Kikinđani ponovo u Vojvođanskoj ligi Istok

21.06.2017. 22:41 22:43
Izvor: G. Birimac

KIKINDA: Fudbaleri OFK Kikinde 1909 plasirali su se u Vojvođansku ligi - istok nakon dve godine.

Druga utakmica baraža između Kikinđana i Belocrkava odigrana je pred 1300 gledalaca i završena je rezultatom 0:0, što je domaćinu bilo dovoljno za plasman u viši rank pošto je u Beloj Crkvi bilo 1:1. Oba tima imala su svojih dobrih trenutaka i šansi koje nisu iskorišćene. U 45. minutu, nakon kornera, domaći igrač Radovan Ilić šutirao je glavom, lopta je okrznula gostujućeg golmana Mirovića i završila pored stative.

U drugom poluvremenu, koje je odigrani po jakom vetru i po kojoj  kapi kiše, bilo je nekoliko prilika sa obe strane,ali golova nije bilo. Igralo se borbeno,pa je solidni sudija Simović radi smirivanja strasti  dodeljivao žute kartone. Na kraju susreta domaći navijači su aplauzom sa terena ispratili svoje ljubimce, a gosti kao pravi sportisti čestitali su Kikinđanima povratak u Vojvođansku ligu - istok.

M. Sekulić

Kikinda 1909 - BAK 0:0

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca oko 1300, sudija: Simović (Lovćenac). Žuti kartoni: Kryalin, Ilić, Todorov (Kikinda), Jovanović, Ivović, Matijević, Georgijevski (BAK).

KIKINDA 1: Vukobrat 7, Stevanov 7, Janković 7, Todorov 7 (Utržan), Ilić 8, Kresoja 7 (Šćepanović), Kitanović 7, Krasin 7 (Radivojac 7), Zečević 7, Crnomarković 7, Kryalin 7.

BAK: Ivović 7, Juga 7, Timotijević 7, Andrejić 7, Jovanović 7, Paunović 7 (Georgijevski 7), Ranimirov 7, Simić 7, Torkin 7, Ilić 7 (Radukov), Anđelić 7.