Kup PFS Subotica: Trijumf Tise protiv Bečejaca (foto)

02.05.2018. 20:15 20:19

Fudbaleri Tise načinili su podvig u finalu Kupa PFS Subotica, nadigravši u neizvesnoj utakmici srpskoligaša Bečej 1918, mada su Bečejci dva puta bili u vođstvu.

Najpre je odbranu Tise matirao Kovačević na asistenciju Dražića, a izjednačio je Plavšić preciznim šutom iskosa sa leve strane u duži ugao.

Peh za drugo vođstvo gostiju imao je Todorović i loptu skrenuo u sopstvenu mrežu. Za izjednačenje na 2:2 golman gostiju Živkov skrivio je penal oborivši Šicara, a siguran realizator bio je Todorović. U finišu utakmice šansi je bilo na obe strane, dva puta su gosti pogodili prečku.

Za trijumf i radost domaćina u 88. minutu Živkov se obrukao, jer mu je na šut Vučkovića na odbijenu loptu sa 16 metara lopta prošla kroz noge, a pre toga odlično je odbranio šut izbliza Milikića.

Pehar kapitenu Tise Goranu Živkoviću uručio je potpredsednik PFS Subotica Živko Kojić.

M. Mitrović

TisaBečej 1918  3:2 (1:1)

ADORJAN: Igračlište Tise, gledalaca 150. Sudija: D. Nikolić (Lovćenac). Strelci: Plavšić u 41, Todorović u 72. (iz jedanaestarca) I Vučković u 88. za Tisu, a Kovačević u 28. i Todorović (autogol) u 58. minutu za Bečej 1918.

TISA: Tasić 7, Ušumović 7, Panić 7, Mandić 7, Šicar 7 (Milikić -), Živković 8, Damjanović 7 (Đuranović -), Boršoš 7(Vučković 7), Kolundžić 8, Todorović 8, Plavšić 7.

BEČEJ 1918: Živkov 6, Vorgučin 7, Ungar 6, Potkozarac 8, Tomčić 7, Cvetković 6, Rahić 6 (Vasin 7), Miškov 6, Kovačević 7, Aleksić 7, Dražić 7.