. Jocin 5, R. Todor 5, S. Farkaš 5, L. Čeke 6, A. Hodi 6, A. Živković 6, M. Oljača 6, K. Šamu 5, Ž. Boban 6 (I. Ujvari 5), D. Oljača 6, B. Horvat 5.

Sjajan gol postigao je Ljubiša Pudar kada je u 55. minutu sa 25 metara savladao golmana Rohama Jocu Jovina.  U nastavku mnogo bolja igra Omladinca koji nisu dozvolili rivalu da dođe do izjednačenja.  Pripremio: P. Stanić

Rezultati:

Omladinac - Roham 1:0, 1. oktobar - Jedinstvo 1:4, Podgrmeč - Napredak 2:7, Borac - Proleter 9:0, Terekveš - Vojvodina 2:0.