Međuopštinska liga Srem: Mitrović matirao Mitrovića

30.08.2017. 08:13 08:28
Izvor: Dnevnik.rs

Donji Srem - Hajduk (V) 2:2 ((1:0)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca 150, sudija Tošić (Stara Pazova).Strelci: Ilić u 10. i Mitrović u 64. za Donji Srem, a Jurošević u 55. i Janković u 58. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Radivojević, Čavić (Donji Srem), Bošnjaković, Vejnović, Janković (Hajduk).Crveni kartoni: Babić (Donji Srem), Janković (Hajduk).

DONJI SREM: Jelača, Grujić, Nenadov, Radovanović  (Babić), Čavić, Dinčić, Mitrović, Miličević, Radivojević (Nebrigić), Panić (Nikolić), Ilić.

HAJDUK: Mitrović, Đorđević (Gvero), Petrović, Janković, U. Bošnjaković, Arbić, Vlaisavljević, Vejnović, Jurošević, S. Gavrilović (Perić), Radovanović (Marjanović).

Dobra utakmica, u kojoj su, domaćini, imali stalnu inicijativu, ali i malo pravih šansi da ugroze dosta sigurnog golmana gostiju Mitrovića. Ilić, je dobro otvorio, utakmicu za domaćine, lepim golom. Posle izvanrednog prodora, izbio je sam ispred Mitrovića, i lako ga matirao. A, Mitrović, je svog prezimenjaka, lobova sa dvadesetak metara za konačnih 2:2. Inače, gosti su zasluženo pre toga vodili sa 2:1.

M. Gmizić

Mladost (B) - Sloga (Č) 2:0 (1:0)

BUĐANOVCI: Stadion Mladosti, gledalaca 100, sudija Grozdanić (Ogar).Strelac: Marković u 40. i 55. minutu. Žuti karton: Putnik (Mladost).

MLADOST: Delić -, Božičković 7, Arsenović 7, Jovanović 7, M. Stojiljković 7 ( Nikolić 7), Čikić 7 (Prljić 7), Marković 8, Lilić 6 (Krivošić 6), Putnik 7, Beronja 6, S. Stojiljković  6.

SLOGA: Pejaković 6, Bogosavljević 6, Moconja 6 (Zec 6), Panić 7, Draganović 7 (Antonić 7),  Majstorović 7, Slavko Kekić 7 (Babić), Plavšić 6,  M. Kekić 7, Đuričić 7.

Domaćini su došli do vođstva posle centaršta Nikolića. Marković je samo podmetnuo glavu. I u natavku je strelac bio Marković i opet glavom. Ovoga puta Beronja je centrirao posle slobodnog udarca-skoro iz skraćenog kornera. Inače, domaćini su zasluženo slavili jer su u većem delu igre dominirali.

Z. Jugović

Fruška gora - Mitros 2:4 (1:1)

RUMA: Igralište Fruške gore, gledalaca 100, sudija Radić (Irig).Strelci: Anđelić u 41.i Samaryija u 65.za Frušku goru, a Simjanovski  u 22, 57, 82.i 87. minutu za Mitros. Žuti kartoni: Vladisavljević, Bilić (Mitros).

FRUŠKA GORA: Ilić 5, Knežević 6, M. Božić 6, Trnić 6, Ljubinković 6 (Radić), Mušicki 6 (Mijajlović 6), Borović 6 (Tešić 6), Dejanović 7, Samaryija 7, Janjić 5.

MITROS: Stajčić 7, Jakovljević 7, Santovac 6, Panić 7, Vukotić 7, Bilić 7, Makitanović 6 (Aćimović 6), Babić 7, Karolić 6 (Cerovac 6), Vladisavljević 7 (Marković), Simjanovski 9.

Utakmica, sa mnogo, uzbudljivih, trenutaka. Inače, sve je bilo u znaku, Simjanovskog, četvorostrukog strelca za goste. Obućari su krenuli jalovo, bez prave šanse. A, svoju prvu priliku Simjanovski, koristi iz šuta s 20 metara. Drugi gol Simjanovski je postigao glavom. Stigao je loptu, pre domaće odbrane, na drugoj stativi. Uspeli su domaćini da izjednače. Odbijenu loptu Samaryija je samo vratio u mrežu. I, kada su svi, na stadionu verovali u preokret Simjanovski, je šutirao sa oko 30 metara, a Ilić, nije ni stigao da interveniše. Sve se to odigralo u sekudi i veoma brzo.Domaći su se potom potpuno predali, a, Simjanovski je iskoristio, još jednu nepažnju, domaće odbrane, i rutinski je poslao loptu pored istrčalog golmana Ilića.

D. Čučin

Brestač - Napredak (Ž) 0:4 (0:1)

BRESTAČ: Igralište Brestača, gledalaca 100, sudija Radivojević (Bačinci).Strelci: Ljubinković u 40, Jović u 56. i Savić u 70. i 80. minutu. Žuti kartoni: M. Jovičić, Svilar, Stojkovski (Brestač), Ljubinković, G. Miljković (Napredak).

BRESTAČ: Mladenović 8, M. Jovičić 6 (J. Jovičić), V. Kovačević 6, D. Kovačević 6, Stojkovski 6, Inajatević 6, Svilar 6, Bošković 6, Đurić 6 (Vuković), Balaban 6, Vučković 6.

