MFL Ruma,Irig, Inđija, Stara Pazova: Derbi Nikinčanima

31.03.2021. 16:51 16:53

Polet - Jedinstvo (K) 2:1 (1:0)

NIKINCI: Igralište Poleta, sudija Blažon (Ruma).Strelci: Stevanović u 2. (iz penala) i Marković u 62. za Polet, a Ostojić u 80. minutu za Jedinstvo.Žuti kartoni: Likić, Marić, Damjanović, Cvijanović, Marković (Polet), V. Kordolup, Šević, Vilotić (Jedinstrvo).

POLET: Veljović 7, Lozančić 8, B. Likić 8, Miletić 8, Stevanović 8, N. Petrović 8, Marić 7 (Cvijanović 7), Nešković 7, Jović 7, Damjanović 8 (Gemeri), Marković 8 (Vidić).

JEDINSTVO: Bašić 7, Vilotić 6, M. J. Lazarević 6, Spasojević 6 (Beljin), V. Kordolup 7, Devrnja 7, Šević 7, Tomić 6, M. N. Lazarević 8 (Popović), Vlajin 7 (Cvitičanin 6), Devrnja 6, S. Lazarević 7 ( Ostojić 8).

Već u 2. minutu, Nikola Petrović je bio u prilici da postigne gol, ali, su ga gosti zaustavili u svom kaznenom prostoru nedvozvoljenim prekršajem.  Siguran realizator najstrože kazne bio Stevanović. Posle, toga, domaćini su imali još nekoliko lepih prilika, a i gosti jednu.Ali, domaćini postižu svoj drugi gol tek u 62. minutu posle brze kontre.

U fiunišu utakmice, Ostojić, je samo uspeo da smanji rezultat. Loptu je posle centaršuta, zahvatio glavom i tako sproveo u mrežu.Inače, domaćini su zaslužili i ubedljiviju pobedu.Lider danas nije blistao.

N. Petrović

Planinac - Car Uroš 2:1 (1:1)

RIVICA: Igralište Planinca, sudija Đurić (Inđija).Strelci: Ilić u 11. (iz penala) i Stepanov u 56. za Planinac, Vrhovac u 40. minutu za Car Uroš. Žuti kartoni: Živančević, Stepanov, Mitrović (Planinac), Rodić (Car Uroš).  Crveni karton: Knežević (Car Uroš).

PLANINAC: Marković 7, Petrović 7, Živančević 8 (Ćosić 7), Mitrović 7 (Vasiljević), Ilić 8, Žugić 7, Stepanov 8,  Popović 7 (Basara 7), Lovrić 7 (Milošević 7), Šabić 7, Avramović 7.

CAR UROŠ: Grubanski 6, Rodić 7, Gostović 7, Knežević 7, Vrhovac 7, LJ. Bojić 7, Opačić 7, Popović 7, M. Bojić 7, Grujić 7, Poznan 6.

U dosta zanimljivoj igri, ipak odlični i favorizovani gosti su bili nadigrani.Domaći su poveli sa penala. Avramović je srušen u kaznenom prostoru gostiju. Jazačani su poravnali rezultat preko Vrhovca, koji je posle centaršuta, loptu glavom sproveo u mrežu. Preslikana akcija i kada je postigao pobedonosni gol Stepanov.Centaršut, loptu glavom dočekao Stepanov, i poslao u mrežu.

D. Smiljanić

Vojvodina -Graničar (G) 4:0 (2:0)

NERADIN: Igralište Vojvodine, sudija Graovac (Ruma).Strelci: Mitić u 26, 36. i 63. i Radinarević u 73. minutu. Žuti kartoni: Mitić, Grubješić, Škorić (Vojvodina), Rankić, Taborović, Bukorac, Milovanović (Graničar).

VOJVODINA: Jovičić, Kalušević, Benežan, Stojšić, Ristić, Radinarević (Milovanović), Ćirić (Nikolić), Bjelivuk, Mitić (Ivanić), Grubješić, Škorić.

