Novosadska liga: Žabaljci prikočili lidera

29.09.2020. 09:15 09:16

​​​​​​​ŽSK - Veternik 1:1 (0:0)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a. Sudija: Sekulić (Futog). Strelci: Pinjo u 50. za ŽSK. a Švonja u 55. minutu za Veternik. Žuti kartoni: M. Markov, Tanasić, Džambas (ŽSK). Stanić (Veternik).

ŽSK: Savanović 8, M. Markov 8, Tanasić 7, Đurđić 7, Marić 7 (Malić 7), Džambas 8, Bogdanov 8, Topić 8, D.  Markov 7, Klisara 7, Pinjo 8 (Boroja).

VETERNIK: Ivić 8, Ognjanović 8, Švonja 8, Turalo 7, Ušćumlić 8, Kitić 8 (Nikolić), Gvozden 7 (Vuković 7), Srdanović 7, Subašić 7, Stanić 8, Malinović 7.

Odavno u Žablju nije odigrana, bolja, kvalitetnija i neizvesnija utakmica, igralo se na prvoligaškom nivou. Nerešenim ishodom i pored svojih propuštenih prilika zadovoljniji su bili gosti iz Veternika. Domaćinu je slaba uteha što je i dalje jedina neporažena ekipa posle devet odigranih kola.

Prvo veće uzbuđenje desilo se u 15. minutu kada je kapiten gostiju Bojan Kitić zaustavljen na nepropisan način, kada je sam krenuo prema golu domaćina. A ubrzo nakon toga golman gostiju Mladen Ivić na nepopisan način zaustavio Sašu Bogdanova, ali nije bilo penala.  Potom  jer poništen pogodak Dragana Markova.

Na početku drugog dela igre domaćin je uspeo da dođe do vođstva golom Miloša Pinja, ali nsu gosti uspeli da izjednače  rezultat posle sumnjive situacije.

Iako je bilo prilika na obe strane, golova nije bilo, a istakli su se golmani. Suđenje vrlo slabo.

P. Bundalo

Fruškogorski partizanŠajkaš 2:1 (1:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, sudija: Štumph (Novi Sad). Strelci: Dević u 11. i Trifunović u 61. za Fruškogorski partizan, a Marcikić u 53. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Perić, Čergić, Lazić, Kanttar (Fruškogorski partizan), Popić, Pavkov, Zečević, Rulić, Radivojevič, Maljurić, Malešević (Šajkaš).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Perić, Dević, Simić, Klincov, Babić (Tešanović), Ružič (Čavić), Dulić, Trifunović, Čergić (Grmaš), Lazić (Bjelić), Kantar.

ŠAJKAŠ: Popin, Pavkov (Graovac), Zečević, Rulić, Radivojević, Maljurić, Milovanović, Marcikić (Trivunović), Malešević, Nikolaš, Stanković.

U Bukovcu je odigrana utakmica na kojoj bi pozavideli i klubovi iz višeg ranga takmičenja. Igralo se borbeno, brzo, s mnogo akcija, neiskorišćenih šansi i šuteva na gol.

Upravo su gosti, od prvog zvižduka sudije, krenuli ofanzivno i imali nekoliko šansi, ali ih je presekao gol odličnog Dejana Devića u 11. minutu. Nisu gosti stali, ali i domaći su, osokoljeni vođstvom, krenuli u juriše. Odigrali su dobro i na odmor zasluženo otišli s prednošću od gola.

Nisu Koviljčani prestajali s napadima i to im se isplatilo u 53. minutu, kada je pogodio Marcikić. Većinom drugog poluvremena gosti su imali inicijativu, ali to nije dalo plod. Naravno, ni crno – beli nisu ostajali dužni. Imali su sjajne akcije i u 61. minutu postigli su odlučujući gol, a učinio je to Trifunović, posle sjajne akcije Lazića. Ovaj momak je aređao neoliko gotujućih igrača, a došao je iz Kovilja, i posle centaršuta pogodio je Trifunović.

M. Pavlović

Futog - Jedinstvo 4:1 (1:0)

FUTOG: Igralište Futoga, sudija: Jorgić (Novi Sad), strelci: Kosić u 38. Sakač u 65. Čepić u 81. i Stelkić u 85. za Futog, a M. Tepić u 64. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Latinović, Šobot (Futog).

FUTOG: Marković, Milk. Latinović, Mil. Latinović (Stelkić), Sakač, Kosić, Topolić, Maleš, Crepulja, Čepić, Beronja (Geri), Šobot.

