MEĐUOPŠTINSKA LIGA SREM – ZAPAD: Laćarci s penala do pobede

16.11.2022. 12:00 12:04

LSK - Jedinstvo (R) 1:0 (1:0)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, gledalaca 150, sudija Đurić (Inđija). Strelac: Malinović u 20. minutu (iz penala).

LSK: Čupić 7, Petković 7, Oparušić 7, Zarić 7, Radulović 7, Davidović 7, Malinović 8, Lacković 8, Sladojević 7, Vajić 7, Čonjagić 5.

JEDINSTVO: Mandić 7, Jović 7, R. Ašćerić 7, Krsrtić 7, Jež 7, Pevač, Č. Milovanović 7, Adamović 7, Zec 7, Panjak, Momčilović 7, Bikić 7, Mirić, CVjetićanin 7.

Favorizovani gosti nisu uspeli da nadigraju uporne i borbene domaćine. Već u 20. minutu posle faula nad Radulovićem u kazenom prostoru gostiju, domaći su dolaze u vođstvo. Sa penala strelac je bio Malinović. Do kraja poluvremena gosti iz Rume imali su mnoge sreće, jer su domaći promašili nekoliko zicera. I u nastavku, Laćarci su bili bolji rival, a od gostiju se ipak, mnogo više očekivalo.

I. Divljak

Fruška gora - Bikić 0:3 (0:0)

RUMA: Igralište Fruške gore, gledalaca 150, sudija Bošković (Salaš Noćajski). Strelci: Dobrić u 77. Radeka u 79. i Đurđević u 85. minutu. Žuti karton: Dobrić (Bikić).

FRUŠKA GORA: Milanović 6, Đermanović 6, Matić 7, Nestorović 7, Cvjetičanin 7, Joksović 6, Gojković 6  (Karanfilović 7), Stanišić 6, Eror 7 (Puzić), Đapić 7, Lazarević 7.

BIKIĆ: Milutinović 7, Đurđević 7, Sarić 7, Z. Smajić 7, Šumaruna 7, Pavić 7, N. Smajić 7, Mikloš 7, Radeka 8, Telgetija 7 (Basrak 7), Dobrić 8.

Igrači Fruške gore  su ostali bez pobede, a odigrali su dosta dobru utakmicu. Gosti u finišu bili efikasniji, i to je i odlučilo pobednika.

Srem (SR) - BSK 0:0

SREMSKA RAČA: Igralište Srema, gledalaca 150, sudija Pantović (Ruma).

SREM: Tomašević 7, Nestorović 7, Šumarski 7, Krivokapić 7, Sremac 8, Radosavljević 7, Zarić 7, Kljajić 7, Petrović 7, L j. Koprić 7, Kalinić 7.

BSK: Hristov 7, Lazić 7, Stević 7, Laketić 7, Vranjković 7, Cvijetić 7, Sovilj 7, N. Milanović 7, Zeljković 7, Ž. Ćirić 7, Nedimović 7.

Rivali su odigrali pravu prvenstvenu utakmicu. Nedostajali su samo golovi. Obe ekipe su imale dobre šanse, ali su ih strelci prokockali.

S. Golubović

Graničar (A) - Napredak 1:0 (1:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 150, sudija Mijanović (Adaševci).Strelac: Andriška u 13. minutu. Žuti kartoni: Veinović (Graničar), Brekić, P. Petrović, Kulačanin (Napredak).

GRANIČAR: Ilić 7, D. Vasiljević 7, Starčević 7 (Vurdelja 7), Andriška 7 (Opojevlić 7), Miličić 7 (Veinović 7), Nešković 8, Nikolić 7 (A. Vasiljević 7), Malić 7, Mirčetić 7, Nenad Šuša 8 (Bjelić 7), Radmanović 7.

NAPREDAK: Dobrojević 7, Brekić 7, Gavrilović 7, P. Petrović 7, Krtinić 7, B. Mladenović 7, Ristić 7, Đačanin 7 (Ivanović 7), Maletić 7 (Blagojević 7), Kulačanin 7, Nježić 7.

U prvom poluvremenu domaćini su postigli  lep gol i propustili šansu da postignu još koji. U nastavku igre gosti su krenuli agresivno. Bilo je šansi na obe strane, i da je pobedio gost, ne bi bilo nezasluženo.

