NOVOSADSKA LIGA: Petrovaradinci bolji u komšijskom derbiju

02.11.2021. 16:19 16:27
Izvor: M. Pavlović/Sa utakmice u Bukovcu

Fruškogorski partizan – Petrovaradin 0:1 (0:1)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 150, sudija: Kresić (Titel). Strelac:Lukaja u 6. minutu. Žuti kartoni: Nestorović i Klincov (Fr. Partizan), Šarac (Petrovaradin).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Šurlan, D. Dević, Tešanović (Grubišić), Nestorović, Klincov (Sladojević), Babić (Nikolić), V. Dević, Dulić, Čergić (M. Tešanović), Kantar, Malinović.

PETROVARADIN: Šakan, Budečević, Ristivojević, Knežević, KInežić (Torbica), Momčilov, Koska (Kokanović), Stefanović (Nikolić), Mudrić, Šarac (Surdučki), Lukaja.

U komšijskom derbiju Petrovaradinci su ponovo slavili.  Već u 6. minutu gosti su zatresli mrežu domaćina. Učinio je to visoki Rade Lukaja posle kornera, koji je izveo iskusni Boško Šarac. Rezultat se nije promenio ni posle 84 minuta. Pokušavali su crno – beli da rezultat promene u svoju korist, ali sve je na pokušajima i ostalo.

Inače, utakmica je bila prilično rastrzana, ali uz malo fudbalskih akcija i pojedinačnih pokušaja aktera. Prvi deo drugog poluvremena pripao je gostima, koji su imali inicijativu, no i oni se baš nisu snalazili pred golom Bukovčana. Pokušavala su obojica trenera da izmena nešto više urade, ali ni to nije vredelo mnogo.Sve je bilo nekako jalovo, mada je bilo dosta trčanja. Fudbaleri iz Bukovca imali su u drugom delu drugog poluvremena nekoliko prilika da izjednače i osvoje bod, ili tri i sve se na tome završilo.

M. Pavlović

Bačka - Slavija 0:3 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 300, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Stojičić u 68. i 73. (iz penala) i Ubović u 76. minutu. Žuti kartoni: Ubović, Janić, Ikonić (Slavija).

BAČKA: Nem. Ignjić, D. Trivunović, Ćirin, Stanković (Maksimović), Vujović, Šarenac, Ž. Trivunović, Marković, Rogić (Petrović), Dejanović (Nen. Ignjić), D. Trivunović.

SLAVIJA: Čavić, Jašović, Ružić, Lišić, Ubović, Gajić, Janjić, Begović (Brkljača), Dražić (Ikonić), Radovanović (Bogdanov), Vučković (Stojičić).

Boljom igrom u nastavku meča Salajčani su došli do još jedne pobede i zadržali visok plasman. U prvom delu susreta Đurđevčani su uspeli da odolevaju napadima novosadskog tima, ali kada je u igru ušao Bojan Stojičić Slavija je potpuno zagospodarila terenom i postigla tri gola.       I. M.

Borac - Šajkaš 0:1 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, gledalaca oko 100, sudija: Nikolić (Novi Sad), strelac: Kovačević u 26. minutu. Žuti kartoni: Đorđevski, Perišić, Knežević (Borac), Zaov, Kovačević, Stanković (Šajkaš).

BORAC: Pelegrin, Đorđevski, Berić, Jašović, Milanović (Vulić), Šepa (Kolarov), Perišić (Dobrinjac), Marić, Đaković, Todorović (Knežević), Paprić.

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Gojkov, Pavkov, Alempić, Zaov, Majurić (Stanković), Karas, Kotuljač (Živanov), Milanović (Veselinović), Nikolaš, Kovačević (Malašević).

Lider na tabeli, ekipa Šajkaša upisala je vredne bodove na Klisi. I u ovom meču igrači Dušana Švedića pokazali su dobru igru, bili su bolji tim, ali su postigli samo jedan pogodak. Klisani su igrali dobro, imali nekoliko prilika, ali je golman Šovljanski bio na mestu.