GRANIČAR: Mijalčić, Rankić, Stević, Vukašinović, Kardaš, Đorđić, Taborović, Bukorac (Rajačić), Ilić (Kostić), Novaković (Milovanović), Ristivojević (Mitrović).  Gosti su igrali čvrsto u odbrani od prvog minuta, ali to nije bilo dovoljno da spasu mrežu. Raspoloženi Mitić je bio prava napast za gostujući gol. Postigao je tri gola, a mogao je bar još toliko.

M. Stevanović

27. oktobar - Borac (S) 0:4 (0:1)

ŠATRINCI: Igralište  27. oktobra, sudija Belić (Irig).Strelci: milić u 36, 50. i 76. i Ninković u 58. minutu. Žuti karton: Kresojević (Borac).

27. OKTOBAR: Lekić, S. Juhas, V. Radojčić, Jović, B. Birinji, I. Birinji, D. Radojčić, Vuković, Marković, O. Radojčić, K. Birinji (Varga).

BORAC: Dobrojević, Petrović (Janković), Maksić, Ninković, Kresojević, Đaković, Milić, Petković, Šivoljski, Vidović (Ljiljak), Nešković (Mirković).

Šatrinčani nisu mogli pružiti dostojan otpor daleko boljim gostima. Ali, su se časno borili u toku celog meča.Jednostavno, igrači 27.oktobra, nisu imali ni kondicije, a gosti odigrali celu utakmicu u jakom ritmu.

J. Juhas

Donji Petrovci - Borac (J) 5:2 (5:2)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Petrovaca, sudija Dančula (Inđija).Strelci: Zekanović u 2, 6, 13. i 42. i Devrnja u 40. za Donje Petrovce, Naranyić u 14. i Tučić u 19. minutu za Borac.Žuti kartoni:  (Donji Petrovci), (Borac).

DONJI PETROVCI: Ivanović 5 (Tomić 7), V. Oparušić 7, Zekanović 9, Dinić 7, Diklić 7, N. Oparušić 7, Tanasković 7, Devrnja 8, Jekić 7, Šaša 7 (Jovanović), Stanisavljević 7.

BORAC: Goranović 7, Dimitrijević 6, Tučić 7, Gaković 7, Varda 7, Bomeštar 6, Novaković 7, Penov 7, Naranyić 7 (Trbojević), Miljuš 7 (Milić), Nestorović 6.

Domaći igrači imali desetak zrelih prilika, ali su uspeli da realizuju samo pet.Gosti zato imali više sportske sreće, jer su mogli doživetii pravu katastrofu.Zekanović je načeo gostujuću mrežu već u 2. minutu.Sam sebi je pripremio šansu.Potom je još tri puta bio srelac. Devrnja je bio strelac posle kontre.Naranyić za goste bio je strelac posle centaršuta, a Tučić posle greške domaće odbrane.

K. Jovanović

RIVICA: Planinac - Car Uroš 2:1, NIKINCI: Polet - Jedinstvo (K) 2:0, KRNJEŠEVCI: Sloga - Sloga (M) odloženo, ŠATRINCI: 27. oktobar - Borac (S) 0:4, NERADIN: Vojvodina - Graničar (G) 4:0, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci -Borac (J) 5:2. Fruškogorac iz Malih Radinaca je bio slobodan.

 1. Jedinstvo (K)       15     11     2      2      47:16        35

 2. Polet  15     10     2      3                       39:19       32

 3. Graničar (G)        14     10     1      3               38:22       31

 4. Vojvodina    15     8      5      2               42:18       29

 5. Fruškogorac       14     9      1      4      47:28        28

 6. Car Uroš     15     7      3      5               45:28       24

 7. Donji Petrov.      15     7      3      5      32:24        24

 8. Planinac     15     7      1      7               25:26       22