Kvalifikacije za LŠ: Zvezda - Kopenhagen (1:1)

06.08.2019. 20:33 22:41

U trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Crvena zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" remizirala sa Kopenhagenom (1:1).

Za sedam dana crveno-bele očekuje revanš u Danskoj. Ukoliko crveno-beli u dvomeču uspeju da prođu večerašnjeg protivnika, u sledećem kolu očekuje ih Jang Bojs.

Posle pet minuta sudijske nadoknade utakmica je završena

86` Ben pada u šesnaestercu ali sudija iz Portugala ne svira penal

84` GOL Vind je sa penala bio siguran

82` Penal za Kopenhagen. Jovančić pravi prekršaj, po proceni sudije

80` Boaći i Marin si bili u šansi. Nakon centaršuta, Boaći podmeće nogu, ali neprecizan je

79` Period igre kada Danci pokušavaju da ugroze  Zvezdni gol. Ipak, igra se uglavnom na sredini terena. Zvezda deluje sigurno

65` Rasplamsala se borba. Preti Zvezda, ali i gosti.

56` Ivanić izdaleka po zemlji, ali golman Danaca nije imao problema

54` Sjajna prilika za Zvezdu. Posle napada Kopenhagena, Marin je izneo loptu na protivnički deo terena. Lep centaršut i Boaće tuče glavom, al pogađa spoljni deo mreže

48` Prilika za Dance. Vind je tukao u šesnaestercu, ali pored stative

Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

44` GOOOL Zvezda vodi sa 1:0 Milan Pavkov je strelac. Begečanin je iz okreta šutirao i matirao golmana Gritebusta

43` Zvezda i dalje ima inicijativu. Stvara prilike. Kopenhagen se opredelio za defanzivu

30` Marin je iz trka šutirao sa  oko 20 metara iskosa sa desna, ali je lopta otišla pored gola

25` Zvezda preti. Nekoliko napada crveno-belih koji nisu urodili plodom. Ipak, vidi se da Beograđani ne repspektuju protivnika i da u do sada bolji tim

16` Šansa za Vukanovića koji je tukao glavom ali je loptu lako uhvatio golman Gritebust

10` Gobeljić šutira dva puta sa oko 12 metara, ali je oba puta izblokiran

3` Prva prilika za Zvezdu. Marin je tukao iz slobodnog udarca i lopta je za malo otišla preko gola. Odmah potom nakon kornera, Degenek je pokušao glavom, ali je golman Kopenhagena bio siguran