Novosadska liga: Lider prošao i Bukovac

11.05.2021. 09:56 09:57

Fruškogorski partizan – Veternik 1:3 (0:1)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Antonić u 89. za Fruškogorski partizan, a Antonić u 25. (autogol), Plećić u 57. i Turalo u 58. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Bjelić i Kantar (Fruškogorski partizan), Tomić i Ognjanović (Veternik).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Šurlan, Dević, Čavić (Jurković), Klincov (Makivić), Podraščanin (Bjelić), Mesaroš, Dulić (Antonić), Milovanović, Čergić, Simić,Kantar.

VETERNIK: Ivić, Tomić (Vukaljević), Švonja, Ognjanović, Ušćumlić (Mrkić), Kitić (Blažić), Đurić (Nikolić), Vuković, Pećić, Čičić (Srdanović), Turalo.

Lider na tabeli Veternik osvojio je ceo plen u Bukovcu i to sasvim zasluženo. Ipak, nije njihov trijumf bio baš lagan, jer domaći su se maksimalno suprostavili gostima. Ovo se, naročito, odnosi na prvo poluvreme, kada se igralo otvoreno i brzo. Imali su Bukovčani šansi i dobro se nosili s favoritom. Ipak, u 26. minutu, posle gužve pred golom Šurlana, loptu je u sopstvenu mrežu poslao Miloš Antonić. S tim rezultatom otišlo se na odmor. U drugom delu gosti su bili zaista organizovani i znali su šta hoće, a domaći su pokušavali sve da osvoje makar bod. Nije im to pošlo za nogom, jer momci iz Veternika bili su konkretniji i bolji. U dva minuta, postigli su golove i bilo je 0:3.  Oba trenera izvršila su izmene i vodila se otvorena borba. Ali, crno – belima je nedostajalo malo više snage da bi mogli da nešto više učine. Minut pre kraja počasni gol postigao je Miloš Antonić i to je bilo sve.

M. Pavlović

Omladinac - Jedinstvo 3:1 (1:1)

STEPANOVIČEVO: Igralište Omladinaca, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Stojanović u 38. i 86. Bjekić u 89. za Omladinac, a Dragoljević u 17. minutu (iz penala) za Jedinstvo. Žuti kartoni: Pecelj, Stojanović (Omladinac), Zorić (Jedinstvo). Crveni karton: Zorić (Jedinstvo).

OMLADINAC: Latinović, Nestorović, Ćupina, Pecelj, Vujičić, LJ. D. Zeljković (Subotić), Hernaus (Bakić), Preveden (Samardžić), Keleman (Tomljanović), Stojanović, D. D. Zeljković (Bjekić).

JEDINSTVO: Gavrilović, Zorić, Dragoljević (Mihajlović), Kovačević, Tepić, Rabljenović (Đorđević), Malinović, Rosić, Bubnjević, Filipović, Dimić.

Ekipa iz Stepanovičeva konačno je ostvarila vredne bodove u borbi za opstanak. nije sve počelo po zamislima domaćina , pošto je ekipa iz Gospođinaca golom Dragana Dragoljevića iz penala došla do vođstva. Kao i u prethodnim utakmicama razigrao se Đorđe Stojanović, uspeo je u 38. minutu da postigne gol za izjednačenje. Kada je u nastavku u 77. minutu Miloš Zorić zaradio zbog bezobzirnog starta drugi žuti, odnosno crveni karton, domaći su došli do pobede. Četiri minuta pre kraja Đorđe Stojanović je doveo domaće u vođstvo, a u 89. minutu Boris Bjekić je savladao golmana Gavrilovića za vrende bodove.

M. Po.

Futog - Susek 3:0 (0:0)

FUTOG: Igralište Futoga, sudija: Ćurčić (Titel), strelci: Stelkić u 63. i 82. i Geri u 68. minutu. Žuti kartoni: Geri, Mir. Beronja (Futog), Morina, Plemić (Susek).

FUTOG: Marković, Vulić, Samardžija, Vukanac, Sakač, Čepić (Geri), Vuković, Stelkić, Milo. Latinović (Beronja), Milk. Latinović, Baračanin.

SUSEK: Krstić, Morina, Rapić, Celin, Blagojević (Stanojević), Čupić, Starčević, Topić, Guberenić, Nićetić (Jovanov).

U susretu komšija „preko Dunava” u prvom poluvremenu mreže su mirovale. I jedan i drugi tim imali su svoje prilike, ali su one ostale neiskorišćene. U nastavku je Radica Stelkić doneo prednost Futožanima. Da bi nekoliko minuta kasnije i Mirson Geri uspeo da savlada Plemića i poveća rezultat.

Gostima iz Suseka nisu pomogle ni izmene. Ušao je talentovani Jovanov, a potom i Stanojević. Da se Susečani ne nadaju ničem dobrom potrudio se drugim golom Radica Stelkić za pobedu.

M. Po.

Bačka (Đ) – TSK 0:4 (0:1)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, sudija: Stanić (Budisava), strelci: Tomić u 22, Grgić u 68, Nikolić u 73. i Milosavljević u 87. minutu.

BAČKA: Nemanja Ignjić 6, Sivčević 6, Ćirin 6,5, D. Trivunović 6, Kalajdžić 7, N. Trivunović 6, Nenad Ignjić 6,5, Balog 6, Maksimović 6, Dejanović 6,5, S. Trivunović 6 (Topčiov - ).

TSK: Vojvodić 8, Knežević 7, Bobot 7, Stričević 7,5 (Đanković -), Milosavljević 8, Soldat 7,5, Jovanović 7 (Mirilović - ), Paška 7, Klaić 7 (Grgić 7,5), Kosić 7,5, Tomić 7,5 (Nikolić 7,5).

