Kolarov i Džeko namučili Čelsi

18.10.2017. 22:56 23:01
Izvor: Aleksandar Kolarov strelac i asistent

Nije bilo većih iznenađenja drugog dana trećeg kola Lige fudbalaskih šampiona. Mančester junajted, Barselona, Bajern, Pari sen Žermen i Juventus uknjižili su planirane bodove, a u derbiju kola u Londonu bilo je nerešeno.

Fantastičan meč odigrali su Čelsi i Roma u Londonu. „Plavci“ su golovima Davida Luiza i Azara vodili 2:0, činilo se da će zabeležiti sigurnu pobedu, a onda su Rimljani na krilima Kolarova i Džeka uspeli da preokrenu rezultat. Međutim, u finišu meča, Azar je ipak uspeo da spase bod Londoncima.

Pari sen Žermen i Bajern uknjižili su planirane bodove u mečevima sa Anderlehtom i Seltikom. “Sveci” su poveli posle samo tri minuta igre golom mladog Mbepea, a pred kraj prvog dela meča i Kavani je bio precizan.

U drugom delu „sveci” su postigli još dva pogotka. Nije bilo iznenađenja ni u Minhenu, gde je iskusni Jup Hajnkes, pružio priliku Mileru, Robenu, Boatengu i Humelsu koji su grejali klupu u Parizu, kada su Bavarci doživeli debakl. Vrlo brzo je Bajern poveo preko Milera, a do kraja prvog dela susreta i Kimih se upisao u listu strelaca posle lepe akcije. Samo što je počelo drugo poluvreme i Humels je posle kornera pogodio mrežu.

Fudbaleri Benfike i Mančester junajteda odigrali su pravu šahovsku partiju u Lisabonu, bilo je malo prilika, a odlučila je greška mladog golmana Portugalaca Svilara koji je posle šuta Rašforda s loptom prešao gol liniju. Valja istaći da su u dresu Benfike pored Svilara igrali još Fejsa i Živković u drugom delu,  a „đavole“ je kao i obično sjajno predvodio Matić.

Ni Barselona nije imala problema u meču sa Olimpijakosom iako su Katalonci gotovo 60 minuta igrali sa igračem manje jer je Pike isključen zbog igranja rukom. Vrlo brzo, Barsa je povela i to autogolom Nikolaua, a u drugom delu Mesi je posle divne kombinacije pogodio mrežu. Samo nekoliko minuta Kasnije i Dinje je bio precizan.

Fudbaleri Karabaga osvojili su istorijski prvi bod u elitnom evropskom klupskog takmičenja i to u meču s moćnim Atletikom. Azerbajyanci su sve vreme bili ravnopravan protivnik, a imali su i nekoliko lepih prilika. Doduše, mora se reći da je Atletiko imao bolje prilike i da je u poslednjih petanestak minuta imao igrača više, ali nije uspeo da pogodi mrežu Šehića.

Malo iznenađenje predstavlja to što je Bazel golovima Čake i Oberliha slavlio u Moskvi, a Juventus je u finišu meča golom Mandžukića ipak uspeo da savlada Sporting..

3. Seltik  3      1      0      2      3:8    3

4. Anderleht       3              0             0              3              0:10        0