Novosadska liga: Rumenčani ponovo ubedljivi

19.11.2019. 13:43 13:45

Fudbaleri Jedinstva još jednom su meč završili ubedljivom pobedom bez primljenog gola.

Jedinstvo - ŽSK 4:0 (2:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Milenković (Futog), strelci: Pekić u 14. i 78. Kitić u 28. i 49. minutu. Žuti kartoni: Kitić (Jedinstvo), Marić (ŽSK).

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić (Stamenković), Štefek, Gadžić, Pekić, Đekić, Veselinović, Rodić, Kitić (Vučićević), Stričević (Mitrović), Stevanović.

ŽSK: Savanović, Markov, Ćirin, Đurđić, Džambas, Marić, Topić, Damjanović (Tošić), Ninković (Obradović), Pinjo (Kronić), Kaurin.

Sve linije tima trenera Vladimira Šponje delovale su na visokom nivou, pa su već u prvom poluvremenu od nekoliko prilika golovima Pekića i Kitića došli do prednosti. I u nastavku su se po jednom u strelce upisali Bojan Kitić, a potom i Jovan Pekić.

M. Po.

Futog - Šajkaš 2:0 (0:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelac: Stevanovski u 57. i 85. minutu. Žuti kartoni: Stevanovski, Sirar, Mih. Beronja, Baračanin, Čepić (Futog), Rulić, Alempić, Nikolaš, Zečević (Šajkaš).

FUTOG: Marković, Beronja, Latinović, Stevanovski (Šobot), Topolić (Baračanin), Švonja, Kosić, Sakač, Čepić (Brnbota), Mih. Beronja, Sirar.

ŠAJKAŠ: Popin, Đaković, Pavkov, Alempić (Gojkov), Radivojević, Majurić, Milanović (Živanov), Zečević, Trivunović (Stanković), Nikolaš, Panić.

Konačno su Futožani odigrali po zamislima trenera Gorana Malinovića, pa se može reći da su gosti i pored dva primljena gola dobro prošli. Sigurno je za to najveće zasluge imao solidni golman Srđan Popin.

Odolevali su Koviljčani u prvom delu naletima, ali je u nastavku na scenu stupio Lazar Stevanovski, pogotio je najpre za vođstvo da bi u finišu utakmice se još jednom upisao u strelce za zasluženu pobedu.

M. Po.

Novi Sad - Hajduk 10:0 (5:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 100, sudija: Kukuda (Petrovaradin), strelci: Tepić u 1. i 46. Simić u 5. i 48, Đanković u 11. Tubić u 39. i 73. Adamek u 42. Ignjić u 58. i Janjić u 66. minutu. Žuti karton: Sladojević (Hajduk).

NOVI SAD: Romić, Suvajđić, Ignjić (Jovanović), Kremenović, Spiridonović, Bajat, Adamek (Janjić), Simić (Polić), Đanković, Tepić, Tubić.

HAJDUK: Majski, Popović, Micić, Vučković, Lazić, Ikić, Sladojević, Njegovan, Sankvović, Stanojević, Nikolić.

Pretedent za najveći plasman do vrha je napunio mrežu slabe ekipe iz Čuruga. Da se gostima loše piše nagovestio je gotovo iz prvog napada golom Bogdan Tepić. Četiri minuta kasnije Aleksandar Simić je povećao rezultat. Do poluvremena su efikasni bili Tubić, i Adamek, pa se na odmor otišlo sa „petardom” u mreži Majskog.

U nastavku za kratko vreme domaći su golovima Tepića, Simića, Tubića, Ignjića i Janjića došli do dvocifrene prednosti, pa su verovatno zadovoljni postignutim do kraja meča apstinirali.

