Magla nije prijala Palančanima

18.11.2017. 20:46 20:50
Izvor: Ilustracija

Terensku inicijativu, veliku želju i konkretnije napade, Voždovčani su golovima Pavlovića i Lukovića pretočili u golove, dok se sigurno odbrana postarala da im podari i vrednost - Zmajevi su nakon dva poraza u nizu ponovo osetili slatki ukus pobede.

Gotovo pola poluvremena trajalo je opipavanje pulsa pod maglom i reflektorima dušanovačkog krova, kada je brzinska kombinacija domaćih, na sitno, ostavila Filipovića u dobroj poziciji u šesnaestercu, sreću je oprobao na prvu, volejom, ali je lopta završila preko gola.

Ni dva minuta nisu prošla, kada je dobru priliku na drugoj strani imao i gost. Uspešnu akciju po desnoj strani, Luković je okončao paralelom prema Makariću, ali je ispred njega golman Popović uspeo da odreaguje na vreme.

U visokom ritmu meč je i nastavljen, pa je Duronjić na isteku pola časa igre centaršutem umalo iznenadio Nemanju Jevrića, ali je dobro postavljeni čuvar mreže Bačke bio na nivou.

Ipak, najbolju priliku prvog dela igre je u 33. minutu propustio Pavlovski. Zec ga je, naime, odlično pronašao povratnom sa leve strane, da bi vezisti Voždovca, zaboravljenom na drugoj stativi, lopta prešla preko noge. U 36. minutu, sreću je preko puta okušao i Spremo, čiji je udarac sa leve ivice šesnaesterca postao Popovićev plen.

Lopta se u ovom periodu igre kretala brzo, pa je Pavlovski ekspresno odgovorio sa preko 20 metara. Sjajnim udarcem nije uspeo da savlada keca, ali jeste iznudio berićetni korner.

Nakon njega je, naime, Georgijevićev udarac prema bližoj stativi skinut sa gol linije, ali samo na kratko i do Miloša Pavlovića, kapitena koji se u gužvi najbolje snašao i smestio loptu u mrežu - prvenac, za prijatnih 1:0 na odmoru!

U nastavku, gosti su bili primorani da krenu napred, Mićić je u 53. minutu sa 20 metara i ozbiljno zapretio, ne i savladao sigurnog Popovića.

Nakon dužeg perioda igre bez uzbuđenja, Mićić se istakao i asistencijom za rezervistu Ivkovića, koji je udarcem iskosa iznudio golmansku reakciju i korner. Nakon istog, loptu je u visini prve stative glavom zakačio Ilić, da bi nakon nekoliko odbitaka završila tik pored dalje stative domaćeg gola.

Stuparević  je u 85. minutu  iznudio penal, a Luković je sa kreča otklonio sve dileme.

S. Ž.

Samo četiri  rezerve

Osim sa “Zmajevima” gladnim pobede, gosti iz Bačke morali su da se nose i sa sopstvenim problemom - manjkom igrača.

Naime, osim jedanaestorice startera, na desnoj strani protokola našli su se još samo rezervni golman Lučić, kao i trojica igrača koji su do kraja utakmice i ušli na teren: Trivunović, Ivković i Švonja.

Voždovac - Bačka 2:0 (1:0)

BEOGRAD: Stadion Voždovca, gledlaca 800, sudija: Milorad Mažić (Vrbas), strelci: Pavlović u 40 i Luković (iz penala) u 85. minutu. Žuti karton: Duronjić (Voždovac).

VOŽDOVAC: Popović 7, Gajić 7, Mihajlov 7 (Ćirković 7), Petrović 7, Filipović 7, Pavlović 8, Duronjić 7,  Putinčanin   7, Pavlovski 7 (Luković7), Zec 7, Georgijević 7 (Stuparević 7).

BAČKA: Jevrić 7, Varga 6, Ilić 6, Bjeloš 7, Spremo 7, Balabanović 6, Đorić 6, Nikolić 6 (Ivković), Luković 6 (Švonja 6), Mićić 7, Makarić 6 (Trivunović).