Novosadska liga: „Studenti” iznenadili „kanarince”

01.10.2019. 11:23 11:26

Novi Sad - Indeks 0:1 (0:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 400, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelac: Popin u 41. minutu. Žuti kartoni: Đanković, Zekić, Simić, Kavčić (Novi Sad), Senderak, Vučković, Nađ, Banjac, Popin (Indeks).

NOVI SAD: Romić, Zekić, Kavčić, Bajat, Kremenović, Ilić, Ignjić, Milovanović (Jovanović), Đanković (Tepić), Vučić (Tubić), Simić.

INDEKS: Subašić, Senderak, Barać, R. Knežević, Vučković, Beljanski (Kovačević), Nađ, Nedić (Guberenić), Banjac, Klajić (Vukašinović), Popin.

Derbi kola privukao je veliki broj gledalaca koji su i pored nekoliko prilika videli samo jedan gol i to u mreži Nemanje Romića. Nisu se rivali štedeli, što pokazuje da je sudija Ćulum devet puta morao da se lati za žutim kartonima. Na kraju je derbi odlučio Nikola Popin.

M. P.

Hajduk - Sirig 0:0

ČURUG: Igralište Hajduka, gledalaca oko 50. Sudija: Pejić (Novi Sad). Žuti kartoni: Majski, Klepić (Hajduk). Radić (Sirig). Crveni karton: Bekić (Sirig).

HAJDUK: Lukić, Lazić, Majski, Vučković, P. Samolovac (Klepić), Grbić, Topdžić, Ikić (Srećkov), Stanojević, Križevac (R.Samolovac), Mikulić.

SIRIG: Kizić, Grujičić, Narandžić, Petrović, Vasić, Dražić, Vasiljev (Milovanović), Vučković (Misini), Ferati, Kojović (Bekić), Radić.

Čuružani ove jeseni igraju od sjaja do očaja, kući još nekako.

Prilika je bilo i sa jedne i sa druge strane u ovoj izuzetno interesantnoj utakmici, ali je na kraju ostalo bez golova.

P. Bundalo

Futog - Jedinstvo 0:4 (0:2)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Kotuljač u 41. i 45. Pekić u 49. i 80. minutu. Žuti karton: Kitić (Jedinstvo).

FUTOG: Marković, Kresoja, Karanović, Sakač, A. Kosić, Švonja, Čepić, Mih. Beronja (Brnbota), Sirar (Milovac), Ardalić, Latinović.

JEDINSTVO: Kosturanov, Štefek, Kotuljač, Gadžić, Pekić, Đekić, Veselinović, Rodić (Stamenković), Kitić (Vučićević), Stričević (Radin), Zaov.

Rumenčani su nastavili da „terorišu” rivale. Pružili su domaćini u prvih 40 minuta dostojan otpor lideru uz propuštenu šansu Čepića, a onda je na scenu stupio Miroslav Kotuljač. Uspeo je da dovede goste u vođstvo preciznim udarcem. Isto to je učinio i u poslednjim trenucima prvog dela.

U nastavku su Rumenčani preko Jovana Pekića povećali rezultat. Minut kasnije sudija Kampić pokazao je na belu tačku, ali je udarac Veselinovića ukrotio golman Marković. Za ubedljiv trijumf drugim golom potrudio se Jovan Pekić.

M. Po.

ŽSK - Veternik 3:1 (1:1)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 200. Sudija Vukmanović (Novi Sad). Strelci: Topić u 4. Ninković u 74. Pinjo u 90. za ŽSK; Čalija 38. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Topić, Damjanović, Ninković ŽSK; Turalo Veternik.

ŽSK: Bajt 7, Markov 7, Ninković 8, Đurđić 7 (Ćirin), Džambas 7, Marić 7, Topić 7, Damjanović 7 (Kaurin 7), Matić 7 (Tošić 7), Pinjo 8, Bogdanov 7.

VETERNIK: Ivić 6, J. Ušćumlić 6, Ognjanović 6, Čalija 7, Turalo 6, Srdanović 6 (Malinović), A. Ušćumlić 6, Đuruć 6, Vuković 6 (Tomić), Subašić 6, Gvozden 6 (Marković).