JEDINSTVO: Vidović, Medić (Đorđević), Zorić, Vitorac, Samardžić, Kovačević, R. Tepić, Malinović, Rosić, Bubnjević, M. Tepić.

Uspela je ekipa Futoga da dođe do nove pobede . Poveli su domaći golom Gorana Kosića i sa tim rezultatom otišlo na odmor. U nastavku je Mladen Tepić uspeo da poravna rezultat. Radost gostiju nije dugo trajala, jer je nakon polaska sa centra iz lepe akcije Boris Sakač ponovo doveo Futožane u vođstvo. Finiš je u potpunosti pripao momcima trenera Malinovića koji su golovima Dušana Čepića i rezerviste Radice Stelkića overili pobedu.      M. Po.

Tatra  – Bačka (B)  3:0 (1:0)

KISAČ: Igralište Tatre, sudija Jeftić (Budisava), strelci:  Krpović u 25. Živojinov u 56. i Kedža u 87. minutu. Žuti kartoni Novičević, Kojičić (Tatra) i Brmbota, Milić (Bačka)

TATRA: Munjas 7, Sivčević 6, Krpović 7, Haška 6, Novičević 7 (Muha 7),  Kojičić 7, Kedža 7, Živojinov 6, Ožvat 7 (Zeljković 7), Radić 7, Đilas 6 (Dubačkić 7)

BAČKA: Dorić 7, Brmbota 6, Slepčević 6, Karanović 6, Rokvić 6, Milić 6, Šumar 6, Radosavljević 7, Linjački 6, Beker 6, Kovačević 6

Četa trenera Saše Milanović je konačmo zablistala , nadigrala simpatične i veeoma korektne goste i na kraju zasluženo pobedila i preekinula neprijatan niz poraza. Domaći su od samog početka krenuli  punom parom i ni u jednom momentu nisu dozvolili gostima da srede svoje redove.

P. Palik

Fruškogorac - Slavija 0:0

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, sudija: Ćulum (Šajkaš). Žuti kartoni: Stojičić, Lazarević, Ubović, Paunić, Gligorić (Slavija). Crveni karton: Begović (Fruškogorac).

FRUŠKOGORAC: Sl. Lalić, Sapundžić, Vasojević (Sr. Lalić), Perović, Dragojlović, Škrbić, Jevtić, Glišić, Varničić, Pečič, Milosavić, Begović.

SLAVIJA: Čavić, Paunić, Lazarević, Galić, Žakula, Gligorić, Petrović (Stajić), Stojičić, Brkljača (Jašović), Ćulum (Novaković), Ubović.

Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom. Čini se da su ovim epilogom mnogo zadovoljniji bili gosti, iako su od 79. minuta zbog isključenja Igora Begovića imali igrača više na terenu. Međutim, opredelili su se za odbranu gola, a i domaćin nije ništa želeo da rizikuje, pa je plen podeljen na ravne časti.        M. Po.

Petrovaradin - TSK 1:3 (1:2)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Koska u 4. za Petrovaradin, a Radin u 19. Plavšić u 44. i Grgić u 90. minutu za TSK. Žuti kartoni: Šarac, Stevanović, Radojković, Šimulija, Momčilov (Petrovaradin), Plavšić, Klajić, Nikolić (TSK). Crveni karton: Radojković (Petrovaradin).

PETROVARADIN: Jovanović, Tatić, Šimulija, Todorović, Momčilov, Torbica (Popović), Knežić (Šavija), Koska (Marković, Stefanović), Šarac, Radojković, Derviši.

TSK: Vojvodić, Kosić, Bobot, Nikolić (Varga), Milosavljević, Soldat, Radin (Grgić), Klajić (Grahovac), Plavšić, Pupovac (Nikolić), Kojović.

Pretedent za najviše plasman ekipa TSK-a odnela je bodove iz Petrovaradina. Domaći su odlično otvorili utakmicu i već u 4. minutu Dušan Koska je savladao Vojvodića. Sredili su Temerinci redove pa su preko Alekse Radina da izjednače rezultat, a minut pre odlaska na odmor Aleksandar Plavšić je doneo prednost gostima.

Domaći su propustili nekoliko prilika da dođu do izjednačenja, a i brojčano jači gosti imali su priliku da reše meč. To im je uspelo u poslednjem minutu regularnog dela, kada je Nenad Grgić savladao Jovanovića.

