LSS: Slanobarci zasluženo slavili na Banovom brdu

17.10.2020. 09:25 09:29
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri Proletera zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu pošto su na Banovom brdu savladali Čukarički.

U utakmici sa mnogo uzbuđenja ekipa Branka Žigića je bila spretnija i na kraju zaluženo  slavila.  Čvrstom i disciplinovanom igrom Slanobarci su se od starta nametnuli i izgledali kao ozbiljnija ekipa. Dobrim pokrivanjem prostoria su sekli napade domaćina i kreirali svoje akcije.

Nije bilo velikih šansi, ali je bilo jasno da je Proleter bolji rival. Beograđani su bili opasni posle prekida pa su imali prvu polupriliku, ali su u 15. minutu šutirali pored gola. To je pokrenulo domaćine koji su samo malo kasnije ponovo pripretili, ali je Petrić odbranio. Ipak, Proleter je valorizovao svoju dobru igru golom u 19. mnutu kada je u duelu sa golmanom Petrovićem Mirosavljev bio spretniji i zatresao mrežu, što je bio i krajnji rezultat prvog poluvremna.

U 60. minutu sviran je jedanaesterac za Čukarički, jer je nad  Ndijaem napravljen prekršaj. Siguran sa bele tačke bio je Asmir Kajević. Od tada su domaćini krenuli silovito, namerni da postignu gol. Čukarički je imao priliku i u 66. minutu, ali je udarac izblokiran. Uzvratio je potom i Proleter pa su se uzbuđenja nastavila. Slanobarci su se probudili i zaslužili jedanesterac u 86. minutu, nakon faula Kajevića nad Jovanovićem. Siguran sa bele tačke bio je Babić za konačnih – 1:2.

Čukarički – Proleter 1:2 (0:1)

BEOGRAD:Stadion Čukaričkog, bez gledalaca, sudija: Šegrt (Beograd). Strelci: Kajević (iz penala) u 60. za Čukarički, a Mirosavljev u 19. i Babić (iz penala) u 86. minutu za Proleter.  Žuti kartoni: Kajević (Čukarički). Crveni karton: Kajević (Čukarički).

ČUKARIČKI: Petrović 6, Tošić 6, Šarić 6, Kajević 7, Puškarić 6, Ćirković 6, Pantić 6,5, Šapić 6,5, Ndijae 6,5, Lukić, Eze 6,5.

PROLETER: Petrić 6, Mitrović 6,5, Jovanović 6,5, Pejić 6, Mirosavljev 7, Kovačević 6,5, Leandro 6, Joković 6, Milošević 6, Babić 7, Milenković 6.