Vrlo dobrom igrom  Žabaljci su nastavili seriju i stigli do nove pobede ovog puta nad solidnom ekipom iz Veternika. Mlađani Uroš Topić golom na početku usmerio je tok utakmice. Gosti su svoju jedinu pravu priliku do poluvremena pretvorili u izjednačenje i to po najviše spretnošću kapitena Branka Čalije koji je mrežu domaćina pogodio neodbranjivim šutem iz slobodnog udarca. Kako se susret bližio kraju činilo se da pobednika neće biti, ali tako nije mislio Miloš Ninković koji se najbolje snašao pred golom gostiju postigavši gol za novo vođstvo domaćina, da bi u samoj završnici tačku stavio novim golom, još jedan Miloš, ovog puta Pinjo.

P. Bundalo

Fruškogorski partizanTatra 5:1 (4:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 150, sudija: Jevtić (Novi Sad). Strelci: Kantar u 6, V. Dević u 22, Vitanović u 34, Klincov u 41. i Janić u 49 za Fruškogorski partizan, a Vučković u 53. minutu za Tatru. Žuti kartoni: Tešanović i Kantar (Fruškogorski partizan), Đurik (Tatra). Crveni karton: Grlica (Tatra).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Simić (Čavić), Makivić (Tešanović), Klincov, V. Dević, Dulić, Jurković,Vitanović (A. Babić), Janić, Kantar.

TATRA: Plemić, Berić, Medić, Stojićić, Vučković, Klaić (Karanov), Ivković, Kuzmanović, Bulatović, Grlica, Bućik.

Bukovčani su, najzad, postigli i drugu ligašku pobedu. Ovoga puta su do nogu potukli Kisačane i održali im istinsku fudbalsku lekciju. Odigrali su domaći pravu simultanku s gostima i slavili na svim tablama. Goleadu je otvorio Bojan Kantar, već u 6. minutu, iako nije igrao šest meseci zbog povrede. Vladimir Dević je, iz solo akcije, pogodio u 22. minutu i Kisačani su se sasvim pogubili, jer usledili su golovi Aleksandra Vitanovića i Miroslava Klincova.

Pokušavali su gosti da urade nešto više, ali ne zadugo, jer im to nije dozvolio Nenad Janić, koji je bio precizan u 50. minutu. Čast gostiju spasao je Andrej Vučković, koji je iz slobodnog udarca postigao izuzetan gol. A prilikom pokušaja da odbrani taj šut, golman Mića Vulin udario je glavom u stativu. Ipak, ostao je na golu posle pomoći medicinskog osoblja.

M. Pavlović

Fruškogorac - Petrovaradin 1:1 (0:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Radulović u 69. za Fruškogorac, a Šarac u 59. minutu (iz penala) za Petrovaradin. Žuti kartoni: Begović, Starovlah (Fruškogorac), Bukvić, Kokanović, Tatić, Surdučki (Petrovaradin).

FRUŠKOGORAC: Lalić, Karać, Vasojević (Kurteš), Perović, Starovlah, Bogdanov, Škrbić, Radulović, Begović, Spasojević, Glišić.

PETROVARADIN: Jovanović, Tatić, Lazarević, Surdučki, Gardinovački, Momčilov, Torbica (Kokanović), Bukvić, Pavlov, Lalić (Džarić), Šarac.

Duel komšija protekao je u obostrano otvorenoj igri, a na kraju  bodovi su podeljeni. Nakon prvog poluvremena mreže su mirovale, a onda je sudija Grahovac opravdano dosudio kazneni udarac za goste. Siguran za vođstvo bio je veteran Boško Šarac. Deset minuta kasnije konfuznost u redovima Petrovaradina iskoristio je Stevica Radulović, što se ispostavilo da je bio i gol za konačan rezultat.

M. Po.

Slavija - Bačka (Đ) 2:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Grubović u 43. (iz penala), Ostojić u 50. minutu. Žuti kartoni: Galić, Jordanovski (Slavija), Pantelić, LJ. Trivunović, Vujović (Bačka).

SLAVIJA: Čavić, Paunić, Galić, Stajić, Gajić, Ostojić (Ždero), Brkljača, Grubović (Jordanovski), Laković, Ćulum (Murseli), Žakula.

BAČKA: Smoljan, Dr. Trivunović, LJ. Trivunović (Stanković), Dejanović, Vujović, Pantelić (Letić), Rogić, Marković, Đurić, Ignjić (Soldat), Petrović.