G. K.

Dinamo - ŽSK 1:1 (0:0)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 120, sudija: Jurišić (Novi Sad), strelci: Subotin u 91. za Dinamo, a Ušćumlić u 66. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Subotin, Sladić, Preradović, Kuzmanović (Dinamo), Kalajyić, Boroja, Ušćumlić, Penjo, Ninković (ŽSK). Crveni kartoni: Kalajyić, Željko, Ninković (ŽSK).

DINAMO: Martinović, Potkonjak, Subotin, Penić, Ilić, Šeguljski, Sladić, Mihajlović, Mitrić, Sabo (Kuzmanović), Preradović.

ŽSK: Kalajyić, Zeljko, Boroja, Malić, Yambas, Ušćumlić, Penjo, Simić, Ninković, Đurđević (Vidović), Popov (Kronić).

Bilo je uzbudljivo u Busidavi. Zakuvalo se u finišu meča,. Gosti su u 82. minutu zbog ostali bez Ninkovića, koji je zaradio crveni karton, a u prvom minutu nadoknade Budisavčani su postigli pogodak. A onda je i golman Kalajyić zaradio isključenje jer je daleko od gola faulirao domaće fudbalere, A posle velike guže isključen je još Nikola Zeljko.

D. K.

Fruškogorac - Jugović 7:2 (2:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 60, sudija: Spasojević (Novi Sad), strelci: Perović u 20. Radaković u 28. Jevlić u 58. Petrović u 67. Dragojlović u 82. i BOgdanov u 84. i 90. za Fruškogorac, a Vuletić u 78. i Čemljaji u 89. minutu za Jugović. Žuti kartoni: Tucakov, Sapunyić (Fruškogorac), Tomić, Terzić (Jugović).

FRUŠKOGORAC: Borojević, Branković (Sapunyić), Ušćumlić (Rondović), Tucakov (Varničić), Perović, Dragojlović, Jevtić, Sapunyić, Milojević, Bodanov, Radaković (Petrović).

JUGOVIĆ: Lalić (Srdanović), Miletić, Nikolić, Vuletić, Tomić, Marković (Đekić), Babić (Černjak), Kasapović, Ris (Pilipović), Terzić, Škrbić.

Fudbaleri Jugovića odolevali su samo u prvih 20. minuta, a onda je Fruškogorac uspeo da načene mrežu golmana Lalića i odigrali su Kameničani možda i najbolji meč u ovoj polusezoni čak sedam puta su pogodili mrežu gostiju, a sa malo sreće mogli su da savladaju Lalića a kasnije i Srdanovića koji je u finišu mreča zamenio čuvara mreže Jugovića.

M. P.

Jedinstvo - Omladinac 1:0 (1:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija: Vlajić (Bukovac). Strelac: Vitorac u 1. minutu. Žuti kartoni. M.Tepić (Jedinstvo). Vulin (Omladinac). Crveni karton :Vitorac (Jedinstvo)..

JEDINSTVO: Gavrilović 8, Zorić 6 (Medić 5), Borojević 5 (Đukić 5), Večanski 7, Kovačević 8, R.Tepić 6, Đurđević 8 (Miavec), Malinović 8, Bubnjević 7, M.Tepić 6, Vitorac 6.

OMLADINAC: Vulin 7, Martinović 6, Suotić 6, Pecelj 7, Andrej Henaus 6 (Vujičić 7), Maksimović 7 (Brkić), Jokić 7 (Bjeloaba), Đukanović 6, Žeželj 7, ubačkić 7, Alen Hernaus 6.

Dva tima sa samog dna tabele odigrali su fajterski meč svesni da pobednik povećava šansu da se dokopa bezbedne zone. Već u prvom minutu Večanski se stuštio po desnoj strani, gde je njegov centaršut vešto realizovao Vitorac.