M. Po.

Indeks – Tatra 4:1 (3:1)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca 100. Sudija: Čobanov (Rumenka) . Strelci: Knežević u 29. Barać u 40. Guberinić u 44. i Senderak u 58. za Indeks. a Stojičić u 10. minutu za Tatru. Žuti kartoni: Barać i Beljanski (Indeks)

INDEKS: Subašić 7, Senderak 7,5, Barać 8, Knežević 7, Beljanski 7 (Popin 7), Nedić 7,5 (Celin 7), Banjac 7, Guberinić 8, Klaić 8 (Zvekan -),Vučković 7, Nađ 7

TATRA: Munjaš 7, Berić 6, Medić 6, Buđik 6, Bobot 6, Vučićević 6, Mladenović 6, Kuzmanović 6,5, Vučković 6, Stojičić 7 ( Karanov 6,5), Mitrović 6.

Pretendent za najviši plasman Indeks namučio se u uvodnim minutima sa srčanom ekipom iz Kisača. Šta više prvi su pripretili gosti ali je udarac Buđika efektno zaustavio golman Subašić. Uzvratili su „studenti“. Banjac izveo udarac iz ugla Klaić glavom loptu prosledio do Vučkovića ,a ovaj prebacio gol. Gosti su neočekivano došli do prednosti. Poigravali su se Vučković i Knežević a ovaj drugi kratko je loptu pokušao da vrati Subašiću, a poklon je na pravi način iskoristio lukavi Stojičić. Pojačali su momci trenera Orlovića pritisak prema golu Munjaša koji je skinuo zicer Beljanskom. Ataci su urodili plodom. Najbolji akter Veselin Guberinić utrčao je u kazneni prostor zaobišao je čuvara šutirao sa nekoliko metara, Munjaš kratko odbio loptu, natrčao je Knežević i iskupio se golom za predhodnu grešku .Protestovali su igrači Tatre, reklamirajući da je prilikom prodora Guberinića lopta prešla gol aut liniju, ali je sudija Čobanov pokazao na centar.

Goste je do poluvremena u dva navrata odbranama spasao Munjaš, ali ništa nije mogao da uradi kod preciznog udarca Baraća. Odličnu igru golom za pamćenje krunisao je Guberinić. Sa 25 metara pogodio je gornji ugao. U nastavku je na centaršut Nađa Senderak je iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao.

M. Kovačević

TSK – Fruškogorski partizan 3:0 (1:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 200, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Paška u 37, Pupovac u 58. i Drinić u 64. minutu.

TSK: Vojvodić 7, Tanasić 7, Bajić 8, Varga 7, Milosavljević 7, Lukić 7 (Mirilović - ), Klisara 7, Kosić 7 (Pantoš 7), Pupovac 7,5 (Nikolić - ), Paška 7,5, Drinić 8.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Šurlan 6, D. Dević 6,5, Simić 6 (Grubišić 6,5), Roganović 7, Klincov 6,5, V. Dević 7, Dulić 6,5, Kantar 6 (Čavić - ), Prgonjić 7, Babić 6,5 (Antonić - ), Janić 6.

Po jakom vetru, odigrana je korektna utakmica, bez javnih opomena. Temerinci su opravdali ulogu favorita, iako su nastupili bez dosta povređenih igrača, a sve je bilo lakše posle vodećeg pogotka u režiji Balaža Paške i asistenta Dejana Bajića. Najbolji strelac Jovo Pupovac, u dosadašnjem delu trke je postigao 16 golova. U meču protiv gostiju iz Bukovca, zaigrao je posle povrede i odmah je nastavio niz skinuvši paučinu nakon indirekta i dodavanja Mirka Drinića. Šest minuta kasnije, Dejan Bajić je prošao po levoj strani i zavrnuo loptu u kazneni prostor, gde je odlično reagovao Drinić i udarcem glavom stavio tačku.

M. Menićanin

Sirig – Bačka (B) 3:1 (2:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 100, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Vučković u 5, Papak u 44. i Ferati u 73. za Sirig, Trifunović u 9. minutu za Bačku. Žuti kartoni: B. Brežnjak, Dražić, Grujičić (Sirig), Inđić, Leđanac (Bačka).

