LE: Sporting pobednik drame u Plzenju
Revanš mečevi červrtine finala Lige Evrope doneli su nam veoma uzbudljiv meč u Plzenju između domaće Viktorije i lisabonskog Sportinga.
Prvak Češke, koji je u rundi ranije eliminisao Partizan, uspeo je pogocima Mareka Bakosa u šestom i 64. minutu da anulira zaostatak iz Portugala, ali ne i da prođe dalje posle produžetaka – 2:1 (2:0, 1:0).
Zenit iz Sankt Peterburga nije uspeo da nadoknadi poraz iz prvog susreta protiv RB Lajpciga (2:1), iako je imao celo drugo poluvreme da stigne barem do produžetaka – 1:1 (1:1).
Za razliku od ekipe Roberta Mančinija, Lacio je bio daleko uspešniji u revanšu protiv Dinama u Kijevu, posle remija u Rimu (2:2), iako u sastavu nije bilo našeg Sergeja Milinković-Savića, kao ni Dušana Baste – 2:0 (1:0).
Uz Atletiko Madid, najlakše se mesta među osam najboljih domogao Olimpik iz Marseja pošto je i u drugom duelu (3:1) bio bolji od Atletik Bilbaa – 2:1 (1:0).