Očekivalo se da će biti još golova, ali taj jedan gol je rešio konačnog pobednika. Gosti su sve do kraja meča ulagali maksimalne napore da poprave rezultat čime su u određenoj meri naterali Gospođinčane da se opredele za podređeniju ulogu. Na golu Jedinstva je ponovo briljirao Gavrilović, koji je u 3-4 navrata tsjajno intervnisao.

I Jedinstvo je imalo nekoliko zrelih prilika, ali u odsudnim momentima se mladi  Večanski nije najbolje snašao. Gosti mogu da žale što nisu osvojili bar bod, ali ostavili su utisak izuzetno borbene ekipe koju krasi  korektna i fer igra.

Z. Siriški

Futog - Tatra 1:5 (0:2)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca: 100, sudija: Stanić (Budisava). Strelci: Samaryija u 64. za Futog, a Kobiljski u 6. i 20., Đaković u 55. i 90. i Grubović u 71. minutu za Tatru. Žuti kartoni: Sirar (Futog), a Tubić (Tatra).

FUTOG: Vulić, Beronja, Samaryija, Karanović, Ardalić (Crepulja), Stevanovski, Geri (Latinović), Čepić, Topolić (Milaković), Sirar, Sakač.

TATRA: Popin, Đorđević, Živanović, Laković, Mijić (Berić), Kobiljski, Grubović, Đaković, Vrhovac, Svitić, Radić (Požarev (Tubić)).

Gosti su krenuli silovito, a u vođstvo su došli već u šestom minutu kada je Kobiljski posle solo prodora, preciznim udarcem uputio loptu u rašlje. Posle samo 15 minuta igre, Kobiljski se po drugi put upisao na listu strelaca,  sa osam metara je savladao Vulića.

U drugom poluvremenu, Tatra je nastavila istim tempom i u 55. minutu, Đaković je posle povratne lopte postigao pogodak. Futog je pokušao da se vrati u meč pogotkom Samaryije, ali je Grubović novim pogotkom rešio svaku dilemu.

Tačku na ovu utakmicu, u poslednjem minutu, stavio je Đaković, svojim drugim golom na meču.

A. Mihajlović

TSK – Crvena zvezda 3:0 (1:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 200, sudija: Jelena Vasiljević (Novi Sad), strelci: Paška u 38, Đanković u 52. i Bukvić u 53. minutu, žuti karton: Kosjer (Crvena zvezda).

TSK: Vojvodić 7, Brežnjak 7, Stričević 7,5, Šmit 7, Zoran Vlaisavljević 7, Trišić 7 (od 65. Pantoš - ), Paška 8 , Bukvić 7,5 (od 77. Ilija Vlaisavljević - ), Prolić 7, Đanković 8 (od 80. Klaić - ), Jušković 7 (od 77. Nikolić - ).

CRVENA ZVEZDA: Tankosić 6,5, Marko Marković 6, Darko Marković 6, Pankov 6,5, Bjelanović 6,5, Kosjer 6 (od 46. Marko Rakić 6), Nikolić 7, Srdanović 6 (od 56. Orešković 6), Radoje Rakić 6 (od 57. Mudri 6), Lepojević 6,5, Ćelić 7.

Temerinci su nastavili seriju dobrih rezultata.

M. Men.

Bačka - Slavija 0:3, TSK - Crvena zvezda 3:0, Dinamo - ŽSK 1:1, Fruškogorac - Jugović 7:2, Jedinstvo - Omladinac 1:0, Futog - Tatra 1:5, Fruškogorski partizan - Petrovaradin 0:1, Borac - Šajkaš 0:1.

1. Šajkaš 12     10     2      0      35:3  32

2. Tatra    12     9      3      0      30:7  30

3. Slavija 12     10     0      2      29:7  30

4. TSK       12     8      2      2      25:17        26

5. Fruškogorac 12     6      3      3      32:18        21

6. Bačka    12     6      1      5      23:18        19

7. Jugović 12     5      2      5      17:19        17

8. Dinamo  12     5      2      5      11:20        17