SIRIG: Miščević 8, Dekić 7,5, B. Brežnjak 7,5, Petrović 7,5, Narančić 8, Dražić 7, Grujičić 7,5 (Vasić - ), Vučković 7,5 (Kojović - ), Papak 8, Ferati 8, Misini 7 (S. Brežnjak - ).

BAČKA (B): Janošev 6, Radosavljević 6 (Slepčev - ), Majstorović 6 (Pavlov - ), Inđić 6,5, Gavranić 7, Šarić 6,5, Pašćan 7, Milić 6,5, Leđanac 7, Glišić 6,5 (Latinović - ), Trifunović 7,5.

U uvodnim minutima, viđena su dva gola i to je bio nagoveštaj zanimljive predstave. Božidar Vučković je, posle pasa Feratija, prosledio loptu u suprotan ugao. Gosti iz Begeča, brzo su izjednačili rezultat preko Marka Trifunovića, a pred odlazak na odmor Nemanja Papak je istakao kandidaturu za junaka meča. Odlično je branio Miloš Miščević, dok je Edin Ferati, u 73. minutu, izašao ispred Nemanje Janoševa i opravdao epitet najboljeg strelca Sirižana, uz asistenciju neuhvatljivog Papka.

M. Men.

Petrovaradin - Veternik 0:3 (0:1)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Marković u 45. Subašić u 78. Đokić u 85. minutu. Žuti kartoni: Bukvić, Gardinovački, Tatić (Petrovaradin), A. Ušćumlić (Veternik).

PETROVARADIN: Jovanović, Tatić, Šavija, Gardinovački, Ružić (Gavrišić), Lazarević, Bukvić, Koska (Kokanović), Pavlov, Amidžić (Ikonić), Šarac.

VETERNIK: Ivić, Pekez, Ognjanović, Turalo, A. Ušćumlić, Marković, Đurić, Gvozden, Subašić (Đokić), Tomić, Čičić.

Ekipa Veternika odnela je ceo plen iz Petrovaradina.

M. Po.

Omladinac - Bačka (Đ) 2:1 (0:0)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 50, sudija: Ivanović (Novi Sad), strelci: Savić u 58. Mirković u 87. za Omladinac, a Ignjić u 77. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Pecelj, Savić, Perduh (Omladinac), Stanković, Vujović, Kalajdžić, Petrović (Bačka).

OMLADINAC: Stanković, Savić, Štefek, Pecelj, Vujičić, Perduh, Mirković, Makarić (Jovanović), Đurić, Anđelković, Komnenić (Stojanović, Zeljković).

BAČKA: Smuljan, Dr. Trivunović, J. Trivunović, Dejanović, Vujović, Dangubić (Kalajdžić), Stanković (Ignjić), Marković, Soldat, Du. Trivunović (Rogić), Petrović.

Ekipa Omladinca konačno je obradovala verne navijače. U prvom poluvremenu nije bilo golova zahvaljujući slaboj realizaciji Miloša Mirkovića. Najpre je pogodio prečku, a potom je sa samo dva metra prebacio praznu mrežu. U nastavku su domaći došli do prednosti nakon prodora Milana Đurića, Dušan Savić je pogodio pravo mesto. Uspeli su srčani gosti da dođu do poravnanja rezultata, nakon loše procene zadnje linije odbrane domaćih rezervista Nenad Ignjić savladao je Stankovića. U tim trenucima momci trenera Stojana Radića nisu gubili glavu, krenuli su u ofanzivu koja je tri minuta pre kraja urodila plodom za prethodna dva promašaja u prvom poluvremenu golom za vrednu pobedu iskupio se Miloš Mirković.

M. Po.

Rezultati:

Omladinac - Bačka (Đ) 2:1, Sirig - Bačka (B) 3:1, Indeks - Tatra 4:1, Petrovaradin - Veternik 0:3, Jedinstvo - ŽSK 4:0, TSK - Fruškogorski partizan 3:0, Futog - Šajkaš 2:0, Fruškogorac - Slavija 3:1, Novi Sad - Hajduk 10:0.