Liga šampiona: Pobede Atletika i Sitija

20.02.2019. 23:15 23:18
Izvor: FoNet

Atletiko Madrid i Mančester siti pobedili su Juventus sa 2: 0, odnosno 3:2 Šalke u prvom susretu osmine finala Lige šampiona.

Iako se od Kristijana Ronalda očekivalo da će u „povratku“ u Madrid pružiti odličnu partiju, desilo se upravo suprotno. Ronaldo je delovao neubedljivo kao i ostatak Juventusa, dok su Madriđani hrabrijom i odlučnijom igrom još jednom dokazali da se fudbal ne može igrati bez smelosti. Godini Himenez su golovima u drugom poluvremenu ugasili svaku nadu gostujućeg tima.

Šalke je na domaćem terenu pokazao istu vrstu slabosti. Nakon dva realizovana penala i isključenja Otamendija, beka Sitija - nemački klub je igrao previše oprezno i uzdržano, što je gostujući engleski tim iskoristio pokazavši zbog čega je taj klub godinama postiže šampionske rezultate u Premijer ligi. U samo pet minuta finiša susreta, uprkos igraču manje,  usledio je obrt. Šalke je torpedovan - isprva fantastičnim „slobodnjakom“ Sanea, a potom i Sterlingovim munjevitim prodorom i pogotkom u samoj završnici.