Novosadska liga: Rumenčani nastavili žetvu

14.05.2019. 13:31 13:34
Izvor: D. Ivanić/ Zorić postiže četvrti pogodak za Mladost

Rumenčani su najprijatnije iznenađenje ovog proleća igrali su odlično i u Salajki.

Slavija - Jedinstvo 1:4 (0:2)

NOVI SAD: Igalište Slavije, gledalaca 150, sudija: Mitrović (Novi Sad), strelci: Radaković u 83. za Slaviju, Gayić u 23. Mitrović u 35. Radin u 49. i Bakić u 90. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Vučković (Slavija), Bakić (Jedinstvo).

SLAVIJA: Čavić, Paunić, Gligorić, Ćulum, Rdaković, Vučković (Grujić), Ružić (Joksimović), Okiljević, Dimitrov (Otašević), Žakula, Šapić.

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić, Stojanović, Stanar, Radin, Stamenković, Gayić, Mitrović (Bakić), Yekić, Kitić (Vučićević), Stričević, Šodić.

Osim četiri postignuta gola propustili još nekoliko prilika, a uz to su promašili i dva udarca sa bele tačke koje nisu realizovali Mitrović i Vučićević. Bravu odbrane Miloša Čavića  otvorio je Boris Gayić, a do poluvremena u strelce se upisao i Dejan Mitrović. Kada je Milan Radin postigao u nastavku i treći pogodak bilo je samo pitanje koliko će se puta mreža domaćih zatresti. Uspeli su Salajčani da postignu počasni pogodak preko Vladimira Radakovića, a u poslednjem minutu Maksim Bakić bio je nezaustavljiv, postigao je gol za konačan epilog.

M. Po.

Indeks - ŽSK 2:0 (0:0)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 200, sudija: Ivanović Miloš  (Novi Sad), strelci: Zvekan 55. i Stojanović u 66. minutu (iz penala). Žuti karton: Varga (Indeks).

INDEKS: Popović 7, Kisić 8, Kovačević 7, R. Knežević 7, Vuković 7, B. Knežević 7, Zvekan 8, Nađ 7, Stojanović 8 (Stanković), Vukašinović 7 (Varga 6), Ribar 7 (Betaović 6).

ŽSK: Savanović 7, Zeljko 7, Ćirin 6, Đurđić 6, Marić 6, Džambas 6 (Boroja), Bogdanov 6, Topić 5 (Kaurin 6), Matić 5 (Tošić 6), Klisara 6, Markov 6.

Studenti su u prvom delu meča bili nadmoćniji, stvorili su čak šest izglednih prilika ali nisu bili koncetrisani u završnici. Kisić, Nađ i Zvekan veoma izgledne šanse nisu pretvorili u gol. Kod ekipe iz Žablja u 20. minutu Matić je odlično šutirao sa oko 18 metara od gola ali je Popović odbranio.

U 55. minutu Stojanović je raspalio po lopti sa oko 19 metara polu-levo od gola, golman Savanović se bacio i kratko odbio odbio loptu, na koju je Zvekan natrčao i pogodio mrežu za vođstvo domaćih.

Drugi gol postignut je u 65. minutu kada je štoper ŽSK-a Marić neoprezno startovao u svom šesnaestercu i srušio Kisića za penal. Siguran strelac bio je Stojanović.

M. Kovačević

Mladost - Omladinac 5:4 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Popin u 16. (iz penala), Renić u 36. Vučić u 55. i 72. i Zorić u 60. za Mladost. Đurić u 66. i 68. Pecelj u 85. (iz penala) i S. Pilipović u 90. minutu za Omladinac. Žuti karton: Pecelj (Omladinac).

MLADOST: A. Slijepčević 6, Stajić 6 (Đurić 6), Gačeša 6, L. Slijepčević 6, Barać 6, Janić 7, Milić 7 (Živojnov 7), Vučić 7, Kaurin 7, Renić 7, Popin 7 (Zorić 7).

OMLADINAC: Zeljković 6, Savić 6, Tomčić 6 (Vujičić 6), Pecelj 7, Makarić 6 (Jovanović 6), B. Pilipović 6, Mirković 6, Maksimović 6, Đurić 7 (Uvačar), S. Pilpović 7, Stojanović 6.

Na novom naselju odigran je odličan meč. U prvom delu fudbaleri Mladosti su poveli sa dva gola razlika,a  u nastavku gledaoci su videli još sedam pogotka. Vodeli su domaći i sa 5:2, međutim u finišu susreta Pecelj je sa penala smanjio rezultat, a onda u 90. minutu Stojan Pilipović je postigao gol iz slobodnog udarca sa 20 metara, pogodio je gornji ugao, međutim za preokret nije bilo vremena.

D. Ivanić

Šajkaš - Miletić 5:0 (3:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 100, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Panić u 11. Nikolaš u 16. Živanov u 32. Zaov u 50. Malešević u 75. minutu. Žuti kartoni: Majurić, Rulić (Šajkaš).

ŠAJKAŠ: Petković, Karas, Zaov, Rulić, Gojkov, Majurić (Malešević), Pavkov (Šeguljski), Živanov, Pantelić (Pešić), Nikolaš, Panić.

