MO liga Kikinda–Žitište: Katastrofa Međana u derbiju

21.10.2020. 11:53 11:54
Izvor: pixabay.com

Veliko iznenađenje u Međi, fudbaleri Napretka iz Česterega iznenadili su domaći sastav i do vrha im napunili mrežu.

Proleter - Napredak (Č) 1:7( 1:2)

MEĐA: Igralište Proletera, sudija:Čolak (Bašaid)., strelci:Mladenović u 30. za Proleter, a Vujinović u 10. i 75,.Kliska u  39. Vujović  u 47. i 71 (autogolovi), Savić u 48 . i Bičanin u 74. minutu za Napredak.

PROLETER: Popović 5, A. Živkov 5, Popadić 6, Radinović 5, Kosnić 7,5 (Stanković 6), Vujović 6,5, Boroš 6,5, Gavrić 6 (Sarvaš 7), Mladenović 7,5, Mršić 6,5, Stanović 7,5.

NAPREDAK: Todorović 8, M. Gligić 8, Sirar 7,5, Bičanin 8, Vujinović 8, Savić 9, Kliska 7,5, Garić 7, Gligić B 8, Kostić 7,5 (Bosančić 7,5), Knežević 7,5 (Stojanović 8).

Terekveš - Napredak (BT) 2:0 (1:0)

HETIN: Igralište Terekveša, sudija: Mijatović (Žitište), strelci:Virag u 13 i  LJ. Trivunović u 76 minutu. Žuti kartoni: Virag i Nikolić-Ristić (Terekveš), Tintor, Feher, Grbić i Kanalaš (Napredak).

TEREKVEŠ: Bunijevac  8 (Popov 7,5) , Nikolin 7,5,( Bandu 7,5), Radosav 7,5, Markov 8 (Rafa 7), LJ.Trivunović 8,5, Virag 7,5, Životin 7,5, Nikolić - Ristić 7 (S. Trivunović 7), M. Trivunović 7,5 (Molnar 7,5), Radanov 7,5, Marković 7,5.

NAPREDAK: Grbić 6, Alar 6,5, Grujić 5,5, Zec 5,5, Tintor 6, Sabo 5,5, Feher 5, Sekereš7 Stanković 6,5, Kanalaš 5,5.

Gosti su stigli u Hetin sa samo deset igrača jer su imali problema sa kartonima, tako da su domaći imali lak i jednostavan zadatak i već u 13 minutu zatresla se mreža golmana Grbića. Efektan pogodak postigao je Virag. U 76 minutu Ljubivoje je bio precizan sa s linije penala.

Roham - Omladinac (RT) 2:3 (0:2)

SRPSKA CRNJA: Igralište Rohama, sudija: Gajin (Kikinda), strelci:A. Živković u 58 i Čeleketić u 90. za Roham. a Kapur u 38, Džemailovski u 45 i Petrov u 69 minutu za Omladinac. Žuti kartoni: N. Ćirić (Roham), a Karakaš i Stupar (Omladinac).

ROHAM: Jovin 8, S. Živković 7,5 (Medić 7,5),Koldan 7,5 (Baba 7), Stojanović 7,5,A. Živković 8, Čeleketić 7,5,Balog 7(Ujvari 7,5), Panić 7 (Sakal 6,5),N. Ćirić 7,Horvat 6,5,Kerekeš 7(Apro 8).

OMLADINAC: Đuričić 8,5, Pudar 7, Petrović 7,5, D. Sakal 7, Banacan 7, Stupar 7 (Ćirovski 7,5),Nadaždin 7,5, Džemailovski 8, Karakaš 8, Petrov 7,5, Kapur 8,5.

Gosti iz Ravnog Topolovca su osvojili vrlo važne bodove za vrh tabele.  Bila je to dobra utakmica, s lepim akcijama, da bi gosti u većem delu susreta vodili, a u finišu u 90 minutu preko Čeleketića smanjili rezultat, ali nisu imali snage i da izjednače iako su prema prikazanoj igri to i zaslužili.

Priredio: P. Stanić

Rezultati:

Roham - Omladinac 2:3, Terekveš - Napredak (BT) 2:0, Proleter - Napredak (Č) 1:7.