B. Ilić

Borac (R) - Erdevik 3:1 (1:0)

RADENKOVIĆ: Igralište Borca, gledalaca 150, sudija Sučević (Ruma). Strelci: Darko Stanić u 30, Jovanović u 65. i Vićentić u 77. za Borac,a  Stanivuković u 51. minutu za Erdevik. Žuti kartoni: Vićentić (Borac), Nenadović, Štrbac, Ganić (Erdevik).

BORAC: Ivić 7, Đorđić 6, Siniša Rudić 7, S. Vladisavljević 7 (Antonić 7), Slavoljub Rudić 7 (F. Vladisavljević 7), Vićentić 7 (Dejan Stanić 7), M. Vladisavljević 7, Darko Stanić 7, Mihailović 7, Jovanović 7 (I. Stanić 7), Đukanlović 7.

ERDEVIK: Panić 7, Vukadinobvić 7, Ganić 6, Babić 7, Malić 6, Štrbac 7, Stanivuković 7, Radić 7, Nenadović 7, Marčok 7, Mergl 7.

Igrači Borca su mogli već u prvom poluvremenu da slome žilav otpor igrača Erdevika. Ali, strelac je bio samo Darko Stanić. Tek kada su gosti poravnali rezultat, domaći su krenuli mnogo angažovanije i plod takve igre je prvo slavlje ove sezone.

D. Stanić

Obilić - Zeka Buljubaša 3:0 (1:0)

KUKUJEVCI: Igralište Obilića, gledalaca 100, sudija Poznan (Ruma). Strelci: Vojnović u 10, M. Petrović u 73. i M. Zec u 77. minutu. Žuti karton: Bančević (Zeka Buljubaša).

OBILIĆ: Medaković 7, Ilibašić 7, Vasić 7 (Vojinović 7), Dević 7, Pavlović 7, Milosavljević 7 (Šućak 7), Vojnović 7 (M. Zec 8), Drobnjak 7, Petrović 8 (A. Zec 7), Medić 7, R. Mikić 7.

ZEKA BULJUBAŠA: Savatić 6, Vasić 7 (K. Krstić 6), Kopunović 7, M. Begović 6 (Borovac 6), D. Milovanović 7, Belić 7, Parmaković 6, Mijailović 6, Skorupan 7, U. Begović 6, Bančević 7.

Igrači Obilića igrali su odličan fudbal. Tvorci pobede bili su Vojnović, Petrović i M. Zec.

S. Marić

Borac (VR) - Zmaj 1:2 (0:1)

VELIKI RADINCI: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija Trećaković (Sremska Mitrovica). Strelci: Kovačević u 86. za Borac, a Zaskalicki u 4. i Trifković u 77. minutu za Zmaj. Žuti kartoni: Nikolić, Kozomora (Borac), Kljajić, Petrić, Jelikić (Zmaj).

BORAC: Erceg 6, Lukić 6, Kovačević 6, Stanšić 6 (Kozomora 6), Graovac 6, Plavšić 6, Cerovac 6, Petrović 6, Erić 6  (Lazić 6), Maglić 6 (Nikolić 6), Santrač 6.

ZMAJ: Kljajić 7, Tojić 7, Đurić 7, Popović 7, Petrić 7, Jelikić 7, Sinđić 7, Petrović 7, Zaskalicki 8, Gadžurić 7 (Trifković 8), Kovačević 7.

Zaskalicki je posle kornera iz blizine poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Rezervista Trifković je udvostručio vođstvo gostiju, a u finišu Kovačević je samo umanjio poraz svoje ekipe.

B. Laćarac

ADAŠEVCI: Graničar - Napredak 1:0, LAĆARAK: LSK - Jedinstvo (R) 1:0, RADENKOVIĆ: Borac - Erdevik 3:1, KUKUJEVCI: Obilić - Zeka Buljubaša 3:0, SREMSKA RAČA: Srem - BSK 0:0, VELIKI RADINCI: Borac - Zmaj 1:2, RUMA: Fruška gora - Bikić 0:3.

1. Graničar (A)  13     11     1      1      34:8  34

2. LSK      13     10     2      1      36:11        32

3. Jedinstvo (R)13     9      1      3      32:15        28

4. BSK       13     8      2      3      40:22        26

5. Obilić  13     8      2      3      28:13        26

6. Bikić    13     8      1      4      21:10        25

7. Srem (SR)      13     7      2      4      34:16        23

8. Z. Buljubaša 13     7      1      5      34:22        22