M. Po.

SirigTitel 3:1 (2:0)

SIRIG: Sportski centar Preporod, sudija: Kovačević (Budisava), strelci: Rajačić u 12, Stojanović u 26. i Radovanović u 62. za Sirig, Radaković u 52. minutu za Titel, žuti kartoni: Dekić (Sirig), M. Hornjak (Titel).

SIRIG: Tarabić 7, Dekić 7, Misini 7 (od 88. Ivković - ), Vasić 7, Narančić 7, Dražić 7 (od 73. Milovanović - ), Rajačić 8, Stojanović 7,5, Ferati 7 (od 80. Tomov - ), Radovanović 8, S. Brežnjak 7 (od 73. B. Brežnjak - ).

TITEL: Major 7,5, Fodor 6,5, Radaković 7, Popović 6,5, Hucki 6 (od 54. Karataševski), Kulja 7, Gardinovački 6, Todorović 6, A. Hornjak 6 (od 46. Sinani 6 ), M. Hornjak 6,5, Paunić 6,5.

Sirižani su sve bliže vrhu, opravdali su ulogu favorita u dvoboju sa Titelom, iako je golman Filip Major odbranio penal Edinu Feratiju u 37. minutu.  Najbolji akter, mladi Miloš Rajačić, kaznio je slabu reakciju odbrane gostiju i najavio pobedu. Luka Stojanović je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora krunisao asistenciju Feratija. Suprotan ugao, posle prodora po desnoj strani, nanišanio je Vladimir Radaković – 2:1. Pogodak za pamćenje, delo je Stefana Radovanovića, udarcem s 35 metara, pogodio je ugao, a majstoriju ne bi sprečila ni dvojica čuvara mreže.

M. Menićanin

Omladinac - Hajduk (Č) 5:0 (prekinuto u 43. minutu)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Pecelj u 2. Dr. Zeljković u 15. (iz penala) i 17. Tomljanović u 19. i Štefek u 32. minutu.

OMLADINAC: Vulin, Makarić, Štefek, Dr. Zeljković, Vujičić, Hernaus, Pecelj, Janjić, Tomđanović, D. Zeljković(Jarić), Stojanović.

HAJDUK: Nikolić, Brančić, O. Mikulić, M. Mikulić, Damjanović, Petrić, Milovanović, Popović, Samolovac, Stjepanović.

Utakmica između Omladinca i Hajduka iz Čuruga prekinuta je nakon ubedljivog vođstva domaćina. Gosti su na „megdan” sa desetoricom igrača, a onda su zbog povreda igru napustili Samolovac, Popović, Petrić i Damjanović  pa je sudija Radinović prekinuo zmeč.

M. Po.

Bačka (Đ) - Susek 4:0 (3:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, sudija: Ćurčić (Titel), strelci: Bagić u 10. Rogić u 19. i 25. Ćirin u 78. minutu. Žuti kartoni: Mitrović, Šodić, Malešević (Susek).

BAČKA: Smoljan 7, Ned. Trivunović 7, Ćirin 8, Dejanović 7 (Ž. Trivunović 7), Vujović 7 (I. Tirvunović 7), Dangubić 7, Janković 7 (Prodanov 7), Marković 7, Bagić 7 (LJ. Trivunović 7), Rogić 8, T. Trivunović 7.

SUSEK: Dragić 6, Malešević 6, Krstić 6, Mitrović 6 (Stanojević 6), Apić 6 (Mičić 6), Šodić 7, Nićetić 7, Murina 6, Puaček 6, Andrin 6, Lukaja 6.

Iako bez nekoliko standardnih prvotimaca domaći su protiv Suseka stigli do ubedljive pobede.

M. Po.

Sirig - Titel 3:1, Fruškogorac - Slavija 0:0, ŽSK - Veternik 1:1, Fruškogorski partizan - Šajkaš 2:1, Petrovaradin - TSK 1:3, Bačka (Đ)  - Susek 4:0, Futog - Jedinstvo 4:1, Omladinac - Hajduk 5:0 (prekinuto u 43. minutu), Tatra - Bačka (B) 3:0.

1. Veternik       9      7      1      1      34:8  22

2. Fr. partizan  9      7      1      1      22:9  22

3. Sirig    9      7      0      2      18:5  21

4. TSK       9      6      2      1      20:6  20

5. Fruškogorac 9      6      1      2      25:11        19

6. Omladinac     9      6      1      2      17:7  19

7. ŽSK      9      5      4      0      18:10        19

8. Bačka (Đ)      9      5      3      1      23:7  18