MILETIĆ: Slavnić, Rogić, Tešić (Golić), Stanković, Banjac, N. Trivunović, Kalaković, Lišić, Janković, Bagić, T. Trivunović.

Ekipa trenera Dušana Švedića stigla je protiv slabih Mošorinaca do ubedljive pobede. Ređale su se prilike pred golom Slavnića, da bi Stevan Panić bio neumoljiv. Do poluvremena golove su postigli još i Marko Nikolaš i Nikola Živanov. U nastavku je sve bilo stvar rutine. Vođstvo je povećao Sima Zaov,  a gol za konačan rezultat postigao je Stojan Malešević.

M. Po.

TSK – Bačka (Đ) 3:1 (1:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 450, sudija: Jevtić (Budisava), strelci: Pupovac (iz penala) u 44, Lukić u 60. i Varga u 74. za TSK, Bagić u 87. minutu za Bačku.

TSK: Vojvodić 7,5, Ristić 7,5, Brežnjak 8, Kosić 7 (Milosavljević 7), Varga 8, Lukić 8, Pavlović 7 (Drinić 7), Đukić 7, Rosić 7,5, Pupovac 7,5, Zečević 7,5 (Samardžić - ).

BAČKA (Đ): Ignjić 6, Dr. Trivunović 6 (Janković 7), M. Marković 6,5, Dejanović 7, J. Vujović 6,5, Rogić 6,5 (O. Marković - ), Petrović 7, P. Marković 7, Bagić 8, Gelić 7,5, Soldat 6,5 (S. Vujović - ).

Temerinci su nastavili sjajan prolećni niz, sa maksimalnih osam pobeda, a priča je krenula u željenom pravcu minut pre odlaska na odmor, kada je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen iskusni Nenad Zečević, dok je Jovo Pupovac bio siguran izvođač najstrože kazne. Marko Rosić je dva puta odigrao ulogu asistenta, napisavši scenario za golove Žarka Lukića, udarcem glavom na drugoj stativi i kapitena Tamaša Varge, posle slobodnog udarca. Stativa je sprečila Lazara Pavlovića da se upiše u strelce, a u finišu zapaženi Nebojša Bagić je pogodio donji ugao, ublaživši poraz solidnih gostiju iz Đurđeva.

M. Menićanin

Sirig – Novi Sad 0:0

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 250, sudija: Stojić (Novi Sad), žuti kartoni: Dražić, Dekić, Jelić, Papak (Sirig), Suvajdžić, Simić, Papović, Popadić, Romić (Novi Sad).

SIRIG: Miščević 8, Narančić 7, Jelić 7,5 (Misini - ), Petrović – (Grujičić 7,5), Vasić 8, Dražić 7,5, Radovanović 7, Dekić 7,5, Ferati 7, Novaković 7,5 (Milovanović - ), Papak 7,5.

NOVI SAD: Romić 8, Papović 7 (Bakoš - ), Popadić 7,5, Ilić 7,5, Kremenović 7,5, Suvajyić 8, Ignjić 7, Simić 7,5, Rosić 7, Milovanović 7,5 (Jovanović - ), Spiridonović 7 (Ćirić 7,5). Novosađani su imali loptu više u posedu, ali nisu osvojili plen na teškom gostovanju u Sirigu, gde je raspoloženi golman Miloš Miščević bio nepremostiva prepreka.

Borbeni domaćini su najbolju priliku imali kada je Marko Grujičić u 34. minutu, izašao ispred golmana Nemanje Romića, ali nije uspeo da ga matira.

M. M.

Petrovaradin - Fruškogorski partizan 4:2 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 200, sudija: Trninić (Futog), strelci: Mudrić u 48. i 51. Doroslovački u 62. Surdučki u 76. za Petrovaradin, a Roganović u 71. Vulin u 74. minutu za Fruškogorski partizan.

PETROVARADIN: Vasić, Popović (Torbica), Lazarević, Gardinovački, Jurković, Lalić, Surdučki, Pavlov (Doroslovački), Mudrić, Ikonić Kovačević (Šimulija).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Perić, D. Dević (Simović), Bulatović (Vulin), Babić, V. Dević, Dulić, Podraščanin, Roganović, Kantar

Komšijski derbi pripao je domaćinu koji je došao do vrednih bodova u borbi za opstanak. Oba sastava ušla su u meč otvorenog garda.  Niko nije očekivao da će nakon prvog dela koji je završen bez golova, u nastavku videti pravu goleadu.

Domaćin je sa dva gola Nikole Mudrića došao do lepe prednosti koji je udvostručio Doroslovački. Opuštanje domaćih znalački je najpre kaznio Zoran Roganović, a potom i Mića Vulić koji je golom doneo rezultatsku neizvesnost. Ona je trajala samo dva minuta, jer je Stevan Surdučki postigao gol sa kojim je domaćin overio pobedu.

M. Po.

Indeks - ŽSK 2:0, Šajkaš - Miletić 5:0, Petrovaradin - Fruškogorski partizan 4:2, Mladost - Omladinac 5:4, TSK - Bačka 3:1, Slavija - Jedinstvo 1:4, Sirig - Novi Sad 0:0. Slobodan je bio Fruškogorac.