Liverpul se pobedom nad Monterejom plasitrao u finale Svetskog klupskog prvenstva

18.12.2019. 21:13 21:16
Izvor: FoNet

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva pobedom nad Monterejom 2:1.

Liverpul će u finalu igrati protiv Flamenga koji je rezultatom 3:1 pobedio Al-Hilal.

Izabranici Jirgena Klopa su tek u 91. minutu golom Roberta Firmina slomili otpor protivnika. Aleksandar-Arnold je sjajno ubacio loptu u kazneni prostor, tamo je bio Brazilac i samo postavio stopalo. Golman Montereja je bio nemoćan i Liverpul se plasirao u finale.

Šampion Evrope dobro je otvorio utakmicu i već u 12. minutu poveo. Salah je asistirao, a Nabi Keita zatresao mrežu. Ipak, radost "redsa" nije dugo potrajala. Funes je samo dva minuta kasnije izjednačio i do 91. minuta mreže su mirovale.

Finale Svetskog klupskog prvenstva igra se u subotu od 18.30.