NAPREDAK: Krnić -, Vujević 7, Stojić 7, G. Miljković 7, Sekulić 7, Madacki 7 (Damjanović 6), Ljubinković 7, Savić 8, Jović 7, M. Božić 7 (Tica 6), Pazarski 7 (Vučković 6).  Pobeda gostiju je zaslužena. Tvorci pobede bili su Ljubinković, Jović i dvostruki strelac Savić. Prvi gol Savića u 70. minutu bio je veoma efektan. Šutirao je Savić loptu sa 15 metara i lopta je završila ispod same prečke.

N. Miljković

Sloboda - Graničar (K) 4:2 (2:2)

ŠAŠINCI: Stadion Slobode, gledalaca 100, sudija  Vukolić (Laćarak).Strelci: Zmijanac u 24. i 90, Stanojević u 39. (iz penala) i Žegarac u 85. za Slobodu, a Toščić u 31. i Šojić u 36. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Stanojević, Damjanović (Sloboda), Šojić (Graničar).

SLOBODA: Janković 6, Šulaja 6, Stanojević 7(S. Tomić), Milanović 6, Ristanović 7, A. Tomić 7, Milutinović 6 (Nedeljković), Damjanović 6, Radojčić 6, Zmijanac 7, Đonlić 8 (Žegarac).

GRANIČAR: Zečević 6, Rakić 6, Tomščić 7, Pečenica 6, M. Bosanac 7, Valter 6, D. Bosanac 6, Vladisavljević 6, Stefanović 7, Simić 7, Šojić 7 (V. Vasilić).

U duelu, dva rivala, fizički totalno nespremna, slavili su Šašinčani, koji su bili samo više srećniji i spretniji.

S. Nedeljković

Bikić Dol - Graničar (O) 0:1 (0:1)

BIKIĆ DO: Stadion Bikić Dola, gledalaca 150, sudija  Grbatinić (Adaševci).Strelac: Žakula u 44. minutu. Žuti kartoni: Subić, Vranov (Bikić Dol), Živić, Lisulov, Rakić, Drljača, Nikoli (Graničar).

BIKIĆ DOL: Bugarski 7, Simić 7, Vranov 6, Nedić 7, Basrak 7, Kurbalija 6, Subić 6 (Kladušić 6), A. Simić 6 (Solaković 6), Utvić 6, Vezirović 7 (Mrvaljević 6), Dobrić 7.

GRANIČAR: Petković 7, Miloš D. Nikolić 7, Mitrović 6 (Knežević), S. Jovanović 7, M. Živanović 7, Drljača 7, Žakula 8, Naumov 8, Rakić 9, Živić 7 (Lisulov).

Kao i u prošlom kolu, odigrana je, opet, dobra i lepa utakmica u Bikić Dolu. Dve lepe šanse prokockali su Dobrić i Vezirović, a, onda su zbog toga domaćini bili i kažnjeni u finišu poluvremena. Žakula je iskoristio smušenost u domaćoj odbrani.U nastavku, gosti su čuvali vođstvo znalački, iz prvog dela, i sačuvali su ga do kraja.

D. Hnatko

Polet - Donji Petrovci 0:2 (0:1)

NOVI KARLOVCI: Stadion  Poleta, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica).Strelci: Jakšić u 25. i Stojanović u 66. minutu. Žuti kartoni: Ružičić, Todorović (Polet), Dimić, Radišić, Mudrinić (Donji Petrovci).

POLET: Đalić 6, Popović – (Milić 6), Draganić 6, Delibos 6, Ružičić 7, Bakić 7 (Živković), Pejović 6, Jović 6, Todorović 7, Kalezić 6, Poljak 6 (Hadžić).

DONJI PETROVCI: Vidanović, Čalić 8, Putica 7, Jorgić 7 (Kovačević), Popović 7, Jakšić 7, Radišić 7, Nedimović 8 (Krstić), Mudrinić 8, Čvorkov 8, Dimić 7 (Stojanović 7).

Gosti su u prvom poluvremenu promašili još nekoliko lepih prilika, ali, su i postigli  dva gola, koja su zasigurno odlučila i konačnog pobednika.

B. Rađenović

Fruškogorac - Zeka Buljubaša 1:1 (0:0)

MANĐELOS: Stadion Fruškogorca, gledalaca 100, sudija Pejić (Sremska Mitrovica).Strelci: Bojanić u 87.za Fruškogorac, a Đonlić u 85. minutu za Zeku Buljubašu. Žuti kartoni: Đonlić, Petrić (Zeka Buljubaša).

FRUŠKOGORAC: Vuković -, N. Trnić 7, Ilić 7 (Đukić), M.Trnić 7, Bogosavac 7, I. Đorić 7, Polovina 7 (Malbašić), Dušan Grabić 8, Ž. Đorić 8, Bojanić 7, Cvjetić 7 (Gajić).

ZEKA BULJUBAŠA: Ivić -, M. Belovuković 7, M. Begović 7, Đ. Samardžić 7, Petrić 7, Kukić 7, Nikolić 7, Simić 7 (D. Belovuković), Martinović 7, Đonlić 7, Turudić 7.

Svih 90.minuta domaćini su atakovali, ka golu, gostiju, stvarali, prilike, ali gostujuća odbrana je uspešno odolovela i uvek, u poslednim sekundama, stizala do odkloni, opasnost pred svojim golom.U finišu meča, gosti iz Ravnja, su uspeli, čak i da povedu.Đonlić je hteo do uputi centaršut, lopta, je u letu promenila pravac, iznenadila golmana Vukovića i uletela u mrežu.Dva minuta kasnije, Bojanić, je izvanrednim šutem s 16 metara, izjednačio, i postavio konačan rezultat.