Fudbaleri Slavije uspeli su da posle solidne igre slome otpor čvrste ekipe iz Đurđeva i osvoje tri boda. U prvom delu igra se odvijala između dva šesnaesterca uz šanse Grubovića i odbranu golmana Smoljana. U 43. minutu Ostojića je u kaznenom prostoru srušio Vujović, a siguran sa penaltika bio je nabolji strelac i kapiten Milan Grubović. U nastavku su gosti pokušavali udarcima iz daljine, ali su oni bili lak plen odlično postavljenog Miloša Čavića. Domaći su osigurali pobedu u 50. minutu kada je nakon centaršuta s leve strane Grubovića, Srđan Ostojić prihvatio loptu i preciznim udarcem je poslao na pravo mesto.

M. Po.

Šajkaš - Bačka (B) 5:1 (4:0)

KOVILJ: Igralište Šajkaša, gledalaca 100, sudija: Ivanović (Novi Sad), strelci: Panić u 29. i 33. Nikolaš u 41. Igračev u 45. i Trivunović u 75. za Šajkaš, a Leđanac u 81. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Milić, Pavlov (Bačka).

ŠAJKAŠ: Popin, Đaković, Pavkov, Alempić, Radivojević, Majurić, Trivunović, Zečević (Mihajlović), Igračev (Stanković), Nikolaš, Panć (Malešević).

BAČKA:  Janošev, Majstorović, Milić (Slepčev), Inđić, Tancik, Šarić (Dugajlić), Pavlov (Stanišić), Radosavljević, Leđanac, Linjački, Trifunović.

Ekipa iz Kovilja furioznom igrom u prvom poluvremenu došla je do ubedljive prednosti. Sve do 29. minuta Janošev je odolevao napadima, a onda je za četiri minuta Stevan Panić postigao dva gola. Do poluvremena neumoljiv je bio Marko Nikolaš i Živan Igračev. U nastavku su domaći preko Milana Trivunovića uspeli da postignu još jedan gol, a sve što su gosti iz Begeča uradili to je počasni gol Nikole Leđanca.

M. Po.

TSKOmladinac 4:0 (3:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 300, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Vukelja u prvom, Pupovac u 33. i 39. i Paška u 75. minutu, žuti kartoni: Pilipović, Kozarski (Omladinac), crveni karton: Đukić (TSK) u 63. minutu.

TSK: Vojvodić 7,5, Đukić 7, Bajić 7, Milosavljević 8, Lukić 8, Tanasić 7,5, Paška 7,5, Vukelja 8 (Pantoš - ), Pupovac 8,5 (Nikolić - ), Kosić 8, Drinić 7,5 (Klisara - ).

OMLADINAC: Zeljković 6 (Paripović 6,5), Savić 6, Štefek 6,5, Perduh 6, Mirković 6,5, Makarić 6 (Jovanović - ), M. Stojanović 6 (Milić 6), Đ. Stojanović 7, Anđelković 6,5, Pilipović 7, Kozarski 6,5.

Kazaljka na štoperici, nije završila ni prvi krug, a bivši internacionalac Ljubiša Vukelja je krunisao asistenciju Jove Pupovca, raspoloženog u dvoboju sa nekadašnjim klubom. Priča je bila završena u finišu prvog poluvremena, kada je Pupovac, za šest minuta, stigao do desete recke u golgeterskoj koloni.

M. Menićanin

TSK - Omladinac 4:0, Futog - Jedinstvo 0:4, Fruškogorac - Petrovaradin 1:1, Novi Sad - Indeks 0:1, Hajduk - Sirig 0:0, Slavija - Bačka (Đ) 2:0, Šajkaš - Bačka (B) 5:1, Fruškogorski partizan - Tatra 5:1, ŽSK - Veternik 3:1.

1. Jedinstvo       9      9      0      0      37:1  27

2. Šajkaš           9      7      1      1      26:6  22

3. Indeks            9      7      1      1      23:4  22

4. Novi Sad       9      7      0      2      25:7  21

5. Veternik        9      6      0      3      25:10        18

6. TSK                 9      6      0      3      22:12        18

7. Slavija          9      5      2      2      13:5  17

8. Fruškogorac 9      3      3      3      16:12        12