Šestom uzastopnom pobedom, Temerinci su potvrdili odličnu formu, a u vođstvo ih je doveo Lazar Tomić, raspalio je sa 20 metara i naciljao gornji ugao. Aleksandar Miljković, trener gostiju, pogodio je sa izmenama, jer je Nenad Grgić duplirao kapital i učestvovao u akciji kod trećeg gola, kada je na odbitak najbolje reagovao Aleksandar Nikolić.  Domaćini su najbolju šansu imali u 83. minutu, ali kapiten Stefan Dejanović iz penala nije uspeo da savlada golmana Dragana Vojvodića. Četiri minuta kasnije, posle kornera Danijela Soldata, kapiten Nemanja Milosavljević udarcem glavom je poslao loptu iza leđa imenjaka Ignjića.

M. Menićanin

Petrovaradin - Šajkaš 2:2 (1:1)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, sudija: Jorgić (Novi Sad), strelci: Pavlov u 24. i Šarović u 88. Petrovaradin, a Stanković u 13. i Alempić u 68. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Šimulija, Todorović, Šarac (Petrovaradin), Majurić (Šajkaš).

PETROVARADIN: Jovanović, Šimulija (Surdučki), Todorović, Torbica (Murdić), Momčilov (Šarac), Pavlov, Derviši, Knežić (Stevanović), Šarović, Budečević (Šavija)., Radojković.

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Graorac, Pavkov, Alimpić, Rulić, Majurić, Marcikić, Kovačević, Stanković, Kovačev (Trailović).

Veoma zanimljiv i neizvestan meč odigran je u Petrovaradinu. Gosti iz Kovilja dva puta su imali prednost, ali nisu uspeli da odnesu ceo plen. U 13. minutu Milan Stanković doneo je prdnost gostima, da bi Stevan Pavlov uspeo da savlada Šovljanskog i poravna rezultat.

U nastavku su Koviljčani ponovo došli do prednosti, a koban za golmana Jovanovića je bio Aleksandar Alempić. Krenuli su domaći na sve ili nišpta, a gosti se opredelili za kontranapade. Međutim, sve do 88. minuta mreže su mirovale, a onda je Petar Šparović uspeo da savlada golmana gostiju i izjendačio rezultat koji se do kraja nije menjao.

M. Po.

ŽSK - Slavija 0:2 (0:1)

ŽABALJ: Igralište ŽSK -a. Sudija Dragoljević (Bački Jarak). Strelci: Glišić u 5. Bogdanov u 85. minutu. Žuti kartoni: Ušćumlić (ŽSK), Jašović, Ubović (Slavija).

ŽSK: Savanović 7, Malić 6, Tanasić 6, Đurđić 6, Džambas 6, Ušćumlić 6, Kronić 6 (Zekonja), Ninković 6, Markov 6, Klisara 6, Tošić 6 (Boroja 6).

SLAVIJA: Čavić, Begović 7, Lazarević 7, Stajić 8, Žakula 7, Dražić 7, Glišić 8 (Ružić), Vučković 7 (Bogdanov 7), Brkljača 7 (Ćulum), Jašović 8 (Ikonić), Ubović 7.

Žabaljci su odigrali u granicama svojih mogućnosti i nemaju za čime da žale jer im Novosađani nisu dali  priliku. Gol na samom početku koji je postigao Mladen Glišić u mnogome je odredio tok ove utakmice. Kako je susret odmicao, iskustvo i spremnost igrača trenera Dragana Šipke došlo je do punog izražaja. Zašto rezultat nije ubedljiviji za Salajčane zasluge pripadaju golmanu domaćih Draženku Savanoviću, a gol rezerviste Nemanje Bogdanova u završnici nije mogao da spreči.

P. Bundalo

Bačka (B) – Titel 0:3 (0:1)

BEGEČ: Igralište Bačke, sudija: Grahovac (Veternik), strelci: Kulja u 22. i 70. i M. Subotin u 75. minutu. Žuti karton: Hornjik (Titel).

BAČKA: Mandić, Brnbota (Rokvić), Radosavljević, Karanović, Tancik (Đaković), Milić, Pavlov, Sofranin (Todorić), Leđanac, Trifunović (Kosić), Kovačević.

TITEL: Major, Karataševski (Đaković), Subotin, Jovanov (Doroslovački), Radin (Pešević), Kulja, Gardinovački (Grujić), Radaković, Hornjik, Paunić (Limanović).

Ekipa iz Begeča odavno se predala, pa su i gosti iz Titela odneli bodove. Posle ispitivanja snaga i prilika na obe strane Davor Kulja doveo je goste u vođstvo, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Ne može se zameriti ništa domaćinu, pokušavao je da dođe do poravnanja rezultata, imao je i prilike koje su ostale neiskorišćene. Za povećanje rezultata potrudio se drugim golom Davor Kulja, a sve nade domaćina golom je raspršio Milan Subotin.

M. Po.

Bačka (B) - Titel 0:3, Tatra - Hajduk 2:0, Omladinac - Jedinstvo 3:1, Futog - Susek 3:0, Bačka (Đ) - TSK 0:4, Petrovaradin - Šajkaš 2:2, Fruškogorski partizan - Veternik 1:3, ŽSK - Slavija 0:2, Fruškogorac - Sirig 1:0.

 1. Veternik      27     22     3      2      107:15       69

 2. TSK     27     20     4      3      66:17        64

 3. Slavija        27     15     6      6      49:25        51

 4. Fruškog.     27     13     6      8      58:38        45

 5. Jedinstvo     27     11     7      9      57:44        40

 6. Futog   27     11     6      10     42:42        39

 7. Omladinac   27     11     6      10     40:40        39

 8. Sirig   27     12     3      12     35:38        39