Odgođena utakmica osmine finala Kupa Srbije: Zvezda se namučila na Banjici

19.12.2020. 09:29 09:31

Pobedom nad Radom, fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Vodila se velika borba na Banjici, utakmica je mogla i drugačije da se završi, ali su učenici trenera Dejana Stankovića na kraju bili spretniji i zasluženo slavili.

Već u 4. minutu na semaforu je stajao rezultat 1:0 za Rad. Radunović je s ivice kaznenog prostora snažno šutirao i savladao Popovića.  Zvezda je potom preuzela inicijativu i u 17. minutu izjednačila. Strelac je bio Spiridonović, koji je savladao golmana Markovića preciznim udarcem s 18 metara.

Potpuni rezultatski preokret mogao je da donese Pavkov, ali je čuvar mreže « građevinara » odlično intervenisao, kao o nešto kasnije, kada je siguran bio i posle odličnog slobodnog udarca Spiridonovića. U finišu poluvremena domaćin se trgao, ali opet je Zvezda bila opasnija. Veliku priliku imao je Boaći, koji je šutirao pored gola. Na odmor se, ipa, moglo otići i s vođstvom Rada, ali je šut Gazivode izblokirao Degenek.

U nastavku prvi je ponovo zapretio domaćin. Gazivoda je s desna centrirao, a Tučević je sa samo nekoliko metara šutirao pored gola. U 60. minutu šampion je stigao do vođstva. Radulović je odlično prošao po levoj strani, odigrao do Krstovića, a ovaj je postigao drugi gol za svoju ekipu. Koji minut kasnije, Gajić je mogao da reši sve dileme, ali je bio neprecizan.

Do kraja utakmice bilo je prilika na obe strane, ali je Crvena zvzeda sačuvala vođstvo i očekivano se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije.

I. Lazarević

Rad - Crvena zvezda 1:2 (1:1)

BEOGRAD: Stadion Rada, sudija: Šegrt (Beograd). Strelci: Radunović u 4. za Rad, a Spiridonović u 17. i Krstović u 60. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Ciger, Miličković, Trifunović (Rad), a Radulović, Pavkov (Crvena zvezda).

RAD: Marković 6, Tučević 6 (Tanović 6), Ciger 6,5, Stojsavljević 6, Miličković 6, Riznić 6,5 (Damnjanović 6), Busnić 6, Ilić 6 (Radivojević 6), Gazivoda 6,5 (Trifunović 6), Jovanović 6,5, Radunović 7.

CRVENA ZVEZDA: Popović 6, Gobeljić 6, Eraković 6, Degenek 6 (Pankov 6), Spiridonović 7 (Vukanović 6), Sanogo 6,5, Radulović 7, Nikolić 6,5 (Ivanić 6), Simić 6 (Gajić 6), Boaći 6,5, Pavkov 6 (Krstović 7).

Kup Srbije: Asano odveo Partizan u četvrfinale

25.11.2020